Türklüğün Kalbine Yolculuk Boyunca Yaşadığım İlginç Anlar

Jolly Tur sponsorluğunda ya da hayal ortaklığında “Türklüğün Kalbine Yolculuk” temalı yolculukta Rusya’nın Tataristan bölgesinin başkenti Kazan’dan Baykal’ın yalnız kızı Irkutsk’a, dünyanın en soğuk başkenti Ulan Batur’dan Gobi Çölü‘nün bakir coğrafyasına, Altayların muhteşem doğasından sıcak göl Issyk Kul’a, işte müthiş yolculukta ilginç anlar

Beyaz Gecelere Denk Gelmek

Türklüğün Kalbine Yolculuk gezimde Rusya’nın ya da kuzey ülkelerinin birçoğunda yaşanan ve romanlara bile konu olan beyaz gecelere turist akınının olduğu St.Petersburg’da değil de Rusya’nın ücra bir köşesindeki Nabarezniye Chelny’de denk geldim.

Siz Hiç Böyle Tren Yolculuğu Yaşadınız mı?

Türklüğün Kalbine YolculukYaklaşık 100 yıldır herkesin zihninde yer edinen destansı bir yolculuk Trans Sibirya’yı Ural Dağları’ndan Sibirya’nın geniş düzlüklerine, uçsuz bucaksız Orta Asya step ve bozkırlarından doğa harikası Baykal Gölüne kadar her saniyesiyle deneyimledim.

Tele2Russia Davet Etti

Yolculuğumu takip eden mobil firması Tele2Russia, Irkutsk’ta düzenlediği etkinliğe davet etti. Şarkılar, türküler yemekler modunda hoş bir akşam geçirdim. Etkinliğin adı “Privet Russia” idi yani “Merhaba Rusya” acaba benim için miydi? Yok artık :)

Rusya’nın Havana’sı Irkutsk

Türklüğün Kalbine YolculukBu fotoğraf Küba’dan değil, Rusya’nın başkente en uzak şehirlerinden Irkutsk’tan. Ey fotoğrafçı arkadaşlar pek bi fotoğraf çekilesi bu bölgeye uçak biletinizi alın ve gidin. Benden söylemesi…

Moğolistan’ı Bu Atların Sırtında Geçmek İstedim Ama Olmadı.

Türklüğün Kalbine YolculukBüyük Moğol İmparatoru Cengiz Han‘ın ülkesi, steplerin efendileri, denize kıyısı olmayan, göz alabildiğine ovalardan, çayırlardan oluşan bu ülkede at sırtında binlerce kilometre kat ettiler, ben de baştan başa bu ülkeyi geçmek istedim ama maalesef olmadı.

1700 km. ve Küçücük Araç İçinde Geçtim.

Rus yapımı eski bir minibüs, çukurlarla dolu uçsuz bucaksız Moğol stepleri ve Gobi Çölü, işte hayallerimin gerçekleştiği an.  İklimi, doğası, insanları hiçbir yere benzemeyen Moğolistan’ın uçsuz bucaksız bozkırlarında yaşam 1000 yıl öncekinden farksız, dingin, olağanüstü güzellikte. Her kilometrekaresini görmek istediğim bu ülkeyi baştan başa böyle bir araçla geçmek benim için inanılmaz bir deneyim oldu.

Çok Güzel Altayca Konuşuyormuşum :)

Türklüğün Kalbine YolculukKazakistan bozkırları, Moğolistan’ın yarı çorak toprakları ve Sibirya dağ ormanlarının kavuştuğu bölgelerde yaşayan Altayları görmek için Altay Cumhuriyet’ine geçtim. Ağırlığı Şaman olan bu halkın şehirden uzakta ilginç yaşayışlarını görmek çok ilginç bir deneyim oldu. Aslında kendilerine biz Türküz demiyorlar biz Altaylıyız diyorlar, fakat Türkçe konuşmaya başlayınca bana “aaa ne güzel Altayca konuşuyorsun” dediler. Siz aslında Türksünüz diyemedim. Güzel bir anı olarak hafızalara kazındı.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir