Seyahatleriniz Esnasında Burçlara Göre Hediye Önerileri

Merhabalar sevgili Jolly Tur Blog takipçileri,

Farklı mekânlar ve değişik yüzler  görmek, yani seyahat etmek kısacık dahi olsa yenilenmemizi, arınmamızı sağlayan bir olgu. Seyahat etmek bizi  özgürleştiren, “kendi içimize” ve “içimizdeki bize” ulaşmanın en keyifli unsurlarından biri.

Farklı kültürler,uzak yollar,yolculuklar esnasında zihnimizde hep var olan değer verdiğimiz,sevdiğimiz dostlarımız aile bireylerimiz yani uzaktaki yakınlarımızdır.

Seyahatlerimiz esnasında karar vermekte zorlandığımız noktalardan biri de “acaba onlara  nasıl bir hediye alsam?” sorusuyla başlayan cümleler olsa gerek.

Bununla bağlantılı olarak sizlere karar verme noktasında yardımcı olacak seyahatleriniz ve tatil esnasında dostlarınızın burçlarına göre sevebileceği “hangi burç ne tarz hediyelerden hoşlanır” konulu bir rehber hazırladık.

KOÇ:

Öncü ruhu, bitmek bilmeyen içsel enerjisi, inatçı ruhu, sabırsızlığı, yeni fikirleri ve ani çıkışlarıyla zodyağın “başı çeken” ve “dik başlı” çocukları Koçlar. Eğer bir seyahate çıkmışsanız ve Koç burcu olan bir yakınınız var ise öncelikle “hediye” almayı unutmamanızı öneririm. Ben bilincini çocuksu bir ifadeyle ortaya çıkaran Koçlar daima kendilerini özel hissetmek isterler. Bu nedenle onlara kendilerini özel hissettirecek hediyeler, içlerindeki Mars enerjisini harekete geçirecek objeleri tercih edebilirsiniz. Spor aletleri, savaş oyunları, otantik bir çakı ya da minyatür savaş aletleri onların ilgisini çekecektir. Koç burcu vücutta kafa ve yüz bölgesini yönetir. Bununla bağlantılı olarak alacağınız yarı değerli ve değerli taşlardan yapılmış göz alıcı kolye ve küpeleri tercih edebilirsiniz.

Koç Burcu İçin Hediye Önerisi

BOĞA:

Güzellik, sanatsal güç, estetik yaklaşım, kaliteli-şık olan, pratik, sabırlı ve ahenk sizi tanımlayan en ideal sözcükler belki de. Boğa toprak  grubu bir burç olup Venüs gezegeni hakimiyetindedir. Fiziksel zevkler, tatmak, dokunmak ve rahatlık Boğa burcu için oldukça önemlidir. Eğer bir seyahate çıkmışsanız ve Boğa burcu olan bir yakınınız var ise öncelikle acele etmeden ona konfor sağlayacak hediyelerin ne olduğunu düşünmekle başlayabilirsiniz. Özellikle şekerli yiyecekler, kaliteli çikolatalar ve yıllanmış bir şarap onu oldukça mutlu edecektir. Yumuşak kumaşlardan yapılmış giysi ve ev aksesuarları dokunma duyusuna hitap ederek onu keyiflendirecektir. Bununla birlikte yeşillik ve doğa Boğa burcuna daima huzur verir. Doğa temalı su şelaleleri, posterler ve bahçede kullanabileceği minik pratik aletler iyi bir fikir olabilir.

Boğa Burcu İçin Hediye Önerileri

İKİZLER:

Konuşkan, aktif bir zihin, hareketli bir yaşam, cana yakınlık, konsantrasyon eksikliği ve değişkenlik siz İkizleri tanımlayan en temel sözcükler. Hızlı çalışan zihni ve hareketli doğası nedeniyle aynı yerde uzun süre kalmak bu burç kuşağında doğanlar için imkansızdır. Merak, sözlü ve yazılı bir biçimde kendini ifade etmesi, düşüncelerin ve sözlerin son derece önemli olması bu burca Merkür’ün armağanıdır. İkizler burcu teknoloji ve teknolojik gelişmeler ile de yakından ilgilidir. Eğer bir seyahate çıkmışsanız ve İkizler burcu olan bir yakınınıza hediye almak istiyorsanız yeni çıkan kitaplar, dergiler, otantik kalemler, CD‘ler, sabit disk, cep telefonu ve aksesuarları, çanta, termos gibi şık seyahat aksesuarları almak iyi bir fikir olabilir.

İkizler Burcu Seyahat Önerileri

YENGEÇ:

Ay evreleri gibi değişen duygular, melankoli, mehtap, kuşku, sezgisel güç ve hiçbir şeyi unutmamak Yengeç burcunun temel özelliklerinden. Suların kabarmasını ve çekilmesine neden olan Ay, Yengeç burcunda ise duygular ile bunu hissettirir. Yengecin yoğun duygusallığı çabuk yara almasının ve kırılganlığının temel nedenidir. Bu nedenle yara almamak adına tıpkı bir yengecin sert bir kabuğa sahip olması gibi bu burç da duygularını gizlemek adına katı bir maskeye bürünebilir. Yengecin duygusal anlamda huzur bulduğu en güvenli yaşam alanı evi olup Ay ile simgelenen element gümüştür. Bu nedenle gümüş bir çerçeve ve evinde kullanabileceği gümüş aksesuarlar iyi bir fikir olabilir. Eğer bir seyahate çıkmışsanız ve Yengeç burcu olan bir yakınınıza hediye almak istiyorsanız yemek yapmaktan çok hoşlanan Yengeçler için alabileceğiniz hediyeler arasında mutfak araç-gereç ve aksesuarlarını da tercih edebilirsiniz.

Yengeç İçin Hediye Önerileri

ASLAN:

Otoriter, sert bir görünümün ardında içten bir sevgi ve altın gibi bir kalp zodyağın kral ve kraliçelerini tanımlayan sözcükler. Doğuştan gelen liderlik yetenekleri ve kararlı hırslı yapıları ile bu burç her yerde parlamak ister.Öyle ya bir kral ya da kraliçeye hediye almak da çok kolay olmayacaktır. Bu nedenle eğer bir seyahate çıkmışsanız ve Aslan burcu olan bir yakınınıza hediye seçmek isterseniz kesinlikle lüks olanı tercih etmelisiniz. Güneş ve Aslan altın ile birlikte anılır. Bu nedenle gösterişli altın, topaz ve yakuttan yapılmış takılar, aksesuarlar Aslan’ın o kocaman kalbini sevinçle dolduracaktır. Bir şişe şampanya, kaliteli çikolatalar ve canlı renkleri tercih edeceğiniz tekstil ürünleri, güneş gözlüğü gibi ürünler ona kendini iyi hissettirecektir.

Aslan Burcu İçin Hediye

BAŞAK:

Titizlik, eleştirel bir yapı ,mükemmeliyetçilik olgusu, mantık yürütme becerisi, hastalık korkusu ve hijyen tutkusu, dikkatli bir bakış Başak burcunu tanımlayan en temel sözcükler. Başak burcu ön planda olmaktan ziyade görev olgu ve bilinciyle hareket eder. Bu nedenle zodyağın arı gibi çalışkan ve en kritik konuları dahi kolayca çözümleyen derinliğine sahip olan burcu kuşkusuz Başak burcudur. Bazen detaylarla uğraşmak bu burcun bütünü görmesine engel olabilir.Bu nedenle seyahat ettiğiniz yerlerde Başak burcu olan bir yakınınıza hediye almak isterseniz dikkatli ve özenli olmalısınız. Pratik bir biçimde kullanabileceği günlük hayatını kolaylaştırabilecek mutfak ve ev araç gereçleri, bitkisel sabunlar, doğal tuzlar, aromaterapik yağlar, kişisel bakım ürünleri Başak burcunun sevebileceği hediyeler olacaktır.

Başak Burcu İçin Hediye Önerileri

TERAZİ:

Denge, tarafsızlık, zarafet, güçlü bir adalet duygusu, her olgunun çift tarafını görme ve karar vermekte zorlanma Terazi burcunu ifade eden temel sözcükler. Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs güzellik, estetik, zarafet, yiyecek ve içecekler, dostluklar ve arkadaşlıklar ile ifade edilir. Seyahat ettiğiniz yerlerde Terazi burcu olan bir yakınınıza hediye almak isterseniz estetik bir görünüme sahip olan hediyeleri tercih etmenizi öneririm. Sosyalliğe alışık olan Teraziler için hediye tatil, zarif şamdanlar, mumlar, müzik cdleri ve kutuları, şık kol düğmeleri, hoş kokulu kurutulmuş gül yaprakları almak iyi bir fikir olarak değerlendirilebilir. Burcun yönetici gezegeni olan Venüs antikalar, değerli taş ve madenler ile özdeşleştirilir bu nedenle bu tarz hediyeler sizin için alternatif olabilir.

Terazi Burcu İçin Hediye Önerileri

AKREP:

Dikkatli gözler, kuşkucu bir analiz yeteneği, sezgisel bakış açısı, derinliğin en koyusu, dostluk, ihtiras, hırs Akrep burcunu tanımlayan sözcükler. Sarsılmaz bir irade gücüne sahip olan Akrep için gizem, orijinal ve çekicilik önemlidir. Uç duygular arasında gidip gelen Akrepler aynı zamanda gizemli ve metafizik konularla ilgilenmekten keyif alır. Gücün ve ihtirasın doruklarında yaşayan Akrepler için Mars enerjisini ve rekabet dürtüsünü açığa çıkaracak gerilim, polisiye romanlar, mitolojik öyküler, oyun konsolları, savaş oyunları iyi bir fikir olabilir. Gizemin tadını bilen ve seven Akrepler için kırmızı, koyu kırmızı ve siyah renkte  tekstil ürünleri, fotoğraf makinesi, keskin-baharatlı aromatik kokular doğalarına oldukça uygun hediyelerdir.

Akrep İçin Hediye Önerileri

YAY:

Neşe, iyimserlik, kendine güven, parlak bir zeka, cömertlik ve yardımseverlik ateş gurubunun değişken niteliğini taşıyan Yay burçlarının temel özelliklerinden. Astrolojide Yay burcu seyahatler ve macera tutkusu ile birlikte ifade bulur. Spor yapmak, keşfedilmemiş olana dair olan derin bir keşfetme tutkusu Yay’ı aktif, sosyal ve hareketli kılar. Açık sözlü ve dürüst olması zaman zaman yakın çevresindekileri istemeden de olsa kırmasına neden olabilir. Tipik bir Yay burcunun kalbini fetheden hediye aslında kendine has coğrafyası, kültürü ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan daha evvel gitmediği egzotik ülkelere doğru yapacağı seyahat biletleridir. Bunun yanında bir seyahate çıkmışsanız ve burcu Yay olan bir yakınınıza hediye almak istiyorsanız olabildiğince etnik özellikler taşıyan gittiğiniz yere özgü çantalar, ev aksesuarları, doğal taşlardan yapılmış kolye ve küpeler iyi bir fikir olabilir.

Yay İçin Hediye Önerileri

OĞLAK:

Toprak gurubunun öncüsü Oğlak burcunu  sabır, disiplin, sorumluluk bilinci, sağlam bir mantık ve ayakları yere basan kelimeleriyle tanımlarız. Endişeli ve karamsar özellikleri nedeniyle kolay kolay kimseye güvenmezler. Oldukça pratik ve tedbirli olmaları nedeniyle önlerine çıkan bütün engelleri aşmakta da ustadırlar. Eğer bir seyahate çıkmışsanız ve Oğlak burcu olan bir yakınınıza hediye almak istiyorsanız öncelikle alacağınız hediyenin pratik ve kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Klasik şıklığını yansıtan gömlek, kravat, fular gibi ürünleri seveceklerdir. Bunun yanında Oğlak burcu tarih ve geçmiş ile de yakından ilgili olan bir burçtur. Bu nedenle retro tasarımlı çerçeveler, nostaljik biblo radyolar ve antika görünümlü telefonlar onların ilgisini çekecektir.

Oğlak Burcu İçin Hediye Önerileri

KOVA:

Yenilik, değişim arzusu insan sevgisi, idealist bir yapı ve alışılmadık olana duyulan ilgi ve geleceğin trendlerini yakalamakta usta olan kişiler kelimeleriyle özetleriz Kovaları. Bu yönüyle Kovalar zodyağın en marjinal ve devrimci ruha sahip olan burçlarıdır. Bu nedenle seyahate çıkmışsanız ve Kova burcu olan bir yakınınıza hediye almayı planlıyorsanız kesinlikle sıra dışı bir hediye olmalı. Modayı ve yenilikleri takip eden Kovalar için bilgisayar ve tablet aksesuarları, dijital fotoğraf çerçevesi, gökyüzünü ve uzayı incelemeye ilgi duyan Kovalar için teleskop iyi bir fikir olabilir. Kobalt mavisi ve pastel tonlarda oluşturulmuş şık elbise kombinleri de Kovaların ilgisini çekecektir.

Kova İçin Hediye Önerileri

BALIK:

Başkalarının istek ve arzularına karşı son derece duyarlı bir ruh, derin hisler ve renkli hayaller içinde kaybolunan bir duygusallık Balık burcunu tanımlayan temel sözcükler. Kararsızlık, iyi niyet ve aşırı merhamet zaman zaman bu burcun gerçeklerden kaçma eğilimine neden olabilir. Romantizm, sanatsal yaratıcılık, rüyalar ve müzik Balık burcunun ilgi duyduğu alanlardır. Bu nedenle seyahatte iseniz ve Balık burcu olan bir yakınınız hediye almayı planlıyorsanız sevebileceği tarzda müzik cdleri, led ışıklı su değirmenleri, aromaterapi yağları,yaratıcılıklarını destekleyen sanatsal malzemeler ve kitaplar almak Balık burçları için iyi bir fikir olabilir.

Balık Burcu Hediye Önerileri

YILDIZLARIN DÜŞLERİNİZİ GERÇEK KILMASI DİLEĞİYLE…

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir