Tur Rehberi ile Gezmenin Avantajları

Tatil yapmak kimine göre bütün yılın yorgunluğunu üzerinden atmak kimine göre farklı kültürlere tanıklık etmek, kimine göre de tarihin izlerine tanıklık etmek demektir.

İster eğlenebileceğiniz, isterseniz gezip daha çok öğreneceğiniz tatil rotasını oluştururken hepimiz arama motorlarına ”Görülmesi gereken yerler, vizesiz ülkeler, yurt dışında nerelere gidilir?” gibi sorular sorup karşımıza çıkan binlerce siteden araştırmalar yaparak cevaplar bulmaya çalışıyoruz. Ben bu şekilde başarılı olabilen hiç kimseyle henüz karşılaşmadım. Tatil planımızı dinlenmek adına yaparken aslında sadece kafa bulanıklığı yaşamamıza neden olan bu durum yüzünden iki kat fazla yoruluyoruz.

Yapmak istediğiniz tatil türüne göre farklılık gösteren tur seçeneklerini incelemeyi en son aşamaya kadar düşünmesek de aslında profesyonel bir tur şirketi ile tatil planlamanın daha avantajlı olduğunu hep göz ardı ediyoruz.

Gelelim Fasulyenin Faydalarına

Tur şirketleri hazırladıkları paket programlarla aslında daha ekonomik bir tatil fırsatı sunarken aynı zamanda kısa vadede sizin daha az yorulmanızı da garanti ediyor.

Atı Alan Üsküdar’ı Geçti

Siz arama motorlarında araştırma yaparak koskoca bir vakti ziyan ederken tur şirketleri ile anlaşanlar çoktan bir başka tatil hazırlıklarına başladı bile. Neden mi? Çünkü onların bir tur rehberi var. Tur rehberi ile yurt dışı ve kültür gezilerine katılmanın avantajlarını sizler için hazırladık.

1- Tur rehberi, seyahat edeceğiniz bölgeye daha önceden defalarca seyahat ettiği için eğlenilecek yerleri, gezilmesi gereken yerleri bilir. Sizi bu konuda arama motorlarından bile daha iyi yönlendirir.

2- Siz şıpıdık terlikleriniz ve hasır şapkanızla gezerken yanınızda ağır turist kitapları, el rehberleri, printerdan çıkardığınız notları taşımak zorunda kalmazsınız, çünkü tur rehberi, tüm o kitaplardan daha bilgilidir. En doğru bilgiyi, yerinde öğrenirsiniz.

3- Başınız daha az belaya girer, çünkü sistemini bilmediğiniz bir ülkede size oldukça saçma ve komik gelen şeylerden bile ceza yiyebilirsiniz. Size eşlik edecek bir tur rehberiniz varsa şanslısınız. Yiyeceğinizden, içeceğinize kadar her şeyi planlayan tur rehberi size nerede nasıl davranmanız konusunda da tavsiyeler verecektir.

4- Zaman planlaması sayesinde görebileceğinizden daha fazla yer görürsünüz. Tur rehberi zamanı en doğru şekilde kullanır. Saat kaçta nerede olmanız gerektiğinden, tuvalette geçireceğiniz zamana kadar her şeyi planlar. Bu nedenle daha az yorulur, daha çok dinlenme fırsatı bulursunuz.

5- Kaybolma tehlikesi minimuma iner. Eğer annenizin elini bırakıp önden önden yürüyen bir çocukluk geçmişiniz varsa bu alışkanlığınız sizi ömrünüz boyunca yalnız bırakmaz. Tek başınıza tatile çıktığınızda kaybolma riski daha fazladır. Bu da size yol, yemek ve zaman olarak geri döner. Daha fazla yol yürür daha çabuk acıkır ve zaman kaybedersiniz. Tek başınıza tatile çıktığınızda önce gezilmesi gereken yerleri araştırırken sonra o yerleri arayarak kaybettiğiniz zamanları düşünün. Bir de yollarda kaybolduğunuzu… Tur rehberi yanınızdayken gezi rotasını oluşturarak gidilecek yerlere sizi en kısa zamanda götürür ve zamanı boşa harcamanıza olanak tanımaz.

6- Müze önlerindeki sıraya kaynak yapmak zorunda kalmazsınız. Tur rehberi, rehberli gruplar için ayrılan kasadan biletinizi alır.

7- Ekonomik durumu ister yüksek isterseniz düşük bir ülkeye gidin her ülkede değnekçi, her ülkede dilenci vardır. Tur rehberi ile gezdiğiniz zaman onlardan daha kolay uzak durabilirsiniz.

8- Tur rehberi tehlikeler hakkında sizi bilgilendirir. Dikkat etmeniz gereken hususları açıklar. Oradaki hırsızların geliştirdiği taktikleri ve karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri size açıklar, daha güvenli bir tatil yapmanızı sağlar. Tur rehberi ayrıca hastalık, yaralanma, ölüm gibi durumlarda ilgili birimlerle bağlantı kurar,

9- Kültür turlarında tur rehberi size bölgenin gelenek ve göreneklerini anlatır, yöresel lezzetleri tanıtır, bölgeye özgü her türlü bilgiyi size en iyi şekilde aktarmaya çalışır.

Demem o ki bu işler öyle arama motoruydu, arkadaşım demişti, bizim komşunun çocuğu gitmiş, o söyledi ile yürüyebilen işler değil. Organizasyon, planlama, bilgi ve tecrübe gerektiren işler. Bu nedenle tur rehberinize güvenin ve tatil planlarınızı Jolly Tur profesyonellerine bırakın.

Tur şirketi ve tur rehberiyle yapacağınız tatil planlamalarının avantajlarını sıraladıktan sonra işin profesyoneli Jolly Tur ile yapacağınız tatillerin hem daha güvenli hem daha hesaplı hem de daha bilgilendirici olacağını tekrardan hatırlatmaya gerek var mı? Bence de yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir