Venüs Retro Sürecinde Seyahat İpuçları

Merhabalar sevgili Jolly Bloger takipçileri,

Bu yazımızda sizler için Venüs retro hareketinin genel anlamda etkileriyle birlikte seyahat esnasında dikkat etmeniz gereken noktalar üzerinde duracağız.

Venüs 25 Temmuz 2015 tarihinde Başak burcunun 0 derecesinde gerilemeye başlayıp Aslan burcuna geçerek 6 Eylül 2015‘e dek Aslan burcunda geri harekette olacak.

Öncelikle Venüs’ün Astroloji’de neleri sembolize ettiğini irdeleyelim:

Venüs genel anlamıyla doğum haritalarında bayanlarda dişiliğini, cazibesini ve çekiciliğini nasıl kullandığını ifade eder. Erkek haritalarında ise çekici bulduğu ve etkilendiği kadın figürleri hakkında bilgi verir.

Ülkeler Astrolojisinde ise genel anlamıyla finansal kazançlar, değerli eşyalar, sanatçılar, modacılar ve müzisyenleri ifade eder.

Popülist bir biçimde çoğunluğun ifade ettiği aşk ve sevgi gezegeni olmasının yanı sıra Venüs’ün savaş ve barış ile de ilgisi olduğunu unutmamak gerekir.

aşk ve sevgi

Venüs Astroloji’de Boğa tarafıyla maddesel dünyayı ve sahip olmayı Terazi yönüyle ise ilişkileri, diplomasiyi ve karar alma mekanizmalarını ifade eder. Bu süreç  hepimizin diplomasinin sınırlarını zorlayacağı ve başkalarıyla birlikte hareket etme ihtiyacı içerisinde olma noktasında bir takım engellemeler ile karşılaşacağımıza işaret etmekte.

Sanatsal yaratıcılıkta ve ilişkilerimizde estetik, uyum, ahenk ve denge arayışını sorgularken orta noktayı yakalamak için biraz daha fazla çaba sarf etmemiz gerekecek.

Bu süreç içerisinde evlilik ve ortaklıklarda ilişkileri dengede tutmak, hak ve adalet kavramlarına fazlasıyla ihtimam göstermek ve karar verme noktasına doğru çekilmek, seçimlerimizin doğru ya da yanlışlığı konusunda yol ayrımları odak noktamız olacak.

Dolayısıyla 25 Temmuz ve 6 Eylül tarihleri arasında genel olarak dikkat etmemiz gereken hususlar şunlar olacak:

 • Bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamak, lüks olan tüketim mallarını almak anlamında 6 Eylül sonrasını beklemenizi öneririm.
 • Venüs’ün geri hareketi sevginin doğasını ifade etmekte zorlayacağı için aşk ilişkilerinde birtakım sorunlar gündeme gelebilir.
 • Bu dönemde illegal ve birtakım gizli ilişkiler içerisine çekildiğinizi hissedebilirsiniz.
 • Bu dönemde eski bir aşk ve arkadaşlık ilişkisi yeniden gündeminize gelebilir.
 • Finansal anlamda yeni bir hamle yapmak yerine hali hazırda var olan yatırımlarınızı değerlendirmenizi tavsiye ederim.
 • Bu dönem estetik ve birtakım cerrahi müdahaleler yaptırmak açısından uygun değildir.
 • Bu dönemi ilişkilerimizdeki değer yargılarını yeniden gözden geçirmek için kullanmanızı öneririm. Ben merkezli davranışlarınız çevrenizdekilerle birtakım problemlere neden olmasını istemiyorsanız biraz daha dikkatli olmalısınız.
 • Bu dönemde seyahatleriniz esnasında gelir-gider denge muhasebesini çok iyi yaparak lüks ve gereksiz bazı harcamalara karşı dikkatli olmalısınız.
 • Seyahat ve tatil planlamanızı yaparken muhakkak güvenilir bir seyahat acentesi olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Bu dönemde seyahat planlarınızı yaparken pasaport, kimlik, çanta gibi eşyalarınızı kaybetmemeye, gideceğiniz yerlerdeki adres karışıklıkları ve rezervasyon karmaşalarına karşı dikkatli olmalısınız.
 • Bu süreçte çocuklarınız ile birlikte bir seyahat planı yapıyorsanız onların sağlık kontrollerini öncesinde yaptırmaya ve onlara ait özel eşyaları unutmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Bu dönemde seyahatleriniz esnasında gereksizce ve çok fazla yemek kilo ve mide sorunları olarak size dönebileceği için kontrollü beslenmenizi öneririm. Özellikle şekerli besinlerin fazlaca tüketilme isteği ve iştah artışına karşı dikkat etmelisinz.
 • Bu dönemi yine seyahatler açısından değerlendirdiğimizde uzun zamandır görmek istediğiniz dostlarınızı ve eski arkadaşlarınızı görmek açısından değerlendirebilirsiniz.

YILDIZLARIN DÜŞLERİNİZİ GERÇEK KILMASI DİLEĞİYLE…

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir