Venüs ve Mars’ın Koç Seyrinde Seyahat İpuçları

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Sonrasında Güneş Burcunuza Göre Okumanızı Öneririm)

KOÇKOÇ:

Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte önümüzdeki iki haftalık süreçte geleceğe dönük hedefleriniz, gruplar, dernekler vasıtasıyla oluşturduğunuz sosyal çevre içerisinde hareketlilik söz konusu. Bu süreç içerisinde ileriye dönük hedeflerinizi gerçekleştirme noktasında dostlarınızdan destek alabilirsiniz… Arkadaşlarınızla birlikte gerçekleştirmeyi planladığınız bir seyahat fikri var ise Merkür’ün ileri hareketiyle birlikte bu fikri somutlaştırmanız daha kolay olabilir… Dikkat etmeniz gereken nokta ise size sorun yaratan ilişki modellerinde sonlanmaların söz konusu olabileceği. Venüs ve Mars’ın burcunuza geçişiyle birlikte kişisel girişimleriniz ve dış görünüşünüzle ilgili konularda önemli birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

 BogaBOĞA:

Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay’ın devrim yaratan etkisini mesleki hedef ve yetenekleriniz, kariyerinize yönelik girişimleriniz, sosyal statünüz ve toplum önündeki pozisyonunuz ile ilgili konularda deneyimleyeceksiniz.

Kariyeriniz ile ilgili konularda beklediğiniz haberler ve projelerin hayata geçmesi hızlanabilir. Kalabalıkların arasındaki  yoğun bir yalnızlık duygusuyla birlikte iç dünyanıza dönmek ve izole olmak ihtiyacı içerisinde hissedebilirsiniz. Yaşanmışlıklara fazlaca takılmamak, sakince sürecin geçmesini beklemek bu dönemde en doğrusu. Ruhsal anlamda size iyi gelebilecek ve içsel yolculuğunuzu destekleyecek tematik seyahatler iyi bir fikir olabilir.

ikizlerİKİZLER:

Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte yurtdışı, yolculuklar, medya-yayıncılık, eğitim öğretim, akademik çalışmalar ve hukuksal konular ile ilgili önemli birtakım başlangıçlara imza atabilirsiniz. Bu konularla bağlantılı olarak yaşama bakış açınızı zenginleştirip ufkunuzu genişletecek vizyonlara ve rüyalara açık olmalısınız. Çeşitli gruplar vasıtasıyla oluşturduğunuz arkadaşlıklarınız ve geleceğe yönelik hedeflerinizin bulunduğu noktalarda hareketlilik söz konusu. Seyahat planlarınızı yaparken Merkür’ün 9. ev alanınızda hızlanmasını göz önünde bulundurursak, farklı kültürler ve yaşam bilgeliğini geliştirmek adına öncesinde gitmediğiniz alanlara doğru yol almak iyi bir fikir olabilir.

yengecYENGEÇ:

Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte ortaklıklar yoluyla oluşturduğunuz kazanımlarınız, miras, sigorta, kredi gibi finansal bazı konuların gündemde olacağı bir süreç sizi beklemekte. Bu dönemde finansal birtakım kararlar alırken daha temkinli olmalısınız. Ertelemiş olduğunuz bir sağlık sorunu var ise bu noktada bazı gelişmeler gündeme gelebilir. Maddi değerler ve güç takıntısının  sizi kontrol etmesine izin vermemelisiniz. Venüs ve Mars’ın 10. ev alanınıza geçişiyle birlikte kariyeriniz,mesleki hedefleriniz ve statü sahibi kişilerle olan ilişkileriniz ile ilgili problemleri çözmek adına daha aktif olacağınız gelişmeler söz konusu. Seyahat planlarınızı yaparken finansal konulara ekstra dikkat…

 aslanASLAN:

19 Şubat perşembe Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, ortaklıklar yoluyla kurmuş olduğunuz birlikteliklerinize vurgu yapan önemli birtakım gelişmeler söz konusu. Bu anlamda yeni bazı başlangıçlara evet diyebilirsiniz.Bunun yanında ortaklıklar,ticari anlaşmalar ve kalıcı bazı ilişki modellerinizde sizi zorlayan, kısıtlayan kişilerle ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme belki de noktalama eğilimi içerisinde olabilirsiniz. Venüs-Mars ikilisinin önümüzdeki günlerde 9. ev alanınıza geçmesiyle birlikte yabancı ülkeler, farklı kültürler, uzun seyahatler,hukuksal konular ana başlıklarında birtakım destekler ve kişisel girişimler gündeme gelmekte. Seyahat planlarınızı yaparken acelecilik ve hız eğilimine karşı ekstra dikkat.

basakBAŞAK:

Kova burcunun son derecelerinde meydana gelecek Yeni Ay  çalışma hayatınıza dair konuları gündeminize taşımakta. Bu noktada iş yaşamıyla birlikte, çalışanlarınız, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde nokta koymayı düşündüğünüz olaylar,olgular ve kişiler için Yeni Ay ortam hazırlamakta. İş yaşamınızda yeni bir proje,iş teklifi alabilirsiniz. Günlük yaşamınızın rutine bağladığınız alışkanlıkları ve sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmanızda fayda var. Transit Venüs ve Mars ikilisinin Koç burcuna geçişiyle birlikte eş ya da ortaklıklar yoluyla miras, hisse, sigorta, prim, nafaka gibi maddesel konular odaklanacağınız konular arasında. Kredi başvurusu yapabilir ya da finansal bir konu ile bağlantılı beklemiş olduğunuz bir haber var ise yanıtını alabilirsiniz. Merkür’ün 6. ev alanınızda hızlanmasıyla birlikte iş ile bağlantılı seyahatler gündeme gelebilir.

TeraziTERAZİ:

Kova burcunun son derecelerinde meydana gelecek Yeni Ay  özel yaşamınızı,aşk ilişkileriniz, çocuklarınız, yaşamda size keyif veren hobileriniz ve yaratıcılığınızı ilgilendiren konularda gündem oluşturmakta. Bu dönemde yeni bir aşk ilişkisinin gündeme gelmesiyle birlikte var olan ilişkilerinizde kemikleşmiş sorunlar nedeniyle nokta koymayı düşünebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitim ve öğretimiyle ilgilenmek ya da çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu süreci değerlendirebilirsiniz. Venüs-Mars ikilisinin 7. ev alanınızı hareketlendirmesiyle birlikte ortaklıklarınız, eşiniz, ikili ilişkileriniz yaşamınızın  gözle  görünen  noktasında olacak. Karşı taraf ile olan ilişkilerinizde rekabet, hırs, çekişme, düşüncesizce davranışlar gibi ana başlıklarda  temkinli olmaya dikkat etmelisiniz.

akrepAKREP:

Kova burcunun son derecelerinde meydana gelecek Yeni Ay  ile eviniz, yuvanız kendinizi güvende hissettiğiniz yaşam alanınız,aileniz ana başlıklarında önemli birtakım gelişmeleri gündeme getirmekte. Bu süreçte yeni bir ev alma, ev değiştirme fikri ortaya çıkabilir. Aileniz ile olan ilişkilerinizde daha dikkatli olmanız gereken bir sürece girmektesiniz. Aile büyüklerinin birtakım problemleriyle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Venüs ve Mars’ın Koç burcuna geçişiyle birlikte çalışma ortamınızda yeni projeler ve finansal gelirinizi artırmak amacıyla birtakım girişimlerde bulunabilirsiniz. İş yaşamında çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde gerginlikten uzak durmaya çalışmaya dikkat etmelisiniz. Ailenizle birlikte yapacağınız bir seyahat fikri gündeme gelebilir.

yayYAY:

Kova burcunun son derecelerinde meydana gelecek olan Yeni Ay ile birlikte zihinsel faaliyetler, yolculuklar, eğitim öğretim, yakın çevrenizle geliştirdiğiniz ilişkiler gündeminizde olacak. Yakın çevrenizle ilgilenmek zorunda kaldığınız bu dönemde yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Birtakım sözleşmeler ve anlaşmaların da gündemde olduğu bu süreçte daha dikkatli olmalısınız. Venüs ve Mars ikilisinin 5. ev alanınıza geçişiyle birlikte özel ilişkileriniz, size keyif veren hobileriniz vurgulanmakta. Venüs-Mars ikilisinin aşk yaşamınız hareketlendireceği süreçte yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Aşk kavramını tutkuyla yaşayacağınız bu süreçte gereksiz riskler almaktan uzak durmalısınız. Var olan ilişkinizde rekabet, tartışma ve heyecan yaratan koşullar söz konusu. Sevgilinizle birlikte yapacağınız  seyahat planı bu dönemde iyi bir fikir olabilir…

oglakOĞLAK:

 19 Şubat perşembe Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte sahip olduğunuz kaynaklarınız ve parasal konular gündeminize taşınmakta. Finansal konuların özellikle vurgulanacağı dönemde harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Borç almak-vermek konularına biraz daha ihtiyatlı yaklaşmanızı öneririm. Maddesel kazanımlarınızı artırmak amacıyla yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Venüs-Mars ikilisinin 4. ev alanınıza geçişiyle birlikte evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Aile büyüklerinin sorunlarıyla mücadele etmek durumunda kalabilir, evinizde dekoratif birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. Bu süreç içerisinde ev  ve iş arasındaki dengeyi iyi korumalısınız. Finansal konularla bağlantılı bir seyahat gündeme gelebilir.

kovaKOVA:

Burcunuzun son derecelerinde meydana gelecek Yeni Ay ile birlikte kişisel yeni birtakım kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi ifade etme noktasında yenilenme ve yepyeni başlangıçlara imza atmak isteyebilirsiniz. Fiziksel görünümünüzle ilgili değişiklikler yapmayı da düşünebileceğiniz bu süreçte sağlığınıza  ekstra dikkat etmelisiniz. Yakın çevre ile iletişiminizin son derece yoğun olacağı hareketli bir dönem sizi beklemekte. Venüs-Mars ikilisinin 3. ev alanınıza geçişiyle birlikte kardeş, kuzen ve yakın akraba ile olan ilişkilerinizde daha yumuşak bir üsluba dikkat etmeli ve gerilimlerden kaçınmalısınız. Kısa seyahatlerin gündemde olacağı bu süreçte seyahat esnasında hız,acelecilik gibi eğilimlere dikkat…

balıkBALIK:

19 Şubat perşembe Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte kontrolünüz dışında gelişen olaylar  ve gizli kalan birtakım konuların gündeme gelmesiyle hayatın akışı içerisinde  iç dünyanıza dönmek isteyebilirsiniz. Bu süreç sizi yoran eski davranış modelleri,kalıplar ve alışkanlıklardan arınmak için muhteşem bir dönem. Bu dönemi ruhsal,spritüel konulara yönelmek ve iç dünyanızı zenginleştirmek adına değerlendirebilirsiniz.Venüs-Mars ikilisinin maddesel konularla bağlantılı olan 2. ev alanına geçişiyle birlikte gelirinizi artırmak adına efor sarf edebilirsiniz. Bu dönemde içsel,ruhsal yolculuğunuzu destekleyecek alternatif seyahatler iyi bir fikir olabilir.

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle….

 EMİNE GÜCEK

 

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

2 Yorum

  1. Yazılarınız oldukca etkileyici ve bir okadar özenle hazırlanmış bu konuda uzun zaman alan derin çalışmalar yaptığınız belli tebrik ediyorum ve devamını heyecanla bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir