Türkiye’nin Gözde 10 Butik Oteli

Sizler için sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğinizi düşündüğümüz Türkiye’nin En Güzel 10 Butik Oteli nerede araştırdık.

Son zamanlarda toplantılar ve günlük hayatın zorlukları derken oldukça yorulduğunu tahmin edebiliyorum. Artık bol dinlenmeli, temiz havalı ve değişik lezzetleri tadabileceğin güzel bir tatili hak ettin. Örneğin, her şeyin sana özel olduğu şehirden uzak sakin bir otele kim hayır diyebilir ki? Elbette kimse! Evet bildin, butik otellerden bahsediyorum. Senin için evinden fazla uzaklaşmadan, sevdiklerinle keyifli vakit geçirebileceğini düşündüğüm Türkiye’nin En Güzel 10 Butik Oteli nerede araştırdım.

Reggie Ottoman İstanbul Hotel

Otel, Osmanlı’nın ihtişamını; dekorasyonu ve konuklarına olan hassasiyeti ile misafirlerine aktarmayı başarıyor. Reggie Ottoman Otel, hem zengin kültürü hem de birbirinden lezzetli mutfağıyla tarihi yarımadada bulunan Tütün Rejisi idari binasında misafirlerini ağırlıyor.

Argos in Cappadocia

Argos in Cappadocia’da misafir olmak, tarihi bir şölenin içine girmek anlamına geliyor. Kapadokya’nın Uçhisar Köyü’nün yamacına yayılmış olan konak, restorasyonla Argos in Cappadocia adlı otele dönüşmüş durumda.

blank

Güllü Konakları

Güllü Konakları’nın 1,5 km ötesinde kendine ait üzüm bağı ve lavanta bahçeleri bulunuyor. Bu sayede kışın, dilersen sıcak dilersen de soğuk şarabını şömineli restoranında yudumlayabiliyorsun.

blank

Mardius Tarihi Konak

Otelin odaları, geçmişte o odalarda kalan ev halkının isimleriyle anılıyor. Ayrıca havaalanından özel olarak alınıp misafir edilebiliyorsun.

blank

Lissiya Hotel

Lissiya Hotel, balayı çiftleri için biçilmiş kaftan diyebilirim. Tüm evleri deniz manzaralı olan otel, Faralya Ölüdeniz Fethiye’de misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

blank

10 Karaköy, A Morgans Original

Mimarisi, Mimar Sinan Kafadar tarafından üstlenilen butik otel, mutfağıyla da isminden oldukça bahsettiriyor. Hollandalı Şef Rudolf Van Nunen ile otel, seni lezzet şölenine davet ediyor.

blank

Kitap Evi Hotel

Kitap severler, yalnız değilsiniz! Burada kitaplara aşık yazarlar ve çizerler ağırlanıyor. Kışın şöminenin yanında kahven ve baskısı tükenmiş eserlerle keyifli anlar yaşayabilirsin.

blank

Akvaryum Hotel Bozcaada

Telefon, laptop, televizyon… Tüm bunlardan bıktıysan Akvaryum Hotel tam sana göre. Bu butik otelde elektrik bulunmuyor. Üstelik kahvaltıların da bahçelerinden toplanmış organik ürünlerle hazırlanıyor.

blank

Lukka Exclusive Hotel 

Tatilini yaz gibi yapmayı planlıyorsan, uçsuz bucaksız masmavi deniz ve havuzuyla Lukka Exclusive Hotel seni Antalya Kaş’a davet ediyor.

blank

Karia Bel Otel

Karia Bel Otel, Datça Yarımadası’nın Bozburun Köyü’nde denize sıfır olarak yerini almış durumda. Akşamları sevdiklerinle deniz kenarında rakı balık keyfi dilersen sana önerebileceğim en güzel otel!

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir