Uçaklı GAP Turlarıyla Macera Yeniden Başladı

Uzun bir aranın ardından Jolly Tur, GAP turlarıyla yine Güneydoğu Anadolu’nun güzelliklerini ve zenginliklerini size göstermeye devam ediyor. Lezzetleriyle ünlü Adana‘dan başlayan turumuza tarihi ve yemekleriyle mest eden Antakya ile devam edeceğiz. Ardından Adıyaman’ın medar-ı iftiharı Nemrut Dağı‘nda gün batımını zevkle izleyeceğiz. Hasankeyf ve Midyat‘ta doğu kültürünü doya doya yaşayıp ‘Peyamberler Şehri’ Şanlıurfa‘da hem gezip hem de enfes lezzetler tadacağız. Son olarak da Güneydoğu’nun Paris’i Gaziantep‘te kültür dolu leziz zamanlar geçireceğiz.

1. GÜN (Adana-Antakya)

Güzel bir sabaha heyecanla uyanıp 06.00’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda grubumuzla buluştuktan sonra 08.00 uçağıyla Adana’ya uçacağız. Uçak saatlerinde rötar nedeniyle aksaklıklar olabilmekte, bu sebeple uçuş saatinde değişiklik olabilir. Adana’ya ayak basar basmaz rehberimizle bizi karşılamaya gelen Jolly Tur aracına binip muhteşem GAP turunu başlatacağız.

İlk işimiz bir dinlenme tesisinde serbest olarak kahvaltımızı yapıp enerji depolayacağız. (Kahvaltı tur ücretine dahil değildir.) Adana şehir merkezini şöyle bir gezdikten sonra Adana’nın en özel simgelerinden Taş Köprü‘yü göreceğiz. Roma döneminde yapılmış olan bu eşsiz köprü birkaç sene öncesine kadar trafiğe de açık durumdaydı. Yanii Adana’nın göbeğinde koskoca bir tarih yatmaktadır.

Adana Taş KöprüAdana’daki görkemli yapılardan biri de Seyhan Nehri’nin kıyısına inşa edilmiş Adana Sabancı Merkez Camii‘dir. Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camisi özelliğini taşıyan bu 6 minareli camiye bakmaya ve fotoğraflamaya doyamayacaksınız.

Adana’daki tarih gezimize bir kültür ve lezzet mozaiği şehir Antakya ile devam etmek için Jolly Tur aracımızla keyifli bir yolculuğa başlayacağız. Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak adlandırılan dillerin ve dillerin kardeşliğini ve hoşgörüyü yansıtan eşsiz şehir Antakya’yı panoramik olarak gezdikten sonra keyifli bir lezzet yolculuğuna başlayacağız.  Antakya’nın en özel lezzetlerini tadıp künefeyi yerinde yeme şansınız olacak. (Öğle yemeği tur ücretine dahil değildir.)

Öğle yemeğinin ardından Antakya’yı tarihiyle yaşamaya başlayacağız. İlk durağımızda dünyanın 2. büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesi olacak. Harbiye ve Antakya’da kazılar sonucunda Roma dönemine ait pek çok önemli mozaik eser bu müzede sergilenmektedir. Ardından dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’ni göreceğiz. Kilise tadilatta olduğundan rehberimizin verdiği bilgilerle sadece dışından gözlemleyebileceğiz.Adana Merkez Camii

Antakya gezimize yine ilklerle devam edeceğiz. Anadolu’da inşa edilmiş ilk cami olan Habib Neccar Cami‘ni ziyaret edeceğiz. Bu camiyi yaptıran kişinin adının Yasin suresinde geçmesi sebebiyle Müslümanlar, Hz. İsa döneminde dini yaymaya çalışan Yuhanna, Pavlus ve Petrus’un kabirlerinin bu camii de bulunması sebebiyle de Hıristiyanlar da bu camiye özel ilgi gösterir.

Gezimiz sırasında Antakya’nın dar sokaklarında dolaşıp evlerini inceleyeceğiz. Bu dar sokaklarda yer alan  Katolik ve Ortodoks Kiliselerini eğer ziyarete açıksa göreceğiz. Sonrasında içinde birçok bölüm ve sokak barındıran Uzun Çarşı‘yı gezeceğiz.

Son olarak da eski zamanlarda Antakya’nın zenginlerinin yazlık evlerinin bulunduğu ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’yi gezeceğiz. Buradan konaklamak üzere Harbiye’deki otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. (Akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.)

2. GÜN (Adıyaman/Nemrut Dağı)

GAP turumuza sabah Harbiye’deki otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra kaldığımız yerden devam ediyoruz. (Kahvaltı tur ücretine dahildir.) Kahvaltının ardından Kırıkhan, Hassa, Islahıye, Pazarcık ve Gölbaşı üzerinden Adıyaman‘a ulaşacağız. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip küçük bir dinlenmenin ardından Jolly Tur aracına binip Nemrut Dağı maceramıza başlayacağız. Çılgın kral Antiokhos’un anıt mezarına ulaşmadan evvel yol boyunca ommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 mt. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşacağız. Heykellerin gün batımındaki kızıllığını görmek inanın paha biçilmez güzellikte.

Nemrut Dağı

Bu eşsiz manzara hafızamızda akşam otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz. (Akşam yemeği tur fiyatına dahildir.)

3. GÜN (Hasankeyf-Midyat-Mardin)

Sabah otelde kahvaltımızı yapıp (kahvaltı tur ücretine dahildir.) Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajı‘nı göreceğiz. Barajı gezdikten sonra Hasankeyf’e doğru yola çıkacağız. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Hasankeyf’te Sultan Süleyman ve El Rızk Camiilerini gezeceğiz. Ardından İmam Abdullah Zaviyesi ve Zeynel Bey Kümbeti göreceğimiz yerler arasındadır. Sular altında kalmadan bu şehri muhakkak herkes görmeli.

Hasankeyf

Hasankeyf’i gezdikten sonra Süryani cemaatinin en önemli bölgesi Midyat‘a doğru yola çıkacağız. Öncelikle pek çok diziye ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi‘ni gezeceğiz. Sonrasında Süryani ustalarının eşsiz işçiliğini sergilediği telkari ürünlerini görmek ve satın almak için çarşıda serbest zamanınız olacak. Alışverişin ardından da Mardin şehir merkezine doğru yola çıkacağız. Burada Deyrülzafaran Manastırı’nı ziyaret edip otelimize yerleşeceğiz.

(Gün içindeki öğle ve akşam yemekleri tur ücretine dahil değildir.)

4. GÜN (Mardin-Şanlıurfa/Harran)

Sabah kahvaltımızı Mardin’deki otelimizde yapacağız. (Kahvaltı tur ücretine dahildir.) Sonrasında GAP turumuza büyülü şehrin dar sokaklarında dolaşmaya başlayacağız. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi‘ni göreceğiz. Bu yerleri gezerken kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Ardından sonraki durağımız Artuklu mimarisini en güzel yansıtan Kasımiye Medresesi olacak. Burada Mezopotamya Ovası’nın uçsuz bucaksızlığıyla büyüleneceksiniz.

Buradan Şanlıurfa‘ya doğru yola çıkıp GAP turumuzun en ilgi çekici yanına, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe‘yi ziyaret edeceğiz. Rehberimizin güzel anlatımıyla Göbeklitepe’nin tarihini ve mucizelerini öğrendikten sonra Jolly Tur aracına binip Harran’a doğru yola çıkacağız.

Göbeklitepe

Yolların kesiştiği yer anlamına gelen Harran’da ilk İslam üniversitesinin bulunduğu alanı görüp konik Harran evlerini ziyaret edeceğiz. Harran gezimiz sonrası otelimize yerleşip akşam yemeği için hazırlanacağız. Dilerseniz geleneksel Sıra Gecesine katılabilirsiniz. (Bu gece tur ücretine dahil değildir.)

Harran Evleri

5. GÜN (Şanlıurfa/Halfeti)

Sabah otelimizde güzel bir kahvaltı yapacağız. (Kahvaltı tur ücretine dahildir.) Kahvaltı sonrasında Şanlıurfa‘nın tarihi güzelliklerini gezmeye başlayacağız. Efsanevi Balıklı Göl‘ü görüp balıkları ellerimizle besledikten sonra Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri ile Hz. İbrahim Makamını ziyaret edeceğiz.

Halfeti

Bedesten ve Gümrükhan‘da kısa bir mola verip geleneksel kahvelerimizi yudumladıktan sonra Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e doğru yola çıkacağız. Birecik’de Kelaynak Koruma Çiftliği’ni gezip rehberimizden gerekli bilgileri de aldıktan sonra Siyah Gül denince akıllara gelen Fırat Nehri suları altında kalan Halfeti‘yi gezeceğiz. Teknemize binip Halfeti üzerinde rehberimizin güzel anlatımıyla keyifli bir gezi yapacağız.

Bu keyifli gezi sonrasında Halfeti’deki otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi Halfeti merkezinde yiyeceğiz. (Akşam yemeği tur ücretine dahil değildir.)

6. GÜN (Gaziantep) 

Otelde tur ücretine dahil olarak kahvaltımızı yaptıktan sonra Jolly Tur aracına binip Nizip üzerinden Gaziantep‘e doğru yola çıkacağız. Gaziantep gezimize dünyanın en büyük mozaik müzesi unvanını taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi‘ni gezeceğiz. Müze gezimiz sonrasında Gaziantep’in leziz yemekleriyle öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Öğle yemeği tur ücretine dahil değildir.

Gaziantep Bakırcılar Çarşısı

Antep’in Eski Şehir bölgesini gezmeye başlayacağız. Gezimiz sırasında Gaziantep Kalesi‘ni, Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na kadar geleceğiz. Burada alışveriş için epey serbest zamanımız olacak. Dilediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz.

Alışverişimizin ardından Adana Havalimanına doğru yola çıkacağız.  Check-in işlemlerimizi yaparak 23.00’da uçağımıza bineceğiz. GAP turumuzu da bu şekilde tamamlamış olacağız.

GAP Turları için tıklayınız… 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir