Ucuz Uçak Bileti Bulmanın İpuçları

 Eğer önemli noktaları biliyorsan, sen de kolayca ucuz uçak bileti satın alabilirsin! İşte uygun fiyata uçak bileti bulmUcuz uçak bileti bulmak, sık seyahat eden gezginler için hayli önemli bir konu. Her ne kadar zor gibi görünse de; aslında ucuz uçak bileti bulmak öyle ayrıntılı bir araştırma gerektirmez. Eğer önemli noktaları biliyorsan, sen de kolayca ucuz uçak bileti satın alabilirsin! İşte uygun fiyata uçak bileti bulmanın 10 ipucu…

1) Seyahat Saatlerin Esnek Olsun

Uçak bileti fiyatları belirli zamanlarda, özellikle yılbaşı öncesinde ve bayramlarda hayli yükselir. Eğer sen bu tarihlere odaklandıysan ve bu tarihlerde uçacağım diyorsan yüksek fiyatlarla karşılaşman muhtemel. Fakat sabah erken saatlerindeki veya akşamın geç saatlerindeki uçuşların gündüz saati uçuşlarına göre daha ucuz olduğu artık bilinen bir gerçek. Eğer havaalanından otele veya eve ulaşımın zor olacağını düşünmüyorsan sen de bu saatleri tercih ederek daha ucuza bilet alabilirsin.

blank

2) Biletini Fiyatlar En Uygun Olduğu Dönemde Al

Ucuza bilet almanın bir diğer yolu ise biletlerinizi fiyatların en uygun olduğu dönemde almaktır. Hafta ortasında yapılacak bir uçuş, hafta sonu yapılacak olan bir uçuşa göre daha ucuzdur. En uygun zaman ise çarşamba ve perşembe öğleden sonralarıdır. Yurt içi uçuşlarda fiyatların en uygun olduğu dönem uçuştan 21 gün öncesidir. Eğer bilet araştırması yaparken bu püf noktaları göz önünde bulundurursan ucuz uçak biletini kaptın demektir.

blank

3) Uçuş Tarihinden Aylar Önce Biletini Al

Eğer seyahatini aylar öncesinden planladıysan bilet alma işini de hemen o an bitirebilirsin. Çünkü eğer uçuş vaktine minimum 2 hafta kaldıysa ve sen hala uçak biletini almadıysan, o tarihten sonra kesinlikle pahalı bir bilet alacaksın demektir. Mümkün olan koşullarda, seyahat tarihinden 3-6 ay önce bilet araştırmasını yapıp uygun gördüğün fiyatı seçersen çok daha ucuza biletini almış olursun.

blank

4) Uçuşa Saatler Kala Biletini Al

Bütün havayolu firmaları her uçuşta uçağını tam dolu olarak kaldırmak ister. Eğer belirlenen zamanda hedeflemiş oldukları satış miktarına ulaşamazlarsa da son anda bilet fiyatlarını düşürerek uçaklarını doldurmak isterler. Başlattıkları düşük fiyat kampanyasını e-posta listelerindeki müşterilerine duyururlar ve eğer uçuş tarihlerinde esneksen ucuz bir uçuş gerçekleştirdin demektir.

blank

5) Havayollarının Mail Listelerine Kaydol

Ucuz uçak bileti bulmak için havayolu şirketlerine varlığınızı kanıtla. Kampanyalı uçuşlarda mail yoluyla haber verilen müşteriler listesine gir! İlgini çeken herhangi bir destinasyona promosyonlu bir uçuş duyurulduğunda vakit kaybetmeden biletini al. Aynı şekilde havayolu şirketlerinin sosyal medya hesaplarını da takip et ki oradan duyurulan kampanyalardan da haberdar ol.

blank

6) Alternatif Havalimanı veya Havayolu Firmalarını Dene

Artık neredeyse büyük şehirlerin hepsinde ikinci bir havalimanı var. Düşük bütçeye sahip havalimanları da genellikle bu havalimanlarına uçmayı tercih ediyor. Eğer gideceğin destinasyonda ikinci bir havalimanı varsa ve kalacağın yere ulaşımında çok büyük problem olmayacaksa bu havalimanlarını tercih et.

blank

7) Alternatif Rotalar Dene

Görmek istediğin yer eğer pahalı ve seyahatin neredeyse yarısını uçak biletine ödemek zorunda kalıyorsan alternatif rotaları deneyebilirsin. Oraya daha yakın ve kampanyalı bir uçuşun olduğu bir başka yere gidebilir ve karayoluyla görmek istediğin yere geçebilirsin. Böylelikle hem görmüş olduğun yer sayısı artacak ve hem de çok daha ucuza uçmuş olacaksın.

blank

8) Farklı Havayolu Firmalarından Tek Yön Bilet Al

Genellikle bütün havayolu firmalarının uyguladığı sistemlerde gidiş-dönüş bileti almak her zaman daha uygundur. Fakat bazen de gidişi ve dönüşü farklı havayolu şirketlerinden aynı anda almak daha ucuza gelir. Ucuz uçak bileti arama siteleri, bunu bizler için yapıyor. Özellikle rekabetin yoğun olduğu destinasyonlara seyahat edeceksen bunu kesinlikle denemelisin.

blank

9) Uçak Bileti Arama Motorlarını Dene

Tek tek bütün firmaların sitelerine girip fiyat araştırması yapmak yerine, tüm uçak bileti fiyatları için uygun karşılaştırmalar sunan arama motorlarını dene. Hem bütün firmaların tekliflerini görmüş olursun, hem de karşılaştırma yapıp sana en uygun olanını anında satın alma imkanını elde edersin.

blank

10) Mil Programlarına Üye Ol

Kredi kartını mil biriktiren kredi kartı türlerinden al ve harcadıkça içinde mil biriksin. Böylece zamanı geldiğinde bedavaya uçma şansını yakalamış olursun. Zaman zaman bazı bankalar, yarı sayıda mille uçman için dönemsel kampanyalar yapıyor. Bunları takip etmekte de fayda var!

Bilete ne kadar az para harcarsan, seyahatin geri kalanına o kadar çok bütçen kalmış olur! İyi seyahatler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir