Uluslararası Yastık Savaşı Günü

Siz de çocukluğunu özleyenlerdenseniz Yastık Savaşı Günü kesinlikle katılmak isteyeceğiniz bir etkinlik. Bir an yaşınızı, mevkinizi ve konumunuzu unutup çocuklar gibi eğlendiğinizi hayal edin. Tüm kötü duygularınızdan arınıp, çocuk saflığına bürünüp doyasıya eğlendiğinizi düşünün. Hayal etmek bile mutlu etti sizi değil mi?

Şimdi sizi Romanya’da her yıl gerçekleştirilen ‘Uluslararası Yastık Savaşı Günü’ ile tanıştırmak istiyorum. Romenlerin 1-2 saatliğine de olsa çocukluklarına döndükleri bu özel günü fotoğrafçı Marius Tudor harika şekilde fotoğraflamış. 31 yaşındaki Tudor genelde düğün ve doğum fotoğrafları çeken bir fotoğrafçı. Yüreğinde kocaman bir insan sevgisi taşıyan Tudor, 2010 yılından beri insanların en güzel anlarını kaydediyor. Tudor’un fotoğraf tutkusu o kadar büyük ki fotoğraf çekmezse yaşayamayacağını, nefes alamayacağını ifade ediyor.

Marius Tudor düğün fotoğrafçılığı yanında sokak fotoğrafçılığı yapmaktan da büyük zevk alıyor. Marius Tudor’un aklına Bükreş’in başkenti Romanya’da gerçekleştirilen ‘Uluslararası Yastık Savaşı Günü’ nde insanların çocukluklarına döndükleri anlık mutluluklarını fotoğraflamak geldi. Ve ortaya inanılmaz eğlenceli fotoğraflar çıktı. Buyrun fotoğraf galerimizi inceleyin:

Dünyanın pek çok yerinde de gerçekleştirilen Yastık Savaşı Günü 2010 yılından beri İstanbul, Caddebostan‘da ve İzmir, Alsancak‘ta da gerçekleştiriliyor. Genç yaşlı demeden herkesin katıldığı bu hoş etkinlikte çocuklar gibi eğlenip harika zamanlar geçirebilirsiniz. Nisan ayı başında yapılan bu etkinliği bir daha ki yıl kaçırmamak dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir