Viyana ve Büyülü Dünyası

Viyana ihtişamın ve sanatın, müziğin ve en ünlü müzisyenlerin başkenti… Bu şehirde kendinizi bir aristokrat gibi hissedeceksiniz. Şaşalı sarayları ile her caddesinde, her sokağında karşınıza çıkan muhteşem heykelleriyle Viyana’da sanata doyacaksınız. Ayrıca sokaklarından burnunuza gelen kahve ve tatlı kokularıyla sanat daha da güzel bir hal alacak.

Ruhunuzun müzikle ve sanatla dinginliğe ulaşmasını istediğiniz bir tatil hayal edin.

Heykeller şehri Viyana’daki ilk durağımız Viyana Opera Binası olmalı. Binanın girişinde mimari, heykel, şiir, dans, müzik, tiyatro ve resim gibi sanatları sembolize eden yedi heykel ile karşılaşacaksınız. Yılda yaklaşık 60 oyunun düzenlendiği dünyanın en ünlü operalarından olan Viyana Operası’nı gezmek sizin için büyük bir ayrıcalık olacaktır.

Viyana’nın en dikkat çekici ve etkileyici binalarından biri de Viyana Parlamento Binası’dır. Bu bina önündeki heykeller epey ilginizi çekecektir. Ayrıca içinin sütunlu yapısı ve tarih kokan atmosferi sizi kendine hayran bırakacaktır.

Viyana Parlamento Binası

Viyana mimari açıdan da sanat kokan bir şehir. Aziz Stephan Katedrali’nin dışarıdan muhteşem görüntüsü yanında içeriden de renkli vitrayların güneş ışığı ile dansı sizi masal dünyalarında yolculuğa çıkarak güzelliktedir.

Viyana’nın en ünlü caddelerinden olan Kartner Strasse Karl Meydanı, Opera Binası ve Aziz Stephan Katedrali arasında uzanan hoş mağazaları, güzel kafe ve restoranlarıyla havasını teneffüs etmeniz gereken yerlerden biri.

Viyana ve Balayı

Sokaklarında kahve ve tatlı kokuları eşliğinde aşkınızı yaşamanız için mükemmel bir atmosfer arayan genç çiftlerin balayı turları tercihleri arasında Viyana kesinlikle olmalı.

Saraylar şehri Viyana’da ilk gezeceğimiz saray Habsburg’ların kışlık saray olarak kullandıkları Hofburg Sarayı olacaktır. Saray içinde üç bölüme ayrılmış olan İmparatorluk Daireleri, Gümüş Koleksiyonu ve Sisi Müzesi’ni görmek sizi etkileyecektir.

Viyana’da görülmesi gereken diğer bir saray ise Belvedere Sarayı’dır. Bu sarayda Monet, Van Gogh gibi ünlü ressamların ve Rodin gibi heykeltıraşların eserleri sergileniyor.

Belvedere Sarayı

Habsburg’ların yazlık saray olarak kullandıkları Schonbrunn Sarayı 1400 odası ile sizi hayretler içerisinde bırakacaktır. Bu saray Avusturya Hanedanının en güçlü kadını Maria Therasa ile anılmaktadır. Sarayın içinin şaşası ve ihtişamı, bahçelerinin estetiği ile hayran kalacağınız mekânlardan biri olacak muhtemelen.

Viyana Ormanları turu ile Viyana’nın eşsiz yeşilinin ve geleneksel hayatını görme şansı elde edebilirsiniz. Yeşilin bin bir tonu içine gömülmüş HeilingenKreuz köyünün atmosferi sizi hayal dünyalarının içine alıp sarıp sarmalayacak.

Operanın, sanatın ve aşkın şehri Viyana’nın büyülü atmosferinde kaybolmak ve huzuru, dinginliği yakalamak istiyorsanız Viyana’yı bir ziyaret etmelisiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir