Paris ve Tatlı Dükkanları

Filmlerde en romantik sahnelere konu olan aşk şehri Paris kimini mimarisi, kimini moda haftası, kimini de eşşiz lezzetleriyle büyülüyor. Fransız mutfağının dillere destan tatlarını duymayan yoktur. En ünlü şeflerin anavatanı Fransa’nın gerek şaraplarıyla gerek peynirleriyle ne kadar lezzet dolu olduğunu söylemeye gerek var mı?

Peki, ya tatlılar? Macaronlar, pate a chouxlar, l’operalar, enfes sıcak çikolatalar ve daha bir sürü çeşitle donatılmış tatlı ve çikolata dükkanlarından gelen eşsiz koku Paris sokaklarında yürürken başınızı döndürecek. Fransa’nın en güzel şehri Paris’te gidebileceğiniz tatlı ve çikolata dükkanları arasında en meşhur olanları sizler için derledik.

1. Pierre Herme 

Pastacılığın Picasso’su olarak bilinen, dünyanın en iyi şeflerinden biri olarak gösterilen Pierre Herme’in pastanesine girdiğinizde çocukluğunuzda olduğu gibi bütün ürünlerden tatmak isteyeceksiniz. Fransız şef Pierre Herme 14 yaşından beri pastaların içinde yaratıcılığıyla adından söz ettirmeyi başarmış. Fauchon ve Laduree’de çalışırken de yeteneklerini sergileyerek ”Pastacıların Kralı” ünvanını almaya hak kazanmış. Üstelik macaronlarıyla ünlü olan Laduree söylentilere göre Pierre Herme sayesinde nam salmış. Hem kendi tatlı dükkanları hem de şehrin en şık restoranlarında Pierre Herme lezzetlerini tadabilirsiniz. Pierre Herme’in yarattığı ispahanı mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Ürünlerinde kullandığı çikolataların imalatını da kendileri yapıyorlar. Çikolata severler Pierre Herme’den çikolata tatmadan geri dönmemeli.

2. Laduree 

Sağ ve sol kapısında inanılmaz kuyruklar oluşan Paris’in makaronlarıyla ünlü pastanesi 1862 yılından beri hizmet veriyor. Hem dekoru hem de farklı lezzetleriyle misafirlerini gülümsetmeyi başaran bu mekanda yemek de yiyebilirsiniz. Kapısında en az 15 dakika kuyruk bekledikten sonra içeri girdiğinizde dekoruna hayran kalacaksınız. Estetik açıdan eski Fransız mimarisinin yansımalarını da görebileceğiniz Laduree’de tattığınız lezzetleri bir daha unutamayacaksınız.

3. Patrick Roger Chocolatier 

Paris sokaklarında dolaşırken sık sık karşılaşabileceğiniz bir çikolata dükkanı burası. 6 tane mağazası olan Patrick Roger Chocolatier içine girer girmez çikolatadan heykellerle sizi şaşırtacak. Organik kakao kullanarak yarattığı çikolatalarla misafirlerini mest eden bu dükkan birbirinden farklı ve yaratıcı çikolatadan heykellerle de kendine hayran bırakıyor.

4. Angelina Paris

Avrupa’nın en iyi sıcak çikolatasını içmek istiyorsanız hemen Angelina Paris’e gitmelisiniz. Çikolatayı eritip içine çok az krema koyarak hazırladıkları sıcak çikolata tamamen gerçek çikolata severlere hitap ediyor. Eğer tam bir çikolata tutkunuysanız Angelina Paris’te içeceğiniz sıcak çikolata başınızı döndürecek.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Terapi yöntemi gezmek, okumak, araştırmak ve öğrenmek olan, insana ve doğaya aşık, daha gezeceği uzuuun yolu olan bir kadın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir