Yoga Severler için Kartalkaya Yoga Kamp Turu

Ülkemizin en güzel zirvelerinden birinde; Kartalkaya’da tertemiz oksijenle hem bedeniniz hem ruhunuz dolsun. Yeşilin en güzel tonlarının arasında dinlenin, yürüyüşe çıkın, kitabınızın sayfalarını çevirin birer birer. Üstelik tüm bunları Yoga ile hem canlanmış hem de rahatlamış bir beden ve kafa ile yapın.

Gelin kendinize bu muhteşem 2 gece 3 günlük Yoga Kampını hediye edin!

İlk Gün 

Sabah geç saatlerde otele ulaştıktan sonra ayağımızın tozuyla ilk işimiz sağlıklı ve nefis bir kahvaltı yapacağız. Kahvaltı menümüzde bolca yeşillik, yumurta, zeytin, peynir, mis gibi ter yağı ve bal bulunuyor. Kahvaltının ardından zaman size ait. İster bir ağacın altında kitabınızın sayfalarını karıştırın, isterseniz odanıza çekilip dinlenin ya da doğada minik bir keşfe çıkın.

Ta ki saat 14.00’a kadar…

İlk Yoga Dersi 

14.00’da ilk yoga dersimiz için toplanacağız. Deniz Hoca bu ilk dersinde sizlerle yumuşacık bir yoga dersi ile beraber olacak. Ruhumuzun sihirli alanına yoga aracılığı ile ulaşıp bedenimizi ve zihnimizi dönüştüreceğiz. Yoganın bıraktığı tatlı masaj etkisiyle tekrar canlanıp günün geri kalanında kendinizi harika hissedeceksiniz.

Yogaya Devam 

Beş çayımızı sağlıklı atıştırmalıklar eşliğinde içtikten sonra yüz yogası dersimize başlayacağız.

Birisi kolajen mi dedi! Hani şu cildi genç görünümde, dipdiri tutan doğal protein. İşte yüz yogası ile Canay Hoca cildinizdeki kolajen üretimini artırmanın yöntemini öğretiyor. 3. Günün sonunda sürekli aynaya bakmak isteyeceksiniz! Üstelik kamptan ayrıldıktan sonra evde de kendi kendinize uygulayabileceğiniz günlük 20 dakikalık gençleştirici seriyi de öğrenmiş olacaksınız. Kaz ayakları, mat cilt, çatık kaşlar,gıdı…. Hepsinin çözümünü kamp boyunca öğreneceksiniz.

Akşam yemeği zamanı: Ertesi güne hafiflemiş şekilde uyanmak için hafif yemekler içeren bir menü sizleri bekliyor. Menüde sebze yemekleri, zeytinyağlılar, salatalar, çorbalar bulunuyor. Midemizi yormayacak, detoks etkisi yaratacak bir akşam yemeği ile sindirim enerjimizi bedenimizi yenilemek, toksinlerden arınmak için kullanıyor olacağız. Akşam yemeğinden sonrası için sizi kendi sessizliğinize davet edecek hoş bir etkinlik bekliyor. Sürpriz.

Kamp Boyunca

2 gün boyunca yoga dersleri, yürüyüşler, hafif ve lezzetli yemeklerle hem ruhunuzu hem de bedeninizi huzura kavuşturacaksınız.

Son gün erken saatlerde kamptan ayrıldıktan sonra Yedigöller’in enfes doğasında güzel bir doğa yürüyüşü yapacağız.

Dersler Hakkında

Yoga Terapi

Her yaşa ve seviyeye uygun olan yoga terapi, zihinsel ve fiziksel sağlığı daha iyi hale getirmek için yoga duruşları, meditasyon, nefes çalışmaları içeren bir terapi türüdür. Bedene bütünsel olarak yaklaşır. Hem fizik tedavi hem de terapotik yaklaşımlar içeren geniş bir yelpazeye sahiptir. Bedene yumuşak yaklaşımlarla temas ederken, bedenin tekrar kendi enerjisini kullanabilmesi ve içten gelen iyileşmenin gerçekleşebilmesi için kişiye alan açar.

İlk dersten itibaren beden farkındalığını artıracağımız yoga terapi derslerimiz herkesin katılabileceği şekilde yapılacaktır. Dersler de özellikle boyun, sırt, bel , diz bölgelerini çalıştırırken postür için de uygulamalar yapacağız.

Yüz Yogası

Yüz yogası, daima daha genç ve daha sağlıklı bir görünüme sahip olmanın doğal yoludur. Yüz yogası, yüzde uygulanan egzersizler, yüz masajı, akupresür ve yüzün nefes ile birlikte rahatlatılması tekniklerini bir arada kullanır. Tıpkı bedenimizin formda sağlıkla kalması için onu egzersizlerle destekleme ihtiyacı hissediyorsak, yüz kaslarımızın da aynı  çalıştırılmaya gereksinimi vardır. Yüz kasları güçlendikçe, buna bağlı olarak cilt de doğal yoldan sıkı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Tur boyunca yapılacak derslerde evde de kendi kendinize günlük olarak uygulayabileceğiniz kaz ayakları, gıdı ve mimik çizgileriniz için bir seri öğrenmiş olacaksınız.

Yin Yoga

Her yaşa ve seviyeye uygun meditatif bir yoga uygulamasıdır. Pozlarda uzun sureli kalınır ve uygulama sırasında derin bağ dokular ile çalışılırken kaslar pasif bırakılır. Daha uzun ve pasif kalmanın sonucu daha derin boyutta fasya yani bağ dokular etkilenerek sistemin iyileştirme gücünü tekrar kazanmasına yardımcı olunur.

Organik Zeka- Farkındalık ve Şefkat Uygulamaları

Kendine şefkat beslemeyi destekleyen, sinir sistemini rahatlatan, doğada terapi, farkındalık ve meditasyon çalışmaları içeren bireysel ve grup halinde uygulamalar yapılacaktır.

Yoga Hakkındaki tüm sorularınız için eğitmenlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon için talep bırakabilirsiniz.

Canay Hoca : 0505 778 81 69

Deniz Hoca : 0533 779 46 08

Jolly Tur’un Kartalkaya Yoga Kamp turuna katılmak için tıkla!

7 Yorum

  1. Ebru Hanım Merhabalar,
   İletişim bilgilerinizi iletirseniz size yardımcı olmak isteriz.

   Sevgiler,

  1. Ahmet Bey Merhabalar, iletişim bilgilerinizi iletirseniz size yardımcı olmak isteriz.

   Sevgiler,

  1. Merhabalar, iletişim bilgilerinizi bize ulaştırırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir