Yeni Kimlik Kartları ile Pasaportsuz Ukrayna Turları

Eşsiz doğal güzellikleri, kültürel ve tarihi mirası ile Doğu Avrupa’nın güzide ülkesi Ukrayna… 1 Haziran öncesine kadar vizesiz pasaportla karşılıklı giriş çıkış yapılabilen Ukrayna için Haziran ayı başından itibaren pasaport şartı da kalktı. Çipli kimlik kartına geçiş yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için artık pasaportsuz ve vizesiz Ukrayna tatili yapmak mümkün. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen tatil severler Moldova ve Kişinev Turları hediyeli Baştan Başa  Ukrayna Turu bekliyoruz. Ukrayna Turu’nun rotaları ise Kişinev, Odessa, Kiev ve Lviv olacak.

Peki, eşsiz Ukrayna gezisinde tatil severleri neler bekliyor?

Gezginlerin bu turda ilk rotası Kişinev olacak. Kişinev’de tatil severleri ilk olarak Büyük Stephan Parkı, Pushkin Anıtı, Moldova Kültür merkezi, Parlamento Binası ve kiliseler karşılayacak.

Kişinev’e gelmişken Milestii Mici Köyü ve Şarap turuna katılmamak olmaz. Büyüklüğü ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiş, yerin 50 metre altında ve 200 kilometre uzunluğunda 2 milyon şişe şarabın muhafaza edildiği bu devasa mekanda tatil severler şarap tatma ve alışveriş yapma imkanı bulacaklar.

Odessa’nın Tarihi Sokakları

Seyahat tutkunların bu turdaki ikinci rotası ise Odessa olacak. Odessa’da dileyen tatil severler Katakomplar, Akkerman Kalesi ve Shabo Konyak üretim fabrikasını gezebilirler. Katakomplar’da 2500-3000 kilometre uzunluğunda şehir altına kurulmuş tüneller, 18. ve 19. yüzyıllarda kadın köle ticareti ve hapishaneleri olarak kullanılmış; 2. Dünya Savaşı sırasında ise Nazilerin işgalinden saklanan direnişçilere sığınak olmuştur.

Tarihi Akkerman Kalesi ise Dinyester Nehri’nin Karadeniz’e ulaştığı noktada oluşan haliçte yer alıyor. Bu kale 2. Bayezid Dönemi’nde Osmanlı topraklarına katılmış, 1812’de imzalanan Bükreş Antlaşması ile de Rusya İmparatorluğu’na katılmıştır. Kale ziyaretinin ardından ise gezginleri en eski konyak üretim merkezi olan Shabo Konyak Fabrikası bekliyor. Burada konyak yapımı hakkında bilgi alacak olan tatil severler aynı zamanda çeşitli konyakları tatma ve alışveriş yapma imkânı bulacaklar.

Gezginler, Karadeniz’in incisi olarak anılan ve ülkenin en tarihi ve turistik şehirlerinden biri olan Odessa’da ayrıca Potemkim Zırhlısı filmine ev sahipliği yapan ve film ile ünlü Potemkim merdivenleri, Avrupa’nın mimari incisi olarak bilinen Odessa Operası, Deribasovskaya Caddesi tatil severler tarafından görülmeyi bekliyor.

Parklarıyla Ünlü Kiev

Tatil severlerin bu turdaki bir sonraki rotası ise Kiev olacak. Burada gezginleri Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya Meydanı karşılayacak. Ayrıca Kiev’de Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli ve Andrevski yokuşu da görülecek yerler arasında.

Gezginlerin Ukrayna’daki bir sonraki rotası ise Klevan olacak. Klevan’da tatil severler birçok sıralamada en güzel, en ziyaret edilesi yerler listesinin başında gösterilen Aşk Tüneli’ni ziyaret edecekler. Tek yönlü bir tren yolunun, etrafında 6 km boyunca uzayıp giden ağaçların, yukarıdan birleşmesi sonucu oluşmuş doğal tünelde, bir efsaneye göre ilk defa yürüyen çiftlerin dilekleri kabul olurmuş.

Her Daim Yaşayan Şehir Lviv

Seyahat tutkunlarının bir sonraki rotası ise Lviv olacak. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı, Lviv’de görülmesi gereken yerlerden.

Link: https://www.jollytur.com/ukrayna-turlari

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir