Türkiye’de Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Göl Manzarası

Türkiye’de görülmesi gereken yerler arasında doğal güzellik olarak göller de yer alıyor. Alternatif turistik rotalar arasında yer alan göller, sundukları aktivite seçenekleri kadar kuşkusuz manzaralarıyla da ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. 120’den fazla göle ev sahipliği yapan Türkiye’de görülmeyi hak eden birçok göl bulunuyor. İşte Türkiye’de görülmesi gereken göller ve hayranlık uyandıran manzaraları…

Türkiye’de Görülmesi Gereken Göller

Türkiye adeta göller ülkesi. Eğer şimdiye kadar Türkiye’de görülmesi gereken gölleri görmeye vakit bulamadıysanız muhteşem manzaralar sunan bu 10 gölü önceliğe alıp yola çıkmalısınız.

Sapanca Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenSakarya’nın en çok ziyaretçi çeken noktası olan Sapanca eşsiz gölü ile turizm değeri kazandıran yerlerin başında geliyor. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için hem yakın hem de kusursuz bir doğa sunan Sapanca çam, gürgen ve meşe ağaçlarıyla çevrili tepelerin arasındaki konumu, çevresine yayılmış olan alabalık restoranları ve her beklentiye hitap eden otelleriyle ülkemizde kesinlikle görülmesi gereken göller arasında bulunuyor.

Bafa Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenAydın ve Muğla arasında oldukça korunaklı bir ortamda yer alan Bafa Gölü, tüm ihtişamıyla Türkiye’nin gölleri arasında en büyük olma özelliğini taşıyor. İçinde bulunan küçük adacıklar sayesinde ziyaretçilerine oldukça özgün bir göl manzarası sunan Bafa, aynı zamanda tekne turları, balıkçılık gibi aktivitelere de ev sahipliği yapıyor. Konaklama açısından ise göl çevresinde butik otel alternatifleri bulunuyor.

Burdur Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenBurdur şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alması nedeniyle ulaşım açısından avantaj sağlayan ve nadir rastlanan yüzücü kuş türlerine ev sahipliği yapan Burdur Gölü hem şehir merkezi ile hem de doğayla iç içe olmak isteyenler için ideal bir destinasyon.

Tuz Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenAnkara ve Konya arasında bulunan Tuz Gölü, Türkiye’nin en büyük gölleri arasında yer almakla beraber özellikle gün batımlarında muhteşem manzaralara sahne oluyor. Çevresi tuz katmanları ile kaplı olan göl, günübirlik ziyaretler için en uygun seçenekler arasında bulunuyor.

Beyşehir Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenKonya ve Isparta sınırları içinde yer alan ve aynı zamanda Türkiye’nin en büyük milli parkı olma özelliği taşıyan Beyşehir Gölü özellikle doğa aşıkları için mükemmel bir seçenek. Tıpkı Bafa Gölü gibi pek çok adacığa ev sahipliği yapan Beyşehir, bu adacıklar üzerinde yer alan manastır kalıntıları nedeniyle doğa turizmi açısından olduğu kadar kültür ve inanç turizmi nedeniyle de ziyaretçi çekiyor.

Hazar Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenElazığ yakınlarında bulunan Hazar Gölü, derinliği kadar kendine has plajlarıyla dikkat çekiyor. Çevresinde konaklama ve yemek seçeneklerinin de yer aldığı göl, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turistik değeri yüksek noktaları arasında yer alıyor.

Tortum Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenPalandöken Kayak Merkezi ile birlikte Erzurum’un en turistik yerlerinden biri olan Tortum Gölü, çevresinde yükselen görkemli tepeleri ve şelalesi ile dikkat çekiyor.

Nemrut Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenDünyanın en büyük 2. Türkiye’nin gölleri içinde ise en büyük krater gölü olan Nemrut, Bitlis’te görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Çıldır Gölü

Türkiye'de görülmesi gerekenArdahan ve Kars arasında bulunan Çıldır Gölü, özellikle kış aylarında buzla kaplandığında muhteşem bir görüntüye bürünüyor. Buzda balık avı ise tatlı su gölünde gerçekleştirilen en popüler aktivite.

Şavşat Karagöl

Türkiye'de görülmesi gereken“Saklı cennet” ismiyle anılan Artvin’in Şavşat Karagöl’ü, Karadeniz’in nefes kesen doğasıyla bir araya geldiğinde eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Doğa tutkunlarının uğrak noktası olabilecek güzellikteki Şavşat, aynı zamanda milli park olarak korunuyor.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir