Stockholm’de Gezilecek Yerler: Stockholm Turu Yapacaklara Öneriler

Stockholm’de gezilecek yerler listesi yakınlarda bu turu yapacaklar için huzurlarınızda. İskandinavya’nın ekonomi, kültür, siyaset, medya ve eğitim merkezi olarak kabul edilen Stockholm, Baltık Denizi kıyısında yer alıyor. Malaren Gölü’nü denize bağlayan kanal ve 14 adaya sahip olan şehir doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. İsveç’in başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm’un düşman donanmalara karşı kuvvet olması için kurulduğu düşünülüyor.

Stockholm'de

Tarihi Yapılar, Rengarenk Evler ve Deniz

Mimari ve kültürel altyapısı ile Avrupa’nın önemli kentlerinden biri olan Stockholm’de gezilecek yerler oldukça fazla. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Drottningholm Sarayı, şehrin en çok ziyaret edilen yerleri arasında bulunuyor. Kraliyet ailesinin asıl ikamet ettiği yer alan Stockholm Sarayı, şehir merkezinde yer alan Gamla Stan adası üzerinde yer alıyor. İçerisinde farklı bölümlerden oluşan müzelerin bulunduğu sarayda, yüzlerce yıllık paralar, kral ve kraliçe taçları, kılıçlar ve zırhlar görülebiliyor.

Stockholm'de

Sarayın üzerinde bulunduğu Gamla Stan, şehrin en eski yerleşim bölgesi. Dar sokakları ve üzerinde bulunan yapıları ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Başta Alfred Nobel olmak üzere, bilim dünyasına katkıda bulunmuş ve Nobel Ödülü almış kişilerin şahsi eşyalarının görülebileceği Nobel Müzesi de burada yer alıyor. Adanın en merkezi noktasında yer alan ve 14. yüzyıldan beri ayakta olan Tyska Kyrkan, yani Alman Kilisesi de en çok ziyaretçi çeken yerlerden biri.

Stockholm'de

Stockholm’de en dikkat çeken şeylerden biri elbette ki rengarenk boyanmış evler. Yeşil ve mavinin en güzel buluşmasına ev sahipliği yapan şehir, gece ışıklandırması ile ilgi çekiyor. Renkli evleri ve tarihi havasıyla gece ve gündüz görsel bir şölen sunmayı başarıyor.

Stockholm'de

Yaz ve Kış Bambaşka Bir Havaya Bürünen Şehir

Stockholm’u gezmek için en uygun zamanlar ortalama sıcaklığın 20-25 derece olduğu yaz ayları. Bu mevsimde gündüzler 18 saat sürüyor. Havanın uzun süre aydınlık olması özellikle fotoğraf tutkunlarını kendine çekiyor. Soğuk havayı seviyor olsanız bile kış aylarında Stockholm’de bulunmak biraz cesaret istiyor. Genel olarak -2 ila -5 arasında değişen sıcaklık, bazı günlerde -30’lara varabiliyor. Gündüzün 6 saat sürdüğü kış aylarında beyazlara bürünen şehir masalsı bir hava yakalıyor.

Stockholm'de

Şehir Ortaçağ’ın havasını hala yansıtıyor olsa da genç nüfusun ve ziyaretçilerin beklentilerini karşılıyor. Södermalm ve Stureplan arasında birçok bar bulunuyor. Eğer çocuğunuzla birlikte yolculuk yapıyorsanız veya çocuk tarafınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız oldukça büyük bir lunapark olan Gröna Lund’a uğrayabilirsiniz.

Stockholm’de Ulaşım ve Konaklama 

Şehir içi ulaşımın oldukça kolay olduğu Stockholm’de metro hattı oldukça geniş bir ağa sahip. 05:00 ve 01:00 arasında işleyen metro ziyaretçilere büyük kolaylık sağlıyor. Uzak bölgelere ise lokal trenlerle varılabiliyor. Ayrıca metro istasyonlarının bir sanat eseri gibi düzenlenmesi de ilgi çekiyor.

Stockholm'de

Şehirde her bütçeye uygun oteller rahatlıkla bulunabiliyor. Elbette en dikkat çeken yer olan Gamla Stan, ziyaretçilerin ilk tercihi oluyor ve bu nedenle fiyat olarak biraz daha yüksek bir seviyede bulunuyor. Kungsholmen ve Östermalm bölgelerinde ise daha uygun fiyatlı Stockholm otelleri bulunabiliyor. Ulaşımın çeşitliliği ve kolaylığı ise otel seçimi konusunda büyük bir özgürlük sunuyor.

Jolly ile Avrupa turuna çıkmak için tıkla

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir