Sakin ve Dingin Kos

Kos, Ege’de bulunan Yunan Adaları içerisinde tatil yapabileceğiniz, sakin insanları ve dingin dokusuyla Kos Adası, nam-ı diğer İstanköy, kısa bir feribot yolculuğu ile ulaşabileceğiniz uzaklıkta sizleri bekliyor. Bodrum’un hemen karşısında, Anadolu’ya yaklaşık 8 mil uzaklıkta yer alan, bu şirin ve sakin bir Yunan adası… Hipokrat’ın memleketi olması ile de ün salmış durumda. Yakın lokasyonu, Ege Denizi’nin tüm güzelliklerini yaşayabileceğiniz eşsiz güzellikteki plajları ve koyları, Akdeniz mutfağının bin bir lezzetini sunan doyulmaz tatları, sıcakkanlı insanları ve farklı kültürlerin izlerini taşıyan tarihi dokusu Kos Adası’nı çekici kılan özellikleri.

Kısa bir feribot yolculuğu ile adaya vardıktan sonra denizin ve tarihin keyfini hızla çıkarmaya başlayabilirsiniz. Önce Karyalıların mesken tuttuğu ada, sonra Dorlar tarafından işgal ediliyor. Ardından kısa bir Pers istilası sonrasında uzun dönem Yunan yönetiminde kalıyor. Kanuni Sultan Süleyman zamanında Osmanlı hakimiyetine giriyor ve 1912’de İtalyanlara, 1945 yılında Almanlara ve nihayet 1947 yılında Yunanistan’a veriliyor. Bugün tüm bu uygarlıkların izlerini adada görmek mümkün.

Kos’ta mutlaka görmeniz gereken birçok mekan, şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Eğer vaktiniz varsa, birçok yere yürüyerek gidebilirsiniz. Öncelikle adayı şöyle bir gezeyim ve neler varmış göreyim derseniz şehir merkezini turlayan mini trenleri deneyebilirsiniz. Farklı firmalara ait bu trenlerle, adada gezilebilecek yerleri önceden görüp, kısa fikirler edinebilirsiniz. Yine yaya olarak denizin keyfini çıkarabileceğiniz plajlara ulaşmanız da mümkün.

Kos Adası

Kos adası, tarihe tıbbın babası olarak geçen ve bugün tüm doktorların yeminini tekrar ettiği Hipokrat’ın da memleketi aynı zamanda. Adanın merkezinde Hipokrat Ağacı olarak da anılan koca bir ağaç var. Zamanında Hipokrat’ın öğrencilerine bu ağacın altında ders verdiğine inanılıyor. Yaş tahminleri pek tutmasa da görülmeye değer. Hipokrat demişken, adada eski çağlardan kalma bir hastane olan Asklepion Harabeleri de görebilirsiniz. Kos, sağlık açısından epey bir önemli diyebiliriz.

Adada Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerine rastlamak da mümkün tabii… Uzun yıllar Osmanlı hakimiyetinde kalan adada Hipokrat Ağacı’nın hemen yanında bulunan Loziya Camii ve yine merkezde begonvillerle süslü Defterdar Camii görülebilecek yerlerden. Rodos Şövalyeleri’nin Osmanlılardan korunmak için inşa ettikleri Neratzia Kalesi, şehir merkezindeki Agora, Casa Romana, Roma Odeonu adanın tarihine tanık olabileceğiniz mekanlar.

Kos Kale

Kos ve plajlarla çevrili bir cennet…

Adanın dört bir yanı, Ege Denizi’nin mavisinde kaybolacağınız kum ya da taşlıklardan oluşan birçok plajla çevrili. Doğal alanların yanında zamanın modasına uyularak tasarlanmış beach tarzı mekanlara gitmeniz de mümkün. Yine çevredeki yakın ve nispeten küçük adaları görebileceğiniz tekne turları ile de Ege’nin serin sularının keyfini sürebilirsiniz. Paradise Plajı, Tamtam Beach (Mastichari plajı), Kefalos Plajı, Tigaki Plajı, Lambi Plajı, Marmari Plajı ve Therma Plajı en popüler ve beğenilenler arasında. Yaya olarak bazılarına ulaşabilirsiniz. Ancak yine de adanın gizli koylarını keşfetmek için araba kiralayabilir ve daha uzak mekanlara gidebilirsiniz.

Kos Plajları

Ne yenir?

Kos adasında Yunan ve Türk mutfaklarının tadına doyulmaz lezzetlerini bulacağınız çok sayıda mekan mevcut. Deniz ürünleri adanın favorileri. Her çeşit balığın yanında eğer seviyorsanız Kos tam bir kalamar ve karides cenneti. Ege mezelerinin tadına bakmadan gelmeyin. Adada Taverna kültürünün egemen bir şekilde yerini aldığını söylemeliyiz.

Kos'da Yemek

Sen de Yunan Adalarını ve Ege Kıyılarını keşfetmek istiyorsan buraya tıkla!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir