The Tourist Filminden Sahnelerle Venedik

Büyüleyici Venedik görüntüleri eşliğinde bir aksiyon ve aşk hikayesi anlatan The Tourist filmi göz alıcı manzara sahneleri ile dikkat çekiyor. Şehrin etkileyici mimarisi ve kanalları kimi zaman başrollerdeki Angelina Jolie ve Johnny Depp‘ten rol çalıyor.

Aşıklar Şehrinde Maceraya Adım Atın

Venedik’in her yerinde aşk ve romantizmi iliklerinize kadar hissetmeniz mümkün. Filmdeki iki yalnız karakterin de Venedik’e giderken yolları kesişiyor ve birlikte heyecan dolu bir maceraya atılıyorlar. Aşıklar şehri diye anılan şehirde gondoldaki romantik kanal yolculuklarıyla meşhur. Filmin birçok sahnesinde de Jolie ve Depp bu heyecan verici kanal turlarına çıkıyor. Şehirde bulunan önemli otellerden biri olan Hotel Danieli ise çiftin birbirlerine yakınlaştığı anlara fon oluşturuyor.

blank

Tarihi binaları, meydanları ve köprüleriyle sıra dışı bir şehir. San Marco Meydanı yüzyıllardır tüccarların buluşma yeri olarak biliniyor. İsmini mahkumların şehre son defa baktığı yer olmasından alan Son Bakış Köprüsü ve en büyük kanal olma özelliğine sahip Rialto Köprüsü her görende etkileyici hisler yaratıyor.

Johnny Depp’in peşindeki adamlardan kaçtığı aksiyon sahnelerinde yer alan Mercato di Rialto ise şehrin en büyük sebze ve meyve pazarı. Buradan alışveriş yapabilir hem de filmin sahnelerini tekrar yaşayabilirsiniz.

blank

Mimarisi ile Tarihe Yolculuk Edin

Klasik tarzını yıllardır koruyan Venedik’i gezerken her an gotik bir saraya ya da Orta Çağ’dan kalma etkileyici bir binaya rastlayabilirsiniz. Filmdeki önemli sahnelerde görülebilen ve Büyük Kanal üzerinde yer alan Palazzo Pisani Moretta da gotik mimarinin çarpıcı bir örneği. Bronz at süslemeleri ile ilgi çeken ve altın kilise olarak bilinen bazilika ise tarihin izlerini taşıyor.

blank

Şehirdeki başka bir önemli anıt bina da Dükler SarayıSalute Kilisesi ve yüzyıllar önce inşa edilen Saat Kulesi de bu yapılar arasında yerini alıyor.

Yemeğin Keyfini Venedik’te Çıkarın

Yeme-içme konusuna geldiğimizde Venedik’e bir kez daha aşık olacaksınız. İtalya’da bulunduğunuz için pizza ve makarnaları tabii ki deniyorsunuz. Akdeniz’in en muazzam yerlerinden birinde olduğunuz içinse balıklar, zeytinyağlılar ve mezeler ile enfes tatlara yelken açacaksınız! Rialto Köprüsü civarında birçok iyi restoran bulabilirsiniz.

blank

Harry’s Bar ise ünlü İtalyan içkisi Bellini‘yi tadabileceğiniz bir mekan ve dikkat çekici bir konumda bulunuyor. Söz konusu mekanda The Tourist benzeri bir aşk hikayesini manzara ve keyifli içecekler eşliğinde yaşayabilirsiniz. Deniz ürünleriyle hazırlanmış risotto ile şehre özgü bir tatlı olan pinciayı mutlaka denemelisiniz. Sardalyalı meze türleri, carpaccia yemeği ve kızartılmış donut Venedik’te tatmanız gereken diğer lezzetler.

The Tourist filmindeki etkileyici atmosferi yerinde deneyimlemek ve daha birçok büyüleyici an yaşamak için Jolly Tur’un Venedik turu seçeneklerine göz atabilirsiniz.

blank

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir