Yılbaşı Gecesini En Şaşaalı Kutlayan Şehirler

Kimi ülkelerde günlerce süren yılbaşı kutlamaları, en şaşalı halleri ve kendine özel geleneksel özellikleriyle bir hayli dikkat çekicidir. Bu kültürleri daha yakından tanımak ve belki de o anları yerinde yaşamak istiyorsanız, o zaman sizi birbirinden ilginç ve gösterişli yılbaşı kutlaması yapan şehirlerle baş başa bırakıyoruz.

Yeni Yıla İlk Selam Sydney’den

Dünya genelinde yeni yıla ilk merhaba diyen ülkelerde 3. sırada yer alan Avustralya’nın başkenti Sydney, her yıl yılbaşı kutlamalarına ilişkin ilk görüntülerin geldiği yerdir. Türkiye saati ile 15.00’da yılbaşı kutlamalarının tavan yaptığı kentteki kuşkusuz en ilgi çeken görüntü yaz mevsiminde Noel baba, geyikler, kar küreleri ve bikinili kızlarıdır. Sydney Limanı kutlamalara ev sahipliği yapsa da kentin tüm ara sokaklarında kendinden geçercesine eğlenen insanlara rastlamak da mümkün. 1937 yılından bu yana sürdürülen gelenekleri ise meydanda toplanan yüz binlerce kişinin ellerinde yanan mumlarla aynı anda ilahi söylemesidir.

New York’a Times Meydanı’na Bağlanıyoruz

ABD’nin en kalabalık ve en önemli şehri olan New York, dünya üzerinde yeni yıl kutlamalarında en fazla nüfusu kendisine çeken kent. Yılın son gecesi Times Meydanı‘na akın eden insanlar, zaman 00.00’a vurduğunda tepelerinden aşağıya doğru süzülen devasa büyüklükteki küreye odaklanırlar! Yeni yıl kutlamalarının geleneği olan bu küre, aşağı indikçe eski yılın ışıkları söner ve yeni yıl ışıkları yanmaya başlar. Bu seremoniden sonra ünlü müzik grupları ve sanatçılar sahne almaya başlar ve sabahın ilk ışıklarına kadar ne müzik susar, ne de danslar durur.

Edinburgh’de 4 Gün 4 Gece Kutlama

Şimdiki durağımız İskoçya’nın başkenti Edinburgh. Buradaki yılbaşı eğlenceleri tam 4 gün sürüyor. Hogmanay Şenlikleri adı verilen bu kutlamalar bir nevi karnaval şeklinde gerçekleşiyor: Sokak partileri, geçit törenleri, havai fişek gösterileri, konserler, o güne özel ev ve sokaklarda yapılan süslemeler… İskoçların “First-Foot” ismini verdikleri yeni yıl geleneğine göre, yeni yıla ilk girildiği an evinizin kapısını ilk kim çalarsa o kişinin o seneyi bereketli ve zengin geçireceğine inanılır.

Paris’te Görsel Şölen Coşkusu

Eğlencenin ve coşkunun bir an bile hız kesmediği Paris yeni yıl kutlamalarının öncülerindendir. Günlerce süren hazırlıklar sonrasında yılın son günü için Paris sokakları ve özellikle de kentin meydanındaki önemli binalar, kentin sanatçıları tarafından bir ay öncesinden süslenir. Eyfel Kulesi yılbaşı gecesi 20 bin ampulle donatılır. Kentte görsel bir şölenin yaşandığı yeni yıl gecesi, romantizm ve eğlencenin doruğa çıktığı bir gecedir.

Jolly ile Yılbaşı Özel turlarına katılmak için tıkla! 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir