Uçaklı Karadeniz Turları ile Macera Doruklarda

Karadeniz yemyeşil yaylaları, tertemiz havası ve eşi benzeri bulunmayan muhteşem manzaralarıyla kesinlikle görülmeye değer bir yer. Bir yandan sıcacık, esprili Karadeniz insanını tanırken bir yandan da bölgenin farklı mimari yapısı ve kültürüyle mest olacaksınız.

Jolly Tur’un belirli noktalardan transferiyle Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar terminalinde Anadolu jet Havayolları kontuarında bireysel olarak check – in işlemlerinizi tamamladıktan sonra Trabzon’a uçuyoruz.

Uçaklı Karadeniz Turları Sümela Manastırı

1.GÜN

Trabzon’da o kadar çok gezip görülecek yer var ki bu güzel yemyeşil şehri gezmeye doyamayacağız. Önce dilerseniz sabah kahvaltınızı Sürmene Memişoğlu Konağı’nda meşhur Karadeniz kahvaltısıyla yapıp bol enerji depoladıktan sonra muhteşem mimarisi ve mistik atmosferiyle insanı büyüleyen Ayasofya Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından yeşillikler içinde bembeyaz bir kuğu gibi duran Atatürk Köşkü’nü ziyaret edeceğiz.

Sabahki gezimizin son durağı ise bölgenin en büyük gümüş telkâri ve Kazaziye atölyesi olacaktır. Acemiliğin gümüş telde atıldığı, ustalığın altın telde hayat bulduğu bu büyük sanatı yerinde görmek yapımını izlemek büyük bir ayrıcalık olacak.

Uçaklı Karadeniz Turları Vakfıkebir EkmeğiÖğle yemeğimizi Trabzon’un geleneksel restoranlarından dilediğiniz birinde yedikten sonra Zigana Geçidi’nden geçip Hamsi Köy’e geçeceğiz. Hamsi Köy’de Zigana Dağları’nda otlamış hayvanların sütünden yapılmış doğal sütlaçtan mutlaka tatmalısınız.

Köy sokaklarında gezip köyün o geleneksel havasını aldıktan sonra Altındere Milli Parkı’nın muhteşem doğası içinde yer alan, neredeyse bulutlara değen devasa yapı Sümela Manastırı’nı gezeceğiz. Manastır içinde Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri ve Kaya Freskleri göreceğimiz yerler arasındadır. Sümela Manastırı’ndaki fotoğraf molasından sonra otelimize doğru yola çıkacağız ve akşam yemeğimizi otelimizde açık büfe ya da menü şeklinde alabilirsiniz.

Uçaklı Karadeniz Turları

2.GÜN

Uçaklı Karadeniz turları 2. gününü Gürcistan, Batum’da geçireceğiz. Sabah otelde yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından Sarp sınır kapısındaki giriş işlemlerinin ardından Gürcistan’a giriş yapacağız. İki devlet arasında yapılan anlaşma gereği Gürcistan’a giriş için yanınızda sadece nüfus cüzdanınızın olması yeterli olacaktır.

Uçaklı Karadeniz Turları

Gezimize Gürcistan’ın Acara bölgesinden başlayacağız. Çoruh Nehri ağzında bulunan Roma döneminden kalma Gonio Kalesi’ni gördükten sonra Karadeniz’in kıyısında dünyanın en büyük botanik parklarından olan Batum Botanik Parkı’nı gezeceğiz. 5000’den fazla bitki türünü barından bu parkta doğaya, yeşile ve çiçek kokularına doyacaksınız.

Uçaklı Karadeniz Turları

Batum şehir merkezinde bulunan Batum Riviera Restoran’da Gürcü ve Türk yemeklerinin en lezzetlilerinin bulunduğu açık büfede öğle yemeğimizi yedikten sonra Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Batum Limanı, Avrupa Meydanı ve Batum Bulvarı’nı göreceğiz. Sonrasında verilen serbest zamanda dilediğinizce gezebilir, dinlenebilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.

Batum’da ayrıca Altınpost (Medea) Heykeli’ni görmeli ve Gürcü mutfağına özgü pide, Haçapuri’yi denemeli yanında da meşhur armut suyunu içmelisiniz.

Uçaklı Karadeniz Turları Haçapuri

Serbest zamanın ardından Sarp sınır kapısından çıkıp Ayder Yaylası’na doğru yola çıkacağız. Ayder Yaylası’nın muhteşem doğasıyla büyülenecek Gelin Tülü Şelalesi’nin devasalığı karşısında kendinizden geçeceksiniz. Buradaki gezimizin ve fotoğraf molamızın ardından Ayder Yaylası’ndaki otelimize yerleşip otelde akşam yemeğimizi yiyeceğiz.

Ayder Yaylası’na gitmişken yöre ile özdeşleşmiş Laz böreğini, mıhlamayı ve kırmızı benekli alabalığın tadına bakmanızı öneririz.

Uçaklı Karadeniz Turları

3.GÜN

3.günümüzde dilerseniz Çamlıhemşin’de bizi bekleyen arabalarımıza binip Çat Vadisi boyunca ilerleyip Şenyuva Taş Köprü’de küçük bir fotoğraf molası verip kültür gezimize birazcık sanat katalım diyeceğiz. Bu molanın ardından Zil Kale’ye ulaşacağız. Şatovari bu kaleyi karşıdan fotoğrafladıktan sonra içini sınırsızca gezebileceğiz.

Uçaklı Karadeniz Turları Şenyuva Taş Köprü

Harika mimarisiyle bizi büyüleyen Zil Kale’yi gezdikten sonra Kaçkar Dağları’nın eteklerine kurulmuş şirin Karadeniz köyü Mollaveyis Köyü’nü ve meşhur Karadeniz evlerini gezeceğiz. Köy içerisinde Muskalı-Göz dolma gibi Karadeniz evlerine ait özellikleri yakından görüp fotoğraf çekme fırsatı bulacağız.

Uçaklı Karadeniz Turları Rafting

Dilerseniz de Fırtına Deresi’nde eşsiz bir deneyim olan rafting etkinliğine katılabilirsiniz. Rafting eğitmenleri tarafından verilecek küçük bir eğitimin ardından 7 km’lik parkur boyunca çılgınca ve coşkulu bir macera yaşayabilirsiniz. Fırtına deresi boyunca zaman zaman yüzme molaları verecek zaman zaman da kürek oyunlarıyla heyecan dolu zamanlar geçireceksiniz.

4.GÜN

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından rotamızı Rize, Çayeli’ne çevireceğiz. Rize’nin meşhur Rize bezi atölyelerini gezip dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Uzungöl’ün çeşhur kuru fasulyesinden de tadıp Uzungöl’ün eşsiz manzarası ve büyüleyici atmosferiyle harika fotoğraflar çekeceğiz.

Öğle yemeğini Akçaabat’ta yedikten sonra Sürmene’nin meşhur bıçağının yapım aşamasını görüp dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Sonrasında Trabzon Havaalanına geçip İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Uçaklı Karadeniz turlarıyla doğayı ve yaylaları doyasıya yaşarken tarihin, mimarinin,  mistik atmosferin ve özel Karadeniz lezzetlerinin tadına varacaksınız.

Jolly Tur ile Karadeniz Turları…

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

26 Yorum

  1. Cem Bey, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız, gerekli bilgiyi size vermek isteriz.

  1. Haluk Bey, iletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bize ulaştırırsanız size hemen ulaşalım.

  1. Merhabalar Saniye Hanım, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bize ulaştırırsanız sizi bilgilendirmek isteriz.

 1. biraz bilgi alabilirmiyim tam olarak ne kadar kac gün nerde kalınıyor fiyatlara ne dahil ne dail değil ben ilk defa gidecem nerlere gidiliyor tüm karadeniz geziliyormu acaba

  1. Soner Bey Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bize ulaştırırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

 2. Katolog ve fiyat bilgisi hakkında Detaylı bilgi istiyorum 2 kişi ve 3 Yaşında bir çocuğumuz var .05332357778

 3. Karadeniz turu hakkında ayrintili bilgi almak istiyorum. İletisim numaranizi gönderirseniz sevinirim. Telefon numaram 05455881198

 4. Karadeniz turu hakkında ayrintili bilgi almak istiyorum. İletisim numaranizi gönderirseniz sevinirim. Telefon numaram 05415428077

  1. Merhaba Bahar Hanım,

   İletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bize ulaştırırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

  1. Merhaba Merve Hanım,

   İletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bize ulaştırırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

  1. Nihal Hanım Merhaba,

   İletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

  1. Enis Bey Merhaba,

   İletişim bilginizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız seyahat danışmanlarımız size dönüş yapacaktır.

 5. 3 eylül tarihinde uçaklı karadeniz turunuz var mı?acaba birde 2 kişilik fiyat ücreti ne kadar thy

  1. Nazmiye Hanım Merhabalar,
   İletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bize ulaştırırsanız size ayrıntılı bilgi almak isteriz.

  1. Arif Bey Merhabalar, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayıp bilgilendirme yapalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir