Tatil Stilleri… Hangi Ülkede Nasıl Giyinmeli?

Stil sahibi şehirler…

Ben her şehrin kendi dinine, tarihine ve kültürüne sahip olduğu kadar, kendi kıyafet stiline de sahip olduğuna inananlardanım. Mesela, Hindistan’ın geleneksel kıyafetinin rengi sarı bence. Hintliler kıyafetleri daha çok dikdörtgen şeklinde kullanırlar. Sarı, bir tür kumaş ve genellikle kısa kollu, sırt dekolteli ve omuz üzerinden bağlanıp, aşağıya doğru sarkıtırlar. Bu tarz kadınlar tarafından giyilen geleneksel kıyafetler arasında daha çok. Bu tarz Sri Lanka, Nepal, Pakistan gibi ülkelerde yaygın olarak kullanılıyor.

Neoklasik sokakların modern binalarla kucaklaştığı İtalya’nın sanat, tasarım ve moda açısından ön plana çıkması şans mı? Birçok seyahat sever modanın kalbine alışveriş için buraya gelse de İtalya keşfedilmeye değer muhteşem gizli hazinelere sahip bir şehir. Her şehre hayat veren biri olduğu gibi, İtalya’da  da Milano‘ya hayat veren 1000 yılın dâhisi Leonardo da Vinci’nin buraya hiç mi katkısı yok? İtalyanlar şöyle derler; Roma’da anıtları Venedik’te romantizmi hatta tipik İtalyan geleneklerini paylaşmak için değil, sanatı stille birleştirip hızlı yaşamı tatmak için burayı soluyun.

Yazın giyinmek benim için ayrı  bir heyecan ve keyiftir. Nereye gidilecekse, ona göre giyinmenin yanındayım açıkçası. Siz de bunun için tatil stillerine dikkat etmelisiniz. Şehir dışında egzotik bir yere gidilecekse, bavulumuzu o şekilde hazırlamanın bize hem rahatlık hem de kolaylık sağlayacağını düşünürüm. Bir hafta kalma planımız varsa, sadece ihtiyacımız olanları bunun yanında, kıyafetlerimizi kombin yaparak hazırlarsak tatilimizde bize hem zaman kazandırır hem de giymeyeceklerimiz de yanımızda yük olmaktan çıkar. Bende farklı ülkeler için stil önerileri hazırladım. Bu şekilde tatilimize çıkmadan çok pratik bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

                                                   

Barselona, İspanya 

BARCELONA

Akdeniz’in en işlek limanlarından biri olan Barcelona, Katalonya bölgesinin başkenti olmanın ötesinde özelliklere sahip. Kültür, sanat alanlarında yalnızca Madrid ile değil Avrupa’nın en büyük şehirleriyle de yarışıyor. Miro, Picasso, Dali, Gaudi, Barselona‘nın sembolleri… Barcelona, Akdeniz iklimine sahip olduğundan, yazları 30-35 derece civarlarında, kışları ise 15 derece. Eğer Barcelona’ya yazın gitmeyi tercih ediyorsanız, tarih zengini bu şehirde, plajlarına gitmeyi ihmal etmeyin. Gündüz plajda mayo & bikininizle  geçirdiğiniz zamanı, akşam şık bir elbise ya da şort-bluz kombiniyle tamamlayıp güzel bir akşam yemeğine çıkabilirsiniz.

 

Tayland

THAILAND

Dört mevsim hava sıcaklığı hemen hemen aynı olup, tatil için gidilebilecek kaç yer var dünyada? On iki ay boyunca sımsıcak olan ve neredeyse hiç kış görmeyen şehir olan Tayland, dünyanın en ilgi çeken ülkelerinden birisi. Huzuru bulacağınız Tayland’da, giyebileceğiniz en rahat kıyafetlerinizi getirin. Uzun elbiseler, keten gömlekler, bol pantolonlar ve tabii ki şemsiye.

 

Floransa, İtalya

FLORENCE, ITALY

Rönesans‘ın doğduğu yer, Duomo‘nun ana vatanı, Toskona‘nın başkenti… Sanatın ve kültürün kalbinin attığı şehir. Tarih ve sanat kokan bu şehirde, özel parçalar seçilmeli. Mutlaka bir şapka ayrıca, beyaz pantolon sizi her zaman  zarif ve ve şık gösterir.

                                                  

Santorini, Yunanistan

Santorini, Greece

Sönmüş bir volkanın yamacında ki saklı cennet. Santorini Ege’nin en sıra dışı adası ve cazibesi çok fazla. Zamansız bir tarza sahip olması, buraya huzur vermiş. Buraya gelirken, yanınızda mutlaka düz sandaletleriniz, romantik elbiseleriniz ve tunikleriniz olsun.

 

St. Tropez, Fransa  

ST. TROPEZ, FRANCE

Güneşin yıkadığı balıkçı köyünün şirin limanı, kırmızı kiremitli evleri ve efsane kumluk plajları keşfetmeye değer. Ressamlar ve bohemler neslinin ve sonraki tatilcilerin kalbini çalan güzellikler kısa bir yürüyüşle önünüze serilecektir. Burası her ne kadar Cote d’Azur bölgesinin en lüks yeri olsa da, tatil stillerinde hem spor hem de şık olabileceğiz kıyafetler tercih edebilirsiniz. Hem rahatınızı düşünün, hem de şıklığınızı.

                                        

Ibiza, İspanya

IBIZA, SPAİN

İspanya’nın en popüler adası olan İbiza, tam bir özgürlükler adası. İbiza, her ne kadar partileri ile meşhur olsa da, gün batımının en güzel izlendiği yerlerden biri. Turkuaz renkli denizi ile binlerde turisti ağırlıyor. Dans ve partilerin çokça yaşandığı İbiza’da, tatil stillerinde gündüz günlük elbiseler, akşamları ise ipeksi kaftanlar tercih edebilirsiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bilgi Üniversitesi İşletme mezunuyum. Kafeinli Gezgin’i 2012 yılında açmaya karar vermenim sebebi, gezmeyi, kültüre sanata ilgi duyan, yeni yerler, yeni bilgiler edinmek isteyen meraklılar için seyahatlerinde yol gösterici bilgiler vermeyi kendine amaç edindim. Çok sevdiğim ünlü gezgin Nancy Novogrod’ın bir sözünü hatırlatmak isterim. ' Daha çok insan seyahat edebilse dünya çok daha iyi bir yer olurdu’ der.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir