Yazarlara İlham Olmuş 5 Şehir

Sen de o çok sevdiğin romanın sayfalarını çevirdikçe adeta o şehrin sokaklarında dolaşıyor gibi olanlardan mısın? Dünyanın birbirinden ünlü yazarları ve o yazarlara ilham kaynağı olmuş 5 büyüleyici şehri senin için bir araya getirdik!

St. Petersburg ve Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Kanalları, köprüleri ve heykelleri ile Rusya’nın yaşayan müzesi St. Petersburg, Rus edebiyatının mihenk taşlarından Dostoyevski‘nin de en gözde şehri. Suç ve Ceza‘dan Beyaz Geceler‘e, Karamazov Kardeşler‘den Yeraltından Notlar‘a kadar her kitabında okuyucuyu Rusya’nın soğuk ve puslu akşamlarında misafir eden Dostoyevski, St.Petersburg’a da eserlerinde yer vermeden etmiyor. Şehirde bir de müze evi bulunan yazarın sevenleri, St. Petersburg gezi rotalarına Dostoyevski Evi noktasını da eklemeden geçmiyor. Yılın en özel zamanlarında, Jolly Tur’un birbirinden keyifli St. Petersburg turları ile sen de kendi romanının kahramanı olabilirsin.

Prag ve Franz Kafka

Gizemli yazar Franz Kafka, yazarlık hayatından ölümüne kadar ve hatta ölümü ardından da devam eden büyük bir gizemle kendisini ve eserlerini dünyanın dört bir yanındaki okuyuculara sevdirmeyi başarıyor. Yazarın en popüler eseri sayılabilecek Dönüşüm kitabı, uzun hikaye dalında açtığı çığır ile Kafka severleri selamlıyor.

Franz Kafka’yı dünya üzerinde bir şehir ile bağdaştıracak olursak eğer, bu şehir tabii ki Prag’dan başka bir yer olamaz. Çek Cumhuriyeti‘nin mistik ve büyüleyici şehri Prag ülkenin kültür, sanat ve mimari dünyasının da merkezi niteliğinde. Her noktasında Kafka’ya dair bir şeyler bulabileceğin bu şehri Jolly Tur’un Prag turları ile keşfedebilir, Kafka’nın doğduğu evi ziyaret etme şansını yakalayabilirsin.

Paris ve Victor Hugo

Fransız edebiyatının ve romantik akımın en ünlü temsilcilerinden olan Victor Hugo dendiğinde beraberinde akla mutlaka Paris geliyor. Sefiller ve Notre Dame’ın Kamburu eserleri ile yediden yetmişe herkesin tanıdığı bir yazar olan Victor Hugo, Paris sevgisi, aslında Notre Dame’ın Kamburu eserinin yazılış hikayesinde ortaya çıkıyor. Bir dönem yıkılması düşünülen ünlü Notre Dame Katedrali, Victor Hugo’nun yazdığı roman ve halkta uyandırdığı sevgi sayesinde bugün milyonlarca kişi tarafından tanınıyor. Dünyaca ünlü bu şehrin havasını solumak ve Fransız edebiyatının daha birçok ölümsüz isminin izlerine rastlamak için tek yapman gereken Jolly Tur ile Paris‘i keşfe çıkmak!

Havana ve Ernest Hemingway

Tam bir Küba ve Havana aşığı diyebileceğimiz Ernest Hemingway, ömrünün uzun yıllarını bu muhteşem ülkede geçirmiş. Çoğunlukla ”Silahlara Veda” ve ”Çanlar Kimin İçin Çalıyor” romanları ile tanınan yazar, bu ünlü eserlere Havana’da bir otel odasında hayat verdiği biliniyor. Yazarlara ilham verme konusunda oldukça ünlü olan Küba şehirlerinde Havana, Hemingway ile ayrı bir yere sahip oluyor. Yazarın adı ile bilinen kokteyller, ziyareti ile ün kazanmış barlar, restoranlar ve adına dikilen heykeller… Jolly Tur ile çıkacağın Havana turunda Ernest Hemingway’e dair bir çok şey bulman mümkün.

Aracataca ve Garcia Marquez

Sıcak iklimlerin sıcak hikayelerine rastladığımız Gabriel Garcia Marquez kitapları Kolombiya‘nın renkli köy ve kasaba hayatını Yüzyıllık Yalnızlık, Kırmızı Pazartesi, Kolera Günlerinde Aşk ve daha bir çok ünlü eser sayesinde gözler önüne seriyor. Yazar için oldukça özel bir yeri olan ve aynı zamanda doğduğu yer olan Aracataca ise hiç kuşkusuz Marquez hikayelerinde kendine yer buldu ve dünya tarafından bilinen bir şehir haline geldi. Kolombiya’nın bu şirin kenti, her yıl Marquez severler tarafından ziyaret ediliyor.

Yazarlara ilham olmuş bu şehirleri gezip görmek istersen tıkla! 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir