Tur Yapacaklar İçin Bilgiler: Tur Rehberi ile Gezmenin Avantajları Nelerdir?

Tur rehberi ile gezmenin önemi sandığımızdan daha büyük. Tatil yapmak kimine göre bütün yılın yorgunluğunu üzerinden atmak demektir. Kimine göre farklı kültürlere tanıklık etmek, kimine göre de tarihin izlerine tanıklık etmektir.

Eğlenebileceğiniz, gezip öğreneceğiniz tatil rotaları oluştururken hepimiz arama motorlarına ”Görülmesi gereken yerler, vizesiz ülkeler, yurt dışında nerelere gidilir?” gibi sorular sorarız. Sonra da karşımıza çıkan binlerce siteden araştırmalar yaparak cevaplar bulmaya çalışırız. Bu yapılması doğru hareketlerden biri. Ve en az bunun kadar doğru olan bir şey var ki o da bilgileri tur rehberiyle pekiştirmek.

Tur Rehberi İle Gezmek

Tur şirketleri hazırladıkları paket programlarla aslında daha ekonomik bir tatil fırsatı sunuyor. Aynı zamanda kısa vadede sizin daha az yorulmanızı da garanti ediyor.

Tur ve Tur Rehberi

Tur rehberi ile gezmenin avantajları oldukça fazla.

1- Tur rehberi, seyahat edeceğiniz bölgeye daha önceden defalarca seyahat ettiği için eğlenilecek yerleri, gezilmesi gereken yerleri bilir. Sizi bu konuda arama motorlarından bile daha iyi yönlendirir.

Tur rehberi

2- Siz şıpıdık terlikleriniz ve hasır şapkanızla gezerken yanınızda ağır turist kitapları, el rehberleri, printerdan çıkardığınız notları taşımak zorunda kalmazsınız, çünkü tur rehberi, tüm o kitaplardan daha bilgilidir. En doğru bilgiyi, yerinde öğrenirsiniz.

Rehber Avantajları

3- Başınız daha az belaya girer, çünkü sistemini bilmediğiniz bir ülkede size oldukça saçma ve komik gelen şeylerden bile ceza yiyebilirsiniz. Size eşlik edecek bir tur rehberiniz varsa şanslısınız. Yiyeceğinizden, içeceğinize kadar her şeyi planlayan tur rehberi size nerede nasıl davranmanız konusunda da tavsiyeler verecektir.

4- Zaman planlaması sayesinde görebileceğinizden daha fazla yer görürsünüz. Tur rehberi zamanı en doğru şekilde kullanır. Saat kaçta nerede olmanız gerektiğinden, tuvalette geçireceğiniz zamana kadar her şeyi planlar. Bu nedenle daha az yorulur, daha çok dinlenme fırsatı bulursunuz.

Tur rehberi

5- Kaybolma tehlikesi minimuma iner. Eğer annenizin elini bırakıp önden önden yürüyen bir çocukluk geçmişiniz varsa bu alışkanlığınız sizi ömrünüz boyunca yalnız bırakmaz. Tek başınıza tatile çıktığınızda kaybolma riski daha fazladır. Bu da size yol, yemek ve zaman olarak geri döner. Daha fazla yol yürür daha çabuk acıkır ve zaman kaybedersiniz. Tek başınıza tatile çıktığınızda önce gezilmesi gereken yerleri araştırırken sonra o yerleri arayarak kaybettiğiniz zamanları düşünün. Bir de yollarda kaybolduğunuzu… Tur rehberi yanınızdayken gezi rotasını oluşturarak gidilecek yerlere sizi en kısa zamanda götürür ve zamanı boşa harcamanıza olanak tanımaz.

6- Müze önlerindeki sıraya kaynak yapmak zorunda kalmazsınız. Tur rehberi, rehberli gruplar için ayrılan kasadan biletinizi alır.

Tur rehberi

7- Ekonomik durumu ister yüksek isterseniz düşük bir ülkeye gidin her ülkede değnekçi, her ülkede dilenci vardır. Tur rehberi ile gezdiğiniz zaman onlardan daha kolay uzak durabilirsiniz.

8- Rehberler sizleri tehlikeler hakkında bilgilendirir. Dikkat etmeniz gereken hususları açıklar. Oradaki hırsızların geliştirdiği taktikleri ve karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri size açıklar, daha güvenli bir tatil yapmanızı sağlar. Ayrıca hastalık, yaralanma, ölüm gibi durumlarda ilgili birimlerle bağlantı kurar.

Neden Rehberli Turlar?

9- Kültür turlarında tur rehberi size bölgenin gelenek ve göreneklerini anlatır, yöresel lezzetleri tanıtır, bölgeye özgü her türlü bilgiyi size en iyi şekilde aktarmaya çalışır.

Tur şirketi ve rehber yapacağınız tatil planlamalarının avantajları saymakla bitmez. Jolly ile yapacağınız tatilleriniz güvenli, hesaplı ve bilgilendirici geçerken unutulmaz arkadaşlıklar elde edeceksiniz. Erken rezervasyon yaptırarak uygun bir tura çıkmanız da mümkün.

Jolly İle Tatile Çıkmak İçin Tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir