Tatilin Teknoloji Hali

Herkes tatile çıkmak ister ve tatile çıkanlar her ne kadar istese de teknoloji olmadan yapamaz. Hatta aramızda “tatile giderken telefonu tableti kapatıp kafamı dinleyeceğim” diyenler olduğundan da eminiz.

Fakat biz biliyoruz ki teknoloji artık hayatımızın her köşesinde ve bunu tatile giderken nasıl kullanacağınızı da aşağıda sizin için derledik.

Aksiyon Kamerası

Hepimiz için vazgeçilmezlerden olan fotoğraf çekme arzusu tatilde de peşimizi bırakmıyor ve her gittiğimiz yerin fotoğraflarını çekerek anı haline getiriyoruz. Koca koca makineler taşımayı sevenlerden değilseniz aksiyon kameraları uygun bir tercih olabilir. Aksiyon kameralarının avantajlarına gelirsek su altında çekim yapabilir, bağlantı aparatları ile vücudunuzda dilediğiniz bir noktaya takarak farklı açılardan görüntü kaydedebilirsiniz. Sadece vücuda değil farklı birçok noktaya bağlantı aparatları bulunuyor. Ufak olmalarının yanında görüntü kaliteleri gerçekten çok iyi. Bizden söylemesi.

Travelmate

Kabul edelim hepimiz tatile çıkarken bavul hazırlıyoruz. Bavul hazırlamanın en zor anlarından biri de o bavula ne koyacağını bilmemek. Hal böyle olunca da giyeceğin ya da giymeyeceğin her şeyi bavula dolduruyorsun.

Şimdi bir bavul düşünün ve siz bavula dokunmuyorsunuz ama o nereye giderseniz oraya geliyor. Evet bu bavul sizi takip ediyor. Akıllı telefonunuza bağlıyorsunuz ve olay bitiyor. Ayrıca içinde GPS‘i var kaybolmasını engelliyor, 2 adet USB girişi var telefonunuzun şarjı bitmiyor. Daha ne olsun.

Su Altı Scooter

Denizde yüzmeyi sevmenin yanında su altını da keşfetmeyi sevenlerdenseniz bu su altı scooterı tam sizlik. Derinlikleri ve bilinmeyeni keşfe çıkabileceğiniz bu aletle hem daha hızlı hem de daha kolay yüzebiliyorsunuz. Su üstünde yüzmek için tercih edenler olduğunu da biliyoruz fakat bizim tercihimiz su altından yana. Yine de siz bilirsiniz. 😃

Cep Telefonu

Evet, cep telefonu. Kimsenin yanından ayıramadığı hatta birer parçamız haline gelen cep telefonları tatilde vazgeçilmezlerden. Dış dünyadan kopmamızı engelleyen iletişim kurmanın yanında bir çok işe yarayan ufak hayat kurtarıcı aletler. Aman şarj aletinizi yanınıza almayı unutmayın.

Taşınabilir Şarj Aleti

Tatile giderken yanımıza almamız gereken olmazsa olmazların başında geleceğinden eminiz. İlla ki şarjınız bitecek ve priz bulamadığınız anlar olacak. Priz bulsanız bile prizin bulunduğu bölgeye bağımlı olmak istediğinizden emin misiniz ? Biz pek emin olamadık. Yaşasın prize bağımsız özgür hayat 😃

E-Kitap Okuyucu

“Tatilde kitap okumadan asla” diyenleri buraya alalım. En büyük korkuların başında sayfalara sıvı dökülmesi gelir. Bunun dışında kaldığın sayfayı unutmak da sayılabilir. Bir de gıcık eden durumlar vardır. Kitabın sayfasını katlamak, çantaya koyduğunda kapağının kırılması gibi. Fakat teknoloji burada da yardımınıza koşuyor. Dilediğiniz kitabı dilediğiniz bir yer de rahatça okumanıza olanak sağlıyor ve yukarıda saydığımız olumsuzlukların hiç biri olmadan.

https://www.youtube.com/watch?v=UcmFrercG_Y

Trunkster

Bir akıllı bavulla daha karşınızdayız. Bu bavulumuzun özellikleri de diğeriyle hemen hemen aynı. GPS yer bulucusu, 2 adet USB girişi ve akıllı kilit sistemi mevcut. Ayrıca fermuarsız. Diğer bavulda olmayan ve bizim çok hoşumuza giden özelliği ise bavulun ağırlığını gösteren bir ekranının bulunması. Bu sayede uçağa check-in yaparken “acaba kaç kiloluk bavul hazırladım” sorusu ortadan kalkıyor ve ekstra ücretler ödemek zorunda kalmıyorsunuz. 😎

https://www.youtube.com/watch?v=ZM6a0jIYAyo

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu ürünleri kullanabileceğiniz tatil bölgelerini keşfetmek için sizi buraya alalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir