Sırt Çantasını Alıp Gitmelik 5 Vizesiz Avrupa Turu Önerisi

Yurt dışına gitmek istiyorum ama hem ekonomik olsun, hem vize derdi ile uğraşmayalım, şöyle sırt çantasını alıp çıkalım ve doyasıya gezelim istiyorsanız size hak veriyor, uygun fiyatlı ve vizesiz Avrupa turu ile sizi yurt dışına gönderiyoruz. En sevdiğiniz kitabınızı, fotoğraf makinenizi ve yedek şarjınızı, tatil kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı sırt çantanıza koyun… Yola çıkıyoruz…

Vizesiz Avrupa Turu

Avrupa turları her zaman vizeli olacak değil. Türk vatandaşlarından vize istemeyen, hatta bazen pasaporta ihtiyaç duymayıp sadece yeni kimlik kartları ile gidilebilen ülkelerin sayısı da oldukça fazla. Bu yüzden evde oturmaya bahaneniz olmasın diye, erken rezervasyon fırsatlarını ve kampanyalarını takip ederek uyguna alabileceğiniz Türkiye’ye yakın vizesiz gidilebilen ülkelere yaptığımız Avrupa turu önerileri ile geldik sizlere.

Belgrad Turları

Avrupa turuSırbistan’ın başkenti ve Balkanlar’ın en güzel şehirlerinden biri olan Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği beyaz bir kent olarak sırt çantasını alıp gidilecek ülkelerin başında geliyor. Belgrad turları ile gezmeye ilk olarak şehrin en önemli yapısı olan Belgrad Kalesi ile başlıyoruz. Tepede bulunan Belgrad Kalesi, muhteşem manzarası ve içinde bulunduğu parka ev sahipliği yapması açısından Belgrad’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Turumuza bir diğer önemli yer olan Kalemeydan Parkı ile devam ediyoruz. Savaş zamanında düşmanı gözlem altında tutmak ve savaş hazırlıklarını yapmak için kullanılan Kalamegdan Parkı’nda İstanbul Kapısı‘nı görüp rotamızı restoranları, alışveriş merkezlerini ve pek çok tarihi Osmanlı yapısını barındıran Knez Mihailova Caddesi’ne çeviriyoruz rotamızı. Belgrad turları ile ayrıca şu an kütüphane olarak kullanılan Srpska Kruna Hoteli, Akademi Galerisi olarak kullanılan Marko Stojanoviç’in EviHristina Kumanudi’nin EviJadran SinemasıDevlet Tiyatrosu ve Cumhuriyet MeydanıSt. Mark KilisesiRus Kilisesi de görülecek önemli yerler arasında bulunuyor.

Belgrad’da görülecek yerler arasında mutlaka yer alması gereken alternatif akımı bularak bilim dünyasında çığır açmış Sırp kahraman olarak kabul edilen Nikola Tesla adına açılmış olan dünyanın en ilginç müzesi Nikola Tesla Müzesi de elbette yer alıyor.

Vizesiz Belgrad Turları İçin Linke Tıklayın

Ukrayna Turları

Avrupa turuVizesiz ülkeler arasında yer alan, hatta gitmek için pasaporta bile gerek duyulmayan Ukrayna, ekonomik yurt dışı tatili için son zamanlarda büyük bir yükselişe geçti. Birbirinden güzel Ukrayna şehirlerine yolculuk yapmak için de bize düşen tek şey sırt çantasını alıp yola çıkmak kaldı. Jolly ile vizesiz Avrupa turları kapsamında Ukrayna şehirlerine seyahat etmeye ve baştan başa Ukrayna turu yapmaya hazır mısınız? Cevabınız evetse, Karadeniz’in bu tarihi ülkesinde görmedik yer bırakmamak için biz hazırız.

Vizesiz Ukrayna Turları İçin Linke Tıklayın

Ukrayna Turunda Gezilecek Yerler

 1. Kharkiv: Forest Park, Glory Memorial Anıtı, Shevchenko Anıtı, Harkov’un en yüksek binası Uspensky Cathedral, Harkov’un en eski yapısı Pokrovsky Cathedral, Avrupa’nın 7. en büyük meydanı Svobody Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park’ı ile Ukrayna’nın Kiev’den sonra en büyük ikinci şehri.
 2. Poltova: İsveç kralı 12. Charles ve Çar Deli Petro arasında geçen ve sonuçları bakımından Osmanlı İmparatorluğu’nu da ilgilendiren şehir.
 3. Kiev: Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya Meydanı, Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı, Knyagine Olga Heykeli, Pcerska Lavra Manastırı ile eşsiz başkent.
 4. Odessa: Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli, Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası, Partizan hücresi, Shustov Konyak Müzesi ile sahil kenti.
 5. Uman: Yaklaşık iki bin çeşit ağaçla Ukrayna’nın en büyük arboretumu Sofiyivka Parkı ve İsrail’i tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktası olan kent.
 6. Vinnitsa: Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özel ilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli kenti.
 7. Lviv: II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı Ukrayna turu ile görülecek önemli simgeleri arasında yer alır.
 8. Hotin: Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşması’nın 1621 yılında imzalandığı yer. tarihinde burada imzalanmıştır.
 9. Kamenets Podolski: Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti’nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur.
 10. Ivano Frankovisk: Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatların Başkenti olarak bilinen şehir.
 11. Roathyn: Hürrem Sultan’ın doğum yeri olan, tarihi kasaba.

Üsküp Turları

Hem vizesiz, hem ekonomik, hem de Türkiye’ye yakın bir coğrafya Balkanlar. Sırt çantasını alıp gitmelik daha iyi bir bölge düşünemiyoruz elbette. Muhteşem doğası, berrak denizi, şarkıları, lezzetli yemekleri, hareketli gece hayatı ile hem yaz hem de kış tatilinin vazgeçilmezi olan Balkan turları, her bütçeye uygun tatil seçenekleri ile gönülleri fethediyor. Özellikle’de Makedonya’nın başkenti Üsküp… Batı ile doğu kültürünün iç içe geçtiği ve farklı kültürlerin hoş görü içerisinde yaşadığı Üsküp kültür ve doğa gezisi için en ideal vizesiz Avrupa turu seçeneklerden biri oluyor. Üsküp turlarında görülecek yerler arasında Türk çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi yer alıyor.

Vizesiz Üsküp Turları İçin Linke Tıklayın

Yunan Adaları

Rahat, konforlu gemi turları ile gerçekten ihtiyacınız olan tek şey sırt çantası. Çünkü gemi turlarında ihtiyacınız olan her şey mevcut. Havuz, restoran, cafe, eğlence parkları, gece kulüpleri, spor tesisleri, sinema salonları yer alan gemi turlarında Mykonos’un gece hayatını yaşayıp gözünüzü Santorini’de açacak; Siros, Pire ve daha birçok Yunan Adaları’nı vizesiz keşfetme imkanı bulacaksınız. Vizesiz Yunan Adaları gemi turları ile dünya mutfaklarının tadına bakarken, birçok yeni dostluklar edinecek ve unutulmaz bir tatil yaşayacaksınız.

Vizesiz Yunan Adaları Gemi Turları İçin Tıklayın

Budva Turları

Budva turu

Karadağ ile özdeşleşen bir yer varsa o da kesinlikle Budva’dır. Adriyatik kıyılarında yer alan Karadağ, eşsiz bir güzellik tanımını kesinlikle hak ediyor. Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak biliniyor. Hem vizesiz hem Türkiye’ye yakın Karadağ, yaz tatili için eşsiz güzelliklere ve masmavi bir denize sahip. Bu yüzden sırt çantanızı alın ve vizesiz Avrupa turu ile Budva’ya yolculuk yapın.  “Avrupa’nın Mücevheri” olarak anılan ve dünyadaki en uzun Kanyon olan Tara Nehri, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan ve doğal bir liman olan Kotor şehri, Kotor körfezinin el değmemiş kenti Perast, Karadağ’ın Monaco’su da denilen Tivat, Mostar-Blagaj gibi önemli yerler Budva turu ile görülecek yerler arasında yer alıyor.

Vizesiz Budva Turları İçin Linki Tıklayın

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir