Tomorrowland ile İlgili Merak Edilen 11 Detay

​2005 yılından gerçekleştirilen Tomorrowland, en büyük elektronik dans ve müzik festivallerinden biri! Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarına, konserleri, gösterileri ve özellikle görkemli dekorasyonu ile rengarenk ve unutulmaz anlar yaşatan festival bu sene 21-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor. İki hafta sürecek bu sihirli ve ikonik festivalden önce gelin Tomorrowland hakkında bilinmeyen ve merak edilenlere göz atalım!

Tomorrowland

1. Rüya Gibi: Tomorrowland’e Bedava Bilet!

Tomorrowland için bir zamanlar bedava bilet dağıtıldığını söylesek? 2005 yılında ilk kez düzenlendiğinde festival katılımı öylesine düşükmüş ki, izleyici kotasını doldurmak için biletler bedava dağıtılmış.

Tomorrowland2

2. Bir Saniyede Tüm Biletler Nasıl Tükenir?

Dünyanın dört bir yanından müzikseverin iple çektiği bir festivale bilet bulmak elbette kolay değil! Biletler sadece dakikalar içinde tükeniyor. Biletlerin tükenme rekorunu ise, sadece 1 saniye ile 2013 yılında düzenlenen festival elinde bulunduruyor.

Tomorrowland3

3. Mis Kokulu Festival!

Festivallerin korkulu rüyası olan kötü ve bakımsız tuvaletlere Tomorrowland’ın büyülü atmosferinde rastlayamazsın. Burada tuvaletler hem ücretsiz hem temiz hem de yenilenmek için her zaman bir şişe deodorant seni bekliyor.

Tomorrowland4

4. Ağaçta Festival mi Olur?

Tomorrowland Belçika’nın Boom şehrinde gerçekleşiyor. Boom Flemenkçe’de ağaç anlamına geliyor. Organizatörler bu nedenle festivalin 7. Senesini dev bir ağaç üzerinde gerçekleştirdi.

Tomorrowland5

5. Sen Sen Ol Sakın Dokunma!

Tomorrowland, muhteşem enstalasyonları, sanat eserleri ve temaya uygun dekorasyonlarıyla öne çıkıyor. Organizatörler bu alana ciddi bir kaynak yatırımında bulunuyor. Bu nedenle bu parçalara dokunmak ya da zarar vermek hemen festivalden uzaklaştırılmak anlamına geliyor.

Tomorrowland5

6. 18 Yaş Sınırı!

Tomorrowland’da 20 ayrı sahne bulunuyor ve hepsi birbirinden farklı temaya sahip. Ve tüm festivale katılmak için 18 yaşını doldurmuş olmak şart!

Tomorrowland7

7. Lazer Gösterilerini İzlerken İki Kere Düşün!

Festivalin görkemli ve unutulmaz lazer gösterilerinin 2009 yılında iki katılımcının gözlerinde kanamaya sebep olduğu öne sürüldü. Katılımcılar festivalden şikayetçi olsalar da organizatörler suçlu bulunmadı.

Tomorrowland8

8. Dönme Dolabın En Şaşaalısı da Buradaydı!

2012 yılında festivalde yer alan ‘Brüksel Hava Yolları Bulut Sürücüsü’ adındaki dönme dolap neredeyse 60 metreye ulaşan boyu ile isminin hakkını verdi. Bu dönme dolabın üzerinden tüm festival alanını görmek mümkündü.

Tomorrowland9

9. Festivalin Gizli Tüneli!

Gizli tünel deyince aklına gelen eğlenceli bir macera olabilir. Ancak Tomorrowland’de sahnenin altında bulunan bu gizli tünel, tüm ses sisteminin kablolarını saklamak için kullanılıyor.

Tomorrowland10

10. 1000 Dolarlık Ziyafet!

Tomorrowland ana sahnesinde Michelin yıldızlı bir restoran bile bulabilirsin. Ama yetenekli şefler tarafından hazırlanacak bir tabağa 1000 dolar ödemek zorunda kalabilirsin.

Tomorrowland11

11. Festivalde Bir Eve Sahip Olmak Mı?

Festivalde çadırda kalmak istemeyenler için kiralık köşkler de var! Ancak bu köşkler oldukça pahalı. Her birinde mutfak, yemek odası, buzdolabı ve jakuzi gibi detaylar bulunan bu evlerin fiyatı 50.000 dolara dek çıkıyor.

*Bu yazı, bilgilendirme amaçlı yazılmış olup hizmet verdiğimiz bir etkinliği kapsamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir