Sanat Bu Şehirlerde Yaşanıyor Güzelim: Sanatseverler İçin Tatil

Sanatın her noktasına işlendiği şehirler vardır. Kimi müzeleri, kimi dans ve müzikleri ile kimisi ise görkemli mimarisiyle sanatseverler için muhakkak görülmesi gereken yerlerdir. İşte o şehirler ve o şehirlerle birlikte dikkatleri üzerine çeken sanat dalları sizlerle.

Sanatseverler İçin Rota

Müzelerin Başkenti Venedik

SanatseverlerVenedik denildiğinde akla, romantik gondol turları gelir. Peki, dikkatinizi hiç o turların yapıldığı kanalı saran mimari ve o mimarinin içinde gizli birer cennete dönüşen müzeler çekti mi? Sanatseverler için bu sorunun yanıtı kuşkusuz evettir. Müzelerin başkenti olan Venedik’te San Marco Bazilikası, Palazzo Ducale, Donanma Tarihi Müzesi, Carla Goldoni Evi başta olmak üzere 13. yüzyılda inşa edilmiş Türk Hanı “Fondaco dei Turchi” de görülmeye değer.

Barselona Olmadan Olmaz

SanatseverlerMüze, galeri ve tarihi binalara tutku duyan sanatseverler için Barselona’ya gitmemek, gidip de birbirinden eşsiz sanat eserlerini görmemek olmaz. Tıpkı Venedik gibi Barselona sokaklarında bile dolaşmanız, çevrenizde yükselen yüzlerce yıllık tarihi dokuların varlıklarına tanıklık etmek ruhunuza dokunacaktır. Zamanı olanlara Picasso Müzesi başta olmak üzere Sagrada Familia Bazilikası, Fundacio Joan Miro Galerisi, Museu d’Art Contemporani de Barcelona Casa Mila ve Güell Sarayı’nı görmelerini tavsiye ederim.

Sessizliği İle Büyüleyen Lizbon

SanatseverlerMütevazı yapısı ile diğer Avrupa şehirlerine oranla daha sakin bir hayatın hüküm sürdüğü Portekiz’in başkenti Lizbon, olay sanata geldiğinde ise “Ben de buradayım” diyor adeta. Sanatseverler için öncelikli görülmesi gereken müze, galeri ve sanat yapıları ise şu şekilde: Sao Vicente de Fora Kilisesi, Museu do Azulejo (Seramik Müzesi), Berardo Modern Sanat Müzesi, Ulusal Antik Sanat Müzesi ve antik sanatların sergilendiği Calouste Gulbenkian Müzesi.

Küba Sizi Dansa Çağırıyor

SanatseverlerPek çok insanın hayatında bir defa da olsa gidip görmek isteyeceği ülkelerden birisidir Küba. Küba’ya gidenler çok iyi bilirler, burada müzik ve dans sokaklara taşmış durumda. Afrika ve İspanya kültürlerini dans ve müzikte çok iyi birleştirebilmiş bir ülke burası. Küba’nın hangi şehrine giderseniz gidin, söz konusu dans ve müzik olunca apayrı bir sanat tadı alacağınızdan kuşkunuz olmasın.

Sanatın Sokaklardaki Adı Berlin

SanatseverlerSanatseverler için son durağımız özellikle de sokak sanatları ile nam salmış olan bir kent: Berlin. Bünyesindeki 170’e yakın müzesi, sokaklarında duvarlarda canlanan resim ve çizimleri, caddelerinde geceleri yükselen müzikleri ile sanatın harmanlandığı bu kent, Avrupa’nın en önemli sanat kentlerinden. Eğer yolunuz düşerse Berlin Duvarı Müzesi, Bode Müzesi, Pergamon Müzesi ve çağdaş sanatların merkezi Hamburg İstasyonu’na uğramadan dönmeyin.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Hem öğrenci hem gezgin... En büyük tutkusu gezdiği yerlerden küçük hatıralar alıp onlar için küçük hikayeler yazmaktır. Hedefi 30 yaşına kadar 100 şehir görebilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir