Yükselen Burçlara Göre Seyahat Önerileri

Astrolojik anlamıyla değerlendirdiğimizde kişisel zevk ve arzularımızı, eğlence anlayışımızı doğum haritalarımızda Venüs’ün bulunduğu nokta ile birlikte 5. ev alanımız belirlemektedir. Buna göre genel anlamıyla değerlendirdiğimizde yükselen burç özellikleri ve seyahat anlayışları hakkında şunları söyleyebiliriz.

KOÇYÜKSELEN KOÇ:

Dinamik ve öncü ruhuyla yükselen Koç burcu yaşamda birçok noktayı deneme yanılma yöntemiyle öğrenecektir. Yaşamış olduğu krizler vasıtasıyla büyüyüp gelişecek olan Koç’u en büyük özelliklerinden biri acelecilik ve sabırsızlık eğilimidir. Başkalarının ortaya koyduğu projelerden ziyade kimsenin düşünmediği, kendine has amaçları vardır. Aslında doğuştan lider olan ruhunuz ani kararlar ve gereksiz riskler almanız nedeniyle yöneticilik noktasında sizi zorlayabilir. Eğer yükselen Koç burcu iseniz ya da Koç yükselenli bir arkadaşınıza seyahat armağan etmek istiyorsanız her türlü sprotif aktivitenin yer aldığı bol adrenalin içeren bir seyahati düşünebilirsiniz. Bununla birlikte lüks ve size, sizi özel hissettirecek sınırsız hizmet ve eğlence mekanların olduğu tatil alanlarını tercih etmeye ne dersiniz?

BoğaYÜKSELEN BOĞA:

Yükselen Boğa’nın yaşamdaki en temel arzusu ve motivasyonu sükunet ve huzur arzusudur. Sizi harekete geçirmek zordur ancak harekete geçtiğinizde ise durdurabilmek zor. Sabır ve dayanıklılık hedefe ulaşabilmek adına ağır ancak emin adımlarla ilerlemek en önemli özelliklerinizden. Oldukça sabırlısınız ve sizi kolayca sinirlendirmek aslında zordur, sinirlendiğiniz taktirde ise sizi sakinleştirebilmek ise bir o kadar zor. Beş duyu organıyla algılayabildiğiniz tensel ve maddesel zevkler sizin için önemlidir. Bu nedenle kilo almaya eğilimlisinizdir. Doğayla bütünleşmek, toprağın kokusunu içinize çekmek, kuş sesleri ve dalga sesi ile bütünleşmek yükselen  Boğa’ya sınırsız haz verir. Eğer yükselen Boğa iseniz ya da Boğa yükselenli bir arkadaşınıza tatil armağan etmek istiyorsanız yeşille mavinin bütünleştiği şık ve ayrıca temiz restoranların olduğu düzenli kaliteli mekanları içinde barındıran bir tatile ne dersiniz?

İkizlerYÜKSELEN İKİZLER:

Yükselen İkizler’in yaşamdaki en temel arzusu bilmek ve öğrenmektir. Doğal bir biçimde bu arzusunu yerine getirmek amacıyla bitmek bilmeyen bir merak tutkusu vardır. Öğrendiği her bilgi onda yeni fikir ve düşüncelerin yeşermesine neden olur. Hareketli, pratik ve tez canlısınız. Mantığa, bilime, entelektüel her türden bilgiye tutkuyla bağlılığınız içgüdülerinizden ziyade zihinsel aktivitelerinizi öne çıkarmakta. Belli kalıplar içeren sabit fikir ve düşünceler yerine esnek bir düşünüş tarzına sahipsiniz. Özgürlüğünüze olan düşkünlüğünüz zaman zaman aşkta kısıtlandığınız hissine kapılmanıza neden olabilir. Bu nedenle sevgi ifade ve gereksinimi konusunda birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer siz yükselen İkizler burcu iseniz ya da İkizler yükselenli bir arkadaşınıza tatil armağan etmek istiyorsanız yoğun kalabalıkların olduğu zihinsel anlamda sizi harekete geçirecek sohbetlerin yapıldığı ya da sanat galerilerinin bulunduğu kültür turlarına ne dersiniz?

YengeçYÜKSELEN YENGEÇ:

Yükselen Yengeç’in yaşamdaki en temel arzusu güvenlik ve korunma ihtiyacıdır. Oldukça yoğun bir sezgiselliğe sahip olan yükselen Yengeçler başkalarının duygularını, hislerini anlamakta ustadır. Yükselen Yengeç’in oldukça katı olan görünümünün ardında aslında zarar görmeme korkusu vardır. Yönetici gezegeni Ay olan yükselen Yengeç de tıpkı Ay fazları ve evreleri gibi değişken bir ruh haline sahiptir. Bazen kahkahalarıyla bulunduğu ortamı neşeye boğan bazen de en uç noktada hüznü yaşayan. Alışkanlıklarınızdan kolay vazgeçmeme nedeniniz ise en temelde yine güvenlik ihtiyacıdır çünkü bu alışkanlıklar denenmiş, tecrübe edilmiştir ve bu nedenle sizin korunaklı ortamınız için risk teşkil etmez. Eğer siz yükselen bir Yengeç iseniz ya da yükselen Yengeç olan bir arkadaşınıza seyahat armağan etmek istiyorsanız göl, deniz, ırmak kenarlarının bulunduğu alanlarda ev rahatlığı ve konforunda butik otellerin olduğu bir tatile ne dersiniz?

AslanYÜKSELEN ASLAN:

Yükselen Aslan’ın yaşamdaki en temel özelliği asalet, iyi niyet ve bulunduğu her tür ortamda ön planda olma arzusudur. Siz adeta “arzu eder”, “yaratır” ve “yönetir” siniz. Ön planda olma ve dikkat çekme arzunuz o denli yüksektir ki içinizde hiç sönmeyen bir ateş vardır. Ego ve ben bilinciniz zaman zaman çevrenizdeki kişiler tarafından bencillik olarak algılanabilir ancak bu sizin en temelde kalbinizden kopup gelen istektir. Siz doğuştan kral ve kraliçesiniz. Otoriter yapınız ile birlikte muazzam bir organizasyon yeteneğine sahip olmanız lider ruhunuzu ortaya çıkaran niteliklerden. Onur ve gurur duygusunun dengeli bir biçimde var olmadığında kibire dönüşmemesine karşı dikkatli olmalısınız. Fikirlerinizi başkalarına kabul ettirmeye çalışırken esnek de olabilmeyi bilmelisiniz. Lüks oteller ve eğlence merkezlerinin olduğu size kendinizi kral ya da kraliçe gibi hissettirecek öncesinde görmediğiniz yepyeni yerler keşfedebileceğiniz bir seyahat planlamasına ne dersiniz?

BaşakYÜKSELEN BAŞAK:

Yükselen Başak’ın yaşamdaki en temel gereksinimi mükemmel olanı yakalayabilmektir. Bu arzu sizi kendinize ve başkalarına karşı oldukça eleştirel bir yaklaşım tarzına doğru itebilir. İlgilenmiş olduğunuz her türden konuyu araştırırken en ince ayrıntıya kadar inme fikri sizin detaylarda boğulup bütünü göremeyişinize neden olabilir. Siz akıl, mantık ve muhakeme gücünü önemseyen zodyağın bay ve bayan mükemmellerisiniz. Adeta çevrenizi, kendinizi ve dünyadaki her şeyi mükemmelleştirmek için dünyaya gelmiş olmalısınız. Maddi gereksinimlerinizi sağlamak ve bir şeyleri başarabilme arzunuz o denli yüksektir ki bu nedenle çok çalışırsınız. Yoğun çalışma temposu sinir sisteminizin zayıflamasına neden olabilir. Bu nedenle fiziksel ve biyolojik nedenlerle çabuk hastalanabilirsiniz. Temiz hava ve bol oksijenin olduğu sağlık turizmi kapsamında spa merkezleri ve kaplıcaların yer aldığı bir seyahat size iyi gelebilir.

TeraziYÜKSELEN TERAZİ:

Yükselen Terazi’nin yaşamdaki en temel gereksinim ve kendini gerçekleştirme arzusu birçok unsuru belli bir potada dengeli bir biçimde kaynaştırmaktır. Yaşamdaki her türden dengeyi sağlama çabası sizin karar vermekte zorlanmanıza neden olabilir. En derinlerde yatan arzularınızdan bir başkası ise başkalarıyla birlikte hareket etmektir. Adalet barışa ve düzene özlem duyma hak ve adaletin önemli değerlerinizden. Bazen sadece uyum ve dengeyi yakalayabilmek adına kendi fikirlerinizi ifade etmek yerine katılmadığınız halde başkalarının fikirlerini kabullenmeyi seçebilirsiniz. Gerilimli ortamlar ve tartışma size göre değil. Yönetici gezegeniniz Venüs’ ün etkisiyle kaliteli ve şık olan her şey sizi cezbeder. Dostlarınız ile birlikte gideceğiniz sanatsal temalı gezilere ne dersiniz?

AkrepYÜKSELEN AKREP:

Yoğun, derin duygular, güç ve kontrol tutkusu… Belki de sizi tanımlayan en doğru sözcükler. Yaşamın her noktasında almış olduğunuz kararı gerçekleştirme noktasında bitmek bilmeyen bir enerjiye sahipsiniz. Ulaşmak istediğiniz hedef ne olursa olsun verdiğiniz karadan asla geri dönmez ve bunu hayata geçirebilmek için tüm gücünüzle etrafınızdaki bütün engelleri bertaraf edersiniz. Gizemin tanımını sizden iyi hiç kimse bilemez ve bunu tanımlayamaz. Derin bir etkileyicilik ve sezgisellik ile karşınızdakilerin düşüncelerini adeta olursunuz. Kuşkucu ve şüpheci enerjinizi olumsuz yönde kullanırsanız bu durum ilişkilerinizde yıkıcı bir noktaya doğru taşınabilir. Anlaşılması son derece zor olan tutkularınız kendinizi ve başkalarını sürekli bir biçimde değiştirme dönüştürme çabasına doğru itebilir. Özellikle su kenarları, deniz, plaj, kum ve yüzme keyfi içeren bir tatil programı size iyi gelebilir.

YayYÜKSELEN YAY:

Düşündüğü her şeyi açık, net biçimde dile getiren iyimser, idealist ve özgür ruhlu sevgili yükselen Yaylar. Yay yükselirken doğan kişilerin öncelikli hedefi görünen, bilinenin ötesindeki evreni  ve sonsuzluğu keşfetmektir. Bütün bu keşif sürecinde coşkun bir iyimserlikle birlikte gezerek ve deneyimleyerek yaşamı anlamlandırmaktır. Yükselen Yaylar, zaman zaman yüzeysel bir kayıtsızlık ve abartılı bir iyimserliğe sahip olabilirsiniz. Aslında bunun anlamı en derinlerde sizden  her şeyin çok daha iyi olacağına dair inancınızdır. Seyahat ve gezi kelimeleri bir araya geldiğinde burçlar kuşağında ilk akla gelen kuşkusuz Yay’dır. Filozofça eğilimler, eğitim öğretim, keşfedilecek yeni yerler, insanlar yükselen Yay için oldukça önemlidir. Eğer siz yükselen bir Yay iseniz ya da yükselen Yay olan bir arkadaşınıza seyahat armağan etmek istiyorsanız yerel ve folklorik özelliklerini tanımak isteyeceğiniz öncesinde görmediğiniz yerlere doğru bir tatile ne dersiniz?

OğlakYÜKSELEN OĞLAK:

Yükselen Oğlak burcunun yaşamdaki en temel ihtiyaç ve gereksinimi sabır, dayanıklılık ve yüksek irade gücüdür. Tedbiri elden bırakmayan yapınız nedeniyle planlamış olduğunuz her başlangıcında tüm yönleriyle ölçüp biçersiniz. Sınır tanımayan başarı, prestij ve güç arzusu yoğun çalışma temposu sizi yalnızlığa doğru itebilir. Bu noktada hiçbir şeyi hafife almazssınız. Burada unutmamanız gereken nokta insani birtakım istek ve arzularla birlikte var olduğumzdur. Çevrenizdeki insanlarla yakınlık kurmakta zorlanan yapınız aslında en derinlerde korku ve güvensizlik hissiyle doğmuş olmanızdan kaynaklanmakta. Ağır çalışma ritmi nedeniyle bedensel ve zihinsel birtakım olumsuzlukları yaşamam adına kendinize dikkat etmelisiniz. Eğer siz yükselen bir Oğlak iseniz ya da yükselen Oğlak olan bir arkadaşınıza seyahat armağan etmek isterseniz farklı otantik mimari tasarımları olan tarihi otel ve konakların bulunduğu bir tatili önerebilirim.

KovaYÜKSELEN KOVA:

Son derece insancıl bir bakış açısı, aykırı bir ruh, alışılmışın dışına olan eğilim ve gelecekte yaşama arzusu sizi tanımlayan sözcükler. Yaşama karşı gerçekleştirmiş olduğunuz farklı bakış açısı çevrenizdekiler tarafından sizin “farklı” olarak algılanmanıza neden olabilir. “Şimdi” ve “şu an”a bağlı olmayışınız ve gelecekte yaşamanız bugünün insanının fark edemediği gerçekleri görebilme yeteneğine sahip olmanızın en büyük nedeni. Çeşitli gruplar,topluluklar ve aynı amaç için bir araya gelmiş kişiler içerisinde aslında yapmanız gereken bireyselliğinizi keşfetmek. Sessiz, sakin görünümünüzün ardında aslında marjinal ve aykırı bir ruha sahipsiniz. Bu durum zaman zaman sadece eleştirmek, muhalif olmak için karşıt düşünceyi ifade etmek biçiminde ortaya çıkabilir. Eğer siz yükselen bir Kova  iseniz ya da yükselen Kova  olan bir arkadaşınıza seyahat armağan etmek isterseniz turlarla birlikte gerçekleştireceğiniz dünyanın herhangi bir noktasına gerçekleştireceğiniz alternatif bir tatili önerebilirim. Ne de olsa siz bir dünya vatandaşısınız..

BalıkYÜKSELEN BALIK:

Zengin bir hayal gücünün ardında her şeyi düş perdesinin ardından görme eğilimi, romantizm ve dalgalanan duygular… Siz daha başka ne tanımlayabilir ki? Değişken ruh haliniz gerçeklik algınızda birtakım illüzyonlara neden olabilir. Bu noktada yükselen Balıklar sık sık gerçek ve hayal ikilemine düşebilirsiniz. Siz bu dünyaya ait değilsiniz ve bu nedenle yaşamın katı gerçekliğinden sizi uzaklaştırabilecek birtakım bağımlılıklara eğiliminiz olabilir. Nazik ve kibar yapınız çevrenizdekilere “hayır” sözcüğünü kullanabilmeniz noktasında sizi zorlar. Ancak bunu öğrenmek durumundasınız. Herkesin yardımına koşmanız ve fedakarca yaklaşımınız bazen çevrenizdekiler tarafından suistimal edilebilir. Karar verme ve harekete geçme noktasında zorlanabilirsiniz. En derinlerde dinginlik ve huzur ihtiyacınıza cevap verecek yeşil ve mavinin birleştiği alanlara doğru bir seyahat fikrine ne dersiniz?

Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle

Emine GÜCEK

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir