Terazi Burcunda Merkür Retrosu ve Seyahat İpuçları

Sevgili Jolly Blogger Takipçileri,

Astrolojik anlamıyla seyahatlerimizi de sembolize eden Merkür gezegeni 17 Eylül-9 Ekim 2015 tarihleri arasında Terazi burcunda geri harekette olacak. Astrolojide bir gezegenin geri harekette olması temsil ettiği konular ve bulunduğu ev alanıyla ilgili “geriye dönüşler”, “birtakım aksaklıklar” ve “yeniden gözden geçirme” başlıklarında çeşitli deneyimler yaşatır.

Tanrıların habercisi olarak da adlandırılan Merkür her türlü bilgi akışı, iletişim, kendini ifade, zeka, zihin, hafıza gibi zihinsel enformasyonlarla birlikte ticaret, bilgisayar, telefon, ulaşım ve seyahatleri yönetir.

Peki Merkür’ün Terazi burcunda geri harekette olduğu ortalama 3 haftalık süre zarfında nelere dikkat etmeliyiz?

Bu dönem yeni bir ortaklık, sözleşme ve anlaşmaya imza atarken daha dikkatli olmalısınız. Eğer mümkünse bu süreçte Merkür retrosunun bitmesini beklemenizi öneririm.

Yılda 2-3 kez geri harekete geçen Merkür’ün geri harekette olduğu dönemlerde seyahat planlarımızı yaparken ekstra dikkat etmeliyiz.

Bu süreç büyük mali yatırımlar ve finansal kararlar almak için uygun olan bir dönem değildir.

Bu dönemi verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız geçmişten gelen, yarım kalmış tamamlanmamış iş ve projelerinize yönelerek onları  tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Merkür’ün Terazi burcunda ilerleyecek olması ilişkiler, diplomasi, sanat ve estetik gibi noktalarda birtakım sorunları beraberinde getirebilir. Bu nedenle özellikle ikili ilişkilerimizde yanlış anlama ve yanlış anlaşılmaya açık olacağımız bir süreç olduğu için sözcüklere ekstra dikkat etmeliyiz.

Terazi burcunda geri harekette olan Merkür’ün etkisiyle  kendimize ve başkalarına karşı daha toleranslı davranmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bu dönemde ilişkilerimizde denge unsurunu yakalayabilmek adına her zamankinden daha çok efor sarf etmek durumunda kalabiliriz.

Bu süreçte kargo ve gönderilerde bazı sorunlar yaşanabileceği için özellikle önemli evrak ve değerli eşyalarınızı yollayacağınız kargo firmasına çok dikkat etmenizi öneririm.

Bu dönemde seyahat planlarınızı yaparken pasaport, kimlik, çanta gibi eşyalarınızı kaybetmemeye, gideceğiniz yerlerdeki adres karışıklıkları ve rezervasyon karmaşalarına karşı dikkatli olmalısınız.

Merkür’ün geri hareket ettiği süreç içerisinde acil durumların dışında estetik ve cerrahi girişimlerinizi  9 Ekim sonrasına bırakmanızı öneririm.

Merkür’ün geri hareketini olumlu yönüyle değerlendirmek isterseniz uzun zamandır gitmeyi planladığınız ancak çeşitli nedenlerle askıda kalmış olan seyahat planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Bu dönemde genel olarak seyahat planlaması yaparken  bilet, pasaport, otel voucer’ı gibi belgelerinizi unutmamaya dikkat etmelisiniz.

Aracınız ile seyahat edecekseniz aracınızın gerekli bakım ve onarımlarını öncesinde yaptırmayı unutmamalısınız.

Seyahate çıkmadan önce muhakkak evinizde bulunan elektronik aletlerin kontrolünü yapıp sonrasında seyahate çıkmayı ihmal etmemelisiniz.

Bu süreçte bilgisayar, televizyon, cep telefonu gibi elektronik aletler konusunda yaşanabilecek olası sorunlara karşı rehberinizi ve tüm datalarınızı yedeklemenizi öneririm.

Merkür retrosunun olduğu dönemlerde eski bir ilişki ya da ortaklık konusu tekrar gündeme gelebilir.

Geçmişte uyum ve uzlaşı anlamında orta noktayı yakalayamadığınız herhangi bir hukuksal konu yeniden hayatınıza girerek gündeminiz haline gelebilir.

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle…

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir