Pamporovo Hakkında Çok Sorulan 8 Soru ve Cevabı

Pamporovo Kayak Pistleri Kaliteli midir?

Pamporovo’nun kayak pistleri Avrupa’nın en iyi kayak pistleri arasında gösteriliyor. Öyle ki İngiliz ve İrlandalı genç öğrenciler kayak için yoğunlukla bu bölgeyi tercih ediyorlar. Kayak pistleri kolay, orta ve zor şeklinde renklendirilmiş beyaz, kırmızı ve siyah pistler bulunuyor. Her seviye için kayak keyfini dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Herhangi bir aksilik olmasına karşılık sağlık ekibi, tıbbi imkanlar yeterlidir. Helikopterli sağlık ekipmanları ve sağlık ekipleri sürekli hizmet verecek şekilde konumlandırılmıştır. Eğitim için yoğunlukla kullanılan pistlerde ekipmanlar her yıl yenilenmektedir. Bunda Pamporovo kompleksinde bulunan kayak malzemeleri yapım fabrikalarının da büyük desteği vardır.

Pamporovo Kayak Pistlerinde Sürekli Kar var mıdır?

Kayak sezonunun açık olduğu 3-4 aylık süreçte kayak pistlerinde sürekli kar bulunur. Gerçek karın eksik olduğu durumlarda sürekli suni karla desteklenen pistler havadaki güneş ve havanın ılık soğukluğu ile birlikte ışıl ışıl parlar. Diğer yandan pistlerde hemen hiç sis bulunmaması tercih sebebidir.

Pamporovo’da Kayak Eğitmenleri Var mı?

Her yerde olduğu gibi burada da kayak komplekslerinde de farklı seviyeler için kayak eğitimleri mevcut. Dileyen başlangıç eğitimi alırken, dileyen snowboard ya da ileri seviye eğitim alabilir. Eğitmenleri güler yüzlü ve uzmandır.

Pamporovo Ucuz mudur Pahalı mıdır?

Türkiye’deki muadil kayak pistleriyle karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur. Ekipman, ski pass, yeme içme dahil bir çok hizmeti Türkiye’dekinin neredeyse yarı fiyatına alabilirsiniz.

Pamporovo’ya Gidiş Kolay mıdır?

İstanbul’dan gümrük ve kısa molalar dahil 9 saatte varabiliyorsunuz. Gümrük geçişi sıraya bağlı olarak değiştiği gibi en az 45 dakika sürebilmektedir.

Pamporovo’da Sezon Ne Zaman Açılıyor?

Aralık ayının sonlarına doğru açılan sezon, yılbaşı ve sömestr zamanlarında en gözde dönemlerini yaşıyor. Ancak son yıllarda bölgeye olan ilgiden ötürü tatil planlarının erkenden yapılması gerekiyor. Çünkü bu dönemlere yakın zamanlar içinde doluluklardan müsaitlik bulmak zorlaşıyor. Kar sezonu ise Mart-Nisan aylarına kadar sürebiliyor.

Pamporovo Otelleri Konforlu mudur?

Dağ otelleri olduğundan dolayı odaları genelde küçüktür. Türkiye’deki otelcilik hizmetleri çok gelişmiş olduğundan oda ve tesis kaliteleri ilk bakışta düşük gelebilir. Ancak orman havası içinde, kayakla iç içe olduğunuzu düşünürseniz tesis kaliteleri zaten ikinci planda kalıyor. Özellikle Alkoçlar Grand Murgavets ve Pamporovo Hotel bölgede öne çıkan en önemli iki tesis durumunda. Bu tesisler dışında kalabileceğiniz 9-10 adet farklı tesis bulunmaktadır.

Merkezde Nasıl Vakit Geçirebiliriz?

Merkezde Alkoçlar Grand Murgavets’in tavernasında akşam yemeğinde a la carte olarak kuzu çevirme yemeği oldukça tavsiye edilir. Akşam yemeğinde taverna müziği eşliğinde yemeğinizi yiyerek eğlenebilirsiniz. Dilerseniz Irish Pub‘da canlı müzik, dilerseniz gece kulübünde dans ederek gündüz kayakla yorulan bedenlerinizi dinlendirebilirsiniz. Ayrıca Alkoçlar Otelin casinosuna da uğrayabilirsiniz.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Gezmekten ve gezdiği yerlerin fotoğrafını çekmekten çok hoşlanıyor. Anadolu'nun bin yıllık güzellikleri ve hoşgörüsüyle, Mısır'ın antik özellikleri onu aşırı cezbediyor. Bu esnada batının da iyi yanlarını alarak, hayatın huzurla yaşandığı Avrupa kasabalarına oldukça ilgi duyuyor.

1 Yorum

  1. Çağdaş bey gerçekten çok güzel bir kayak merkezi, önümüzdeki senede gideceğim nasip olursa. Resimlerin sayısını biraz daha çoğaltırsanız bir çok kişi hayran kalacaktır böyle güzel bir doğa harikasına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir