Viyana ve Büyülü Dünyası

Viyana ihtişamın ve sanatın, müziğin ve en ünlü müzisyenlerin başkenti… Bu şehirde kendinizi bir aristokrat gibi hissedeceksiniz. Şaşalı sarayları ile her caddesinde, her sokağında karşınıza çıkan muhteşem heykelleriyle Viyana’da sanata doyacaksınız. Ayrıca sokaklarından burnunuza gelen kahve ve tatlı kokularıyla sanat daha da güzel bir hal alacak.

Ruhunuzun müzikle ve sanatla dinginliğe ulaşmasını istediğiniz bir tatil hayal edin.

Heykeller şehri Viyana’daki ilk durağımız Viyana Opera Binası olmalı. Binanın girişinde mimari, heykel, şiir, dans, müzik, tiyatro ve resim gibi sanatları sembolize eden yedi heykel ile karşılaşacaksınız. Yılda yaklaşık 60 oyunun düzenlendiği dünyanın en ünlü operalarından olan Viyana Operası’nı gezmek sizin için büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Viyana’nın en dikkat çekici ve etkileyici binalarından biri de Viyana Parlamento Binası’dır. Bu bina önündeki heykeller epey ilginizi çekecektir. Ayrıca içinin sütunlu yapısı ve tarih kokan atmosferi sizi kendine hayran bırakacaktır.

Viyana Parlamento Binası

Viyana mimari açıdan da sanat kokan bir şehir. Aziz Stephan Katedrali’nin dışarıdan muhteşem görüntüsü yanında içeriden de renkli vitrayların güneş ışığı ile dansı sizi masal dünyalarında yolculuğa çıkarak güzelliktedir.

Viyana’nın en ünlü caddelerinden olan Kartner Strasse Karl Meydanı, Opera Binası ve Aziz Stephan Katedrali arasında uzanan hoş mağazaları, güzel kafe ve restoranlarıyla havasını teneffüs etmeniz gereken yerlerden biri.

Viyana ve Balayı

Sokaklarında kahve ve tatlı kokuları eşliğinde aşkınızı yaşamanız için mükemmel bir atmosfer arayan genç çiftlerin balayı turları tercihleri arasında Viyana kesinlikle olmalı.

Saraylar şehri Viyana’da ilk gezeceğimiz saray Habsburg’ların kışlık saray olarak kullandıkları Hofburg Sarayı olacaktır. Saray içinde üç bölüme ayrılmış olan İmparatorluk Daireleri, Gümüş Koleksiyonu ve Sisi Müzesi’ni görmek sizi etkileyecektir.

Viyana’da görülmesi gereken diğer bir saray ise Belvedere Sarayı’dır. Bu sarayda Monet, Van Gogh gibi ünlü ressamların ve Rodin gibi heykeltıraşların eserleri sergileniyor.

Belvedere Sarayı

Habsburg’ların yazlık saray olarak kullandıkları Schonbrunn Sarayı 1400 odası ile sizi hayretler içerisinde bırakacaktır. Bu saray Avusturya Hanedanının en güçlü kadını Maria Therasa ile anılmaktadır. Sarayın içinin şaşası ve ihtişamı, bahçelerinin estetiği ile hayran kalacağınız mekânlardan biri olacak muhtemelen.

Viyana Ormanları turu ile Viyana’nın eşsiz yeşilinin ve geleneksel hayatını görme şansı elde edebilirsiniz. Yeşilin bin bir tonu içine gömülmüş HeilingenKreuz köyünün atmosferi sizi hayal dünyalarının içine alıp sarıp sarmalayacak.

Operanın, sanatın ve aşkın şehri Viyana’nın büyülü atmosferinde kaybolmak ve huzuru, dinginliği yakalamak istiyorsanız Viyana’yı bir ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir