Peri Masallarının Ülkesine Seyahat: Kapadokya Turu

Kapadokya turu ile hafta sonunuzu renklendirmek, bambaşka diyarlar görmek ve büyülü anlar yaşatmak için size harika bir yolculuk hazırladık. Cuma günü başlayan turumuz 3 gün sürüp pazar günü ile sonlanıyor.

Kapadokya tamamiyle bir doğa harikası. Yıllar yıllar önce aktif yanardağlar Hasan ve Erciyes Dağları’ndan çıkan lavların binlerce kilometre öteye saçılması ve soğumasıyla hikâyemiz başlar. Sonra bu lavlar rüzgârlar, yağmurlar ve seller sebebiyle aşınır, değişime uğrar. Ortaya harikulade bir şey, Pericabaları çıkar. Günümüze gelinceye dek de insanlar Peribacalarının içlerini oyarak kendilerine ev, kilise gibi sığınacak yerler yapmışlardır. Doğanın insan eliyle birleşmesiyle oluşmuş ender eserlerden Kapadokya’yı ömründe herkes bir defa görmeli bence.

İşte sizin için hazırladığımı tur programımız:

Kapadokya turu : 1.GÜN (Cuma) 

Dilerseniz kendi imkânlarınızla dilerseniz de Jolly Tur servisleriyle Havaalanına transfer yapabilirsiniz. Servislerimiz aşağıdaki noktalardan sizleri alabilirler:

05.30 Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı 06.00 Harbiye Jollytur Ofis Önü 06.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkından

Ücretsiz servislerimiz sizi Sabiha Gökçen Havalimanına ulaştırdıktan sonra Anadolujet Havayollarına ait 07.00 İstanbul-Kayseri Uçağı ile Kayseri’ye uçacağız. Saat 08.30 sularında Kayseri Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz.

Kapadokya turumuzun ilk durağı Nevşehir’e 60 km mesafede bulunan Hacı Bektaş Veli Müzesi. 1385 yılında Orhan Bey tarafından yaptırıldığı düşünülen bu türbe 3 avludan çevresine zamanla eklenmiş yapılardan oluşmaktadır. Müze gezimizi seramik atölyeleriyle ünlü Avanos takip edecek. Avanos’ta doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla sizi büyüleyecek Çavuşin Ören Yerini gezeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Dereyamanlı Kilisesi, Peribacalarına hayran kalacağınız Paşabağı, Peribacalarının en yoğun olduğu bölge Zelve, Çavuşin Kilisesi göreceğimiz ve doya doya fotoğraf çekeceğiniz yerler arasındadır.

Kapadokya turu

Bu arada öğle yemeğinizi de burada bulunan Avanos Uranos Restoranda alacağız. Menümüzde oldukça zengin. Yemeklere bakar mısınız: Mercimek Çorbası – Pastırmalı Kuru Fasulye – Testi kebabı – Pilav – Tatlı veya Meyve – Su :)

Akşama dek yoruluncaya, doya doya gezdikten sonra Kapadokya otelleri kapsamında seçilen otele yerleşip akşam yemeğimizi de tur ücretine dahil olarak otelimizde yiyeceğiz.

Güzergâh: Kayseri-Hacı Bektaş Veli Müzesi-Avanos

Kapadokya turu : 2.GÜN (Cumartesi) 

Kapadokya turumuzun 2.gününde dilerseniz sabahın ilk ışıklarıyla otelden alınıp BALON TURU yapabilirsiniz. Bu turumuz gezimizden ayrı olarak 110 Euro’dur.

Kapadokya turu

Balon turuna katılmak istemezseniz tur ücretine dahil olan oteldeki kahvaltımızın ardından büyülü anlar yaşayacağımız Göreme Açık Hava Müzesi‘ni görmeye gideceğiz. Kaya içine oyulmuş kiliseler, manastırlar, evler, şapeller hem o dönemin yaşam tarzını hem de dinî hayatını anlama açısından inanılmaz bir gezi olacak. Göreme Açık Hava Müzesi’nde göreceğimiz yerler arasında Aziz Basil Şapeli, Yılanlı Kilise, Rahibeler ve Rahipler Manastırı, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Kiler-Mutfak-Yemekhane bulunmaktadır. Kapadokya turu

Kapadokya’nın olmazsa olmazı Ürgüp‘e gidip hoş bir panoramik gezi yapacağız.  Manzarasıyla büyüleyecek Temenni Tepesi‘ne çıkıp türbeleri ziyaret edeceğiz. Üçgüzeller mevkiinde fotoğraf molası verip Mustafapaşa Köyü‘ne doğru yola çıkacağız. Eskiden bir Rum köyü olan ve taş işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğimiz bu köyde Asmalı Konak dizisinin çekildiği konağı ziyaret edeceğiz. Buradaki şarap mahzenlerine de mutlaka uğrayacağız.

Öğlen Avanos Han Restoran’da açık büfe yemeğimizin ardından Kapadokya’nın en yüksek yerleşim yeri Uçhisar’a doğru hareket edeceğiz. Uçhisar Kalesi üzerinden uçsuz bucaksız vadileri izleme şansı bulacaksınız. Sonrasında kalenin çevresinde bulunan sergilerden yöresel baharat, yemiş ve hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.

Kapadokya turu

2.günümüzün son gezisiyse bölgenin doğal kaynaklarından olan lan onyx taşının işlendiği Onxy Taş atölyesi ziyareti olacaktır. Otelimize dönüp akşam yemeğimizi tur ücretine dahil olarak otelde yiyeceğiz.

Akşam yemeği sonrası dilerseniz Kapadokya Türk Gecesi seyrine katılabilirsiniz. Bu gecenin ücreti 55 TL’dir.

Güzergâh: Nevşehir-Göreme-Mustafapaşa-Uçhisar-Avanos

Kapadokya turu : 3.GÜN (Pazar) 

Sabah otelde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra ilk durağımız Kapadokya’nın büyüleyici yerlerinden olan Derinkuyu Yeraltı Şehri olacak. En derin ve en geniş yerleşim yerlerinden biri olan bu yeraltı şehri 8 katlıdır. Yeraltı şehrinde yemekhaneler, ahırlar, mutfaklar göreceğimiz yerlerdendir. Büyülü gözlerle ayrılacağımız yeraltı şehrinden Ihlara Vadisi‘ne doğru yola çıkacağız. 14 km boyunca uzanan Ihlara Vadisi duvar mezarlarının yanı sıra Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise’yi göreceğiz. Vadinin tabanına yürüyerek ineceğimiz için rahat ayakkabılar giymenizi öneririz.

Öğle yemeğimizi Göreme Aydede Restoranında enfes bir menüyle ( Tandır Çorbası – 4 çeşit meze – Aydede kebap (altı ezmeli tavuk külbastı) – ara sıcak – tatlı) yedikten sonra rehberimizin belirlediği saatte Kayseri’ye doğru yola çıkacağız. Kayseri‘de Alaaddin Keykubat‘ın eşi Hunat Hatun tarafından yaptırılmış Hunat Camii ve Medresesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından yine Alaaddin Keykubat‘ın kızı Şah Cihan Hatun için yaptırdığı Döner Kümbet’i şöyle bir gezip İç Kale‘yi göreceğiz. Kayseri’de yöresel ürün alışverişimizi de yaptıktan ekstra olarak yiyeceğim akşam yemeğinden sonra havaalanına doğru yola çıkacağız.

Güzergâh: Nevşehir-Ihlara Vadisi-Derinkuyu-Göreme-Kayseri

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

>Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
>Gidiş Dönüş İstanbul Kayseri Uçuş biletleri – Havalimanı transferleri
>Lüks Araçarla ulaşım
>Jolly Tur otobüs içi ikramları
>Tüm çevre gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Ek hizmet bedelleri (Müze ve Ören yeri giriş ücretleri)
>Jolly Tur Güvencesi
>Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
>Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

>Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra Turlar

Bunlar Da İlginizi Çekebilir;

Kapadokya’da Balona Binmek Dışında Yapılacak 10 Şey

Kapadokya İle İlgili İlginç Bilgiler

Gökyüzüne Yolculuğun Hikayesi: Kapadokya Balon Turu

31 Yorum

   1. Aziz Bey Merhabalar, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgilendirmek isteriz.

 1. Ece Hanım, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

  1. Aytul Hanım, iletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

  1. Ayşegül Hanım, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

  1. Metin Bey Merhaba, iletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

  1. Çiğdem Hanım ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

  1. Serpil Hanım Merhaba, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size ayrıntılı bilgi vermek isteriz.

  1. Mehriban Hanım, iletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız size turumuz hakkında bilgi vermek isteriz.

  1. Aylin Hanım Merhaba, iletişim bilgilerinizi ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız seyahat danışmanlarımız size her konuda ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

  1. Ayşe Hanım Merhaba, iletişim bilgilerinizi yazının sonundaki ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla bırakırsanız size detaylı bilgi vermek isteriz.

 2. Fiyat için bilgi almak istiyorum. Bilgi almak için tıkladım formu doldurdum gönder butonunuzun tam üzerinde Facebook Twitter vs linkler çıkıyor gönder yapamıyorum.

  1. Gülay Hanım Merhaba, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi fiyat hakkında bilgilendirmek isteriz.

  1. Nilay Hanım Merhabalar, ‘Bilgi Almak İstiyorum’ butonuyla iletişim bilgilerinizi bırakırsanız size fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgilendirmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir