Tango Eşliğinde Arjantin’i Keşfet

Tango, bugün birçok stil ile sahnelenedursun, birinci sınıf bir tango izlemek istiyorsanız, Arjantin stili olanı izlemenizi şiddetle öneririm. Çünkü bu dansın doğduğu topraklara bir saygı duruşudur.

İlk ortaya çıktığı zamanlarda toplumun en alt sınıfı olan işçi sınıfının dansı iken, aradan geçen 150 yılın ardından sosyetenin ve elit kesimlerin gözde dansına dönüşen bu zarif dans, büyük bir evrim geçirerek asilleşmiş diyebiliriz.

Tangonun Orta Çıkışı ve Günümüzdeki Durumu

Ana kökeni Arjantin olan bir dans türüdür.  Arjantinli işçi sınıfı, 1800’lü yıllarda çok büyük umutlarla Güney Amerika’ya göç eder. Ancak yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntılar, işçilerde çok büyük hayal kırıklığı yaratır ve umutları suya düşürünce, içlerindeki bu hüsranı ve isyanı, sahip oldukları kültürle harmanlayan Arjantinliler, işte bu dansı ortaya çıkarır. Sonrasında ise bu dans, Avrupa’ya Arjantinli tangocularla taşınır. Arjantin stili Paris’te yayılır ve orada da çok sevilir. Ve dans çılgınlığı Londra, Berlin gibi başkentlere de sıçrar. Arjantinli tango dansçılarının profesyonel dansı ile zirveye oturur. Böylece zamanın işçi sınıfının dansı olan tango, bugün devasal dans salonlarında, büyük davet ve organizasyonlarda elit bir eğlence halini alır.

Arjantin’de Tango izlenebilecek Mekânlar

Arjantin ve tango kelimeleri aynı cümlede geçiyorsa, şuraya bir Buenos Aires ismini koymakta fayda var. Çünkü tango demek, Arjantin’in dans ve aşk şehri olan Buenos Aires demektir. Buenos Aires’te ise tango denildiğinde akla ilk gelen mekân Confiteria Ideal’dir. Bu mekânda 1912 yılından bu yana bu dans yapılıyor desem nasıl bir görüntü gelir aklınıza? Tarihi bir yapının ortasında kendini bu eşsiz dansın büyüsüne kaptırarak dans eden insanlar. İşte zarafet! Hazır gelmişken ben de bir iki figür öğreneyim diyorsan mekânda dans eğitimleri de verildiğinin hemen altını çizmeliyim.

Yüz Yılı Aşkın Süredir Devam Eden Dans Tutkusu

Cafe Tortini de tangoyla anılan mekanların başında. Mekan 1858 yılından bu yana en ünlü dansçıları, sanatçıları, ressamları ağırlıyor. Arjantin’in kültürel geçmişini ve dansının her detayını yansıtan mekâna uğramadan dönmemelisin.

Buenos Aires’teki en farklı tango mekanı ise Maldita Molonga… San Telmo Mahallesi sınırlarında bulunan salonda her gece müthiş dans gösterileri sahneleniyor.

Klasik bir koreografiyi tutkulu dansçıların şovuyla izlemek istersen Buenos Aires’in diğer önemli mekânı Rojo Tango’nun kapısını çalmalısın. Hem yemeğini yiyip hem de ruhunu bu dansın esintileri ile doyurmak için ideal mekan… Şöyle biraz daha sanat kokan ve tangonun hakkını fazlasıyla verebilen yer istiyorum diyorsan; işte o zaman kesinlikle Florida Caddesi’nde yer alan Centro Cultural Borges tam sana göre. Tangonun en iyilerinin kendilerine has koreografileri ile sahne aldıkları bu mekanı kaçırmamalısın.

 

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir