Toprağın Lezzetli Şenliği: Bozcaada Bağbozumu Festivali

Bozcaada bağbozumu ile özdeşleşmiş cennet bir yer. Şarabın başkenti Bozcaada, Bağbozumu Festivali ile konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor. Rum evleri, renkli duvar resimleri, buz gibi soğuk suyu, özel şarapları ve ada atmosferi ile Bozcaada muhteşem bir konaklama yeri. Siz de Ege’nin şarap başkentini görmek, festivalde güzel birkaç gün geçirmek ve tam anlamıyla huzura ulaşmak istiyorsanız buraya yolunuzu düşürmelisiniz.

Üzüm Bağlarından Dionysos’a Selam

Bağbozumu Festivali’nde leziz şaraplarıyla bilinen üzüm bağlarını ziyaret edebilirsiniz. Bağlara ulaşmak içinse dilerseniz işçilerle beraber pek sık yaşamayacağınız bir traktör seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Geleneksel ulaşım yöntemleriyle tören alanına ulaşmadan önce beraber hasat yaparak, üzüm toplayarak bölgenin kültürünü bizzat yaşayabilirsiniz.

Küfe ile getirilen üzümlerle fotoğraf albümünüze yeni anılar ekleyebilirsiniz. Akşamları ise Bozcaada Bağbozumu Festivali’nin ücretsiz etkinliklerine ve konserlerine katılabilirsiniz. Meyhaneler, şarap evleri ve yerel mağazalarla dolu olan ada merkezi de eğlenceli saatler vadediyor. İster tadım yapın ister müziğe kendinizi bırakın, festivalin tadını dilediğinizce çıkarın!

Altın Rengi Kumlar ve Buz Gibi Sular Sizi Bekliyor

Adanın en bilinen plajı olan Ayazma altın rengi kumları, soğuk suyu ve turkuaz rengi deniziyle göz alıyor. Akşama kadar deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir, teknelerle yapılan koy gezilerine katılabilirsiniz. Özellikle Akvaryum, Beylik, Ayana gibi doğa harikası koylar göz kamaştırıyor.

Ayazma’ya göre daha sakin olan Akvaryum koyunda farklı balık ve deniz canlıları görebilirsiniz. Su altı meraklılarındansanız bu koyu unutamayacaksınız! Beylik Koyu’nda yer alan batık gemi ise heyecan dolu bir atmosfer katıyor tatile. Adanın en bilinen özelliklerinden olan sığ denizi, tekne ile açıldığınız alanlarda derin kayalıklar bulunduruyor. Dalış sevdalıları, kalamar ve balık avcıları işte bu kayalıkları mesken ediniyor. Her koyu tek tek gezmeli, Bozcaada’nın derinliklerini muhakkak görmelisiniz!

Rüzgar Gülleri ile Romantik Gün Batımı 

Adada günü bitirmenin en iyi yolu Polente‘de rüzgar güllerinin seyriyle mümkün! Enfes bir gün batımı manzarası vadeden Polente’de gün kızıla boyanırken denizden geçen gemiler, açılan şaraplar eşlik ediyor size. Gitar çalanlar, leziz atıştırmalıklarla gün batımına tat katanlar var etrafta. Şarkılara katılabilir, rüzgar güllerinin bulunduğu çamlık alandan gelen orman kokusunu içinize çekebilirsiniz.

Siz siz olun, Bozcaada’nın sakızlı kurabiyesini tatmadan dönmeyin, çiçeklerle bezeli sokaklarda bol bol fotoğraf çekin. Domates reçeli için şimdiden bavulunuzda yer ayırın, Ada kalamarının da tadına bakmadan sakın yola çıkmayın! Elbette adanın kekik ve üzüm kokan havasını da bir sonraki ziyaretinize kadar zihninize iyice kazıyın.

Adanın kendine has Karalahna, Vasilaki ve Çavuş gibi şaraplarını tadabileceğiniz, Ege atmosferini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Bozcaada Bağbozumu şenlikleri hatıralarınıza gülümseme ekleyecek. Zira şimdiden söyleyelim, Bozcaada’yı çok özleyeceksiniz…

Festivale Jolly Tur ile giderseniz eğlenceyi bir kat daha artışmış olursunuz, bizden söylemesi. Jolly Tur ile Bozcaada Bağbozumu Festivali için tıklayınız!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir