The Tourist Filminden Sahnelerle Venedik

Büyüleyici Venedik görüntüleri eşliğinde bir aksiyon ve aşk hikayesi anlatan The Tourist filmi göz alıcı manzara sahneleri ile dikkat çekiyor. Şehrin etkileyici mimarisi ve kanalları kimi zaman başrollerdeki Angelina Jolie ve Johnny Depp‘ten rol çalıyor.

Aşıklar Şehrinde Maceraya Adım Atın

Venedik’in her yerinde aşk ve romantizmi iliklerinize kadar hissetmeniz mümkün. Filmdeki iki yalnız karakterin de Venedik’e giderken yolları kesişiyor ve birlikte heyecan dolu bir maceraya atılıyorlar. Aşıklar şehri diye anılan şehirde gondoldaki romantik kanal yolculuklarıyla meşhur. Filmin birçok sahnesinde de Jolie ve Depp bu heyecan verici kanal turlarına çıkıyor. Şehirde bulunan önemli otellerden biri olan Hotel Danieli ise çiftin birbirlerine yakınlaştığı anlara fon oluşturuyor.

Tarihi binaları, meydanları ve köprüleriyle sıra dışı bir şehir. San Marco Meydanı yüzyıllardır tüccarların buluşma yeri olarak biliniyor. İsmini mahkumların şehre son defa baktığı yer olmasından alan Son Bakış Köprüsü ve en büyük kanal olma özelliğine sahip Rialto Köprüsü her görende etkileyici hisler yaratıyor.

Johnny Depp’in peşindeki adamlardan kaçtığı aksiyon sahnelerinde yer alan Mercato di Rialto ise şehrin en büyük sebze ve meyve pazarı. Buradan alışveriş yapabilir hem de filmin sahnelerini tekrar yaşayabilirsiniz.

Mimarisi ile Tarihe Yolculuk Edin

Klasik tarzını yıllardır koruyan Venedik’i gezerken her an gotik bir saraya ya da Orta Çağ’dan kalma etkileyici bir binaya rastlayabilirsiniz. Filmdeki önemli sahnelerde görülebilen ve Büyük Kanal üzerinde yer alan Palazzo Pisani Moretta da gotik mimarinin çarpıcı bir örneği. Bronz at süslemeleri ile ilgi çeken ve altın kilise olarak bilinen bazilika ise tarihin izlerini taşıyor.

Şehirdeki başka bir önemli anıt bina da Dükler SarayıSalute Kilisesi ve yüzyıllar önce inşa edilen Saat Kulesi de bu yapılar arasında yerini alıyor.

Yemeğin Keyfini Venedik’te Çıkarın

Yeme-içme konusuna geldiğimizde Venedik’e bir kez daha aşık olacaksınız. İtalya’da bulunduğunuz için pizza ve makarnaları tabii ki deniyorsunuz. Akdeniz’in en muazzam yerlerinden birinde olduğunuz içinse balıklar, zeytinyağlılar ve mezeler ile enfes tatlara yelken açacaksınız! Rialto Köprüsü civarında birçok iyi restoran bulabilirsiniz.

Harry’s Bar ise ünlü İtalyan içkisi Bellini‘yi tadabileceğiniz bir mekan ve dikkat çekici bir konumda bulunuyor. Söz konusu mekanda The Tourist benzeri bir aşk hikayesini manzara ve keyifli içecekler eşliğinde yaşayabilirsiniz. Deniz ürünleriyle hazırlanmış risotto ile şehre özgü bir tatlı olan pinciayı mutlaka denemelisiniz. Sardalyalı meze türleri, carpaccia yemeği ve kızartılmış donut Venedik’te tatmanız gereken diğer lezzetler.

The Tourist filmindeki etkileyici atmosferi yerinde deneyimlemek ve daha birçok büyüleyici an yaşamak için Jolly Tur’un Venedik turu seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir