Pamporovo Hakkında Çok Sorulan 8 Soru ve Cevabı

Pamporovo Kayak Pistleri Kaliteli midir?

Pamporovo’nun kayak pistleri Avrupa’nın en iyi kayak pistleri arasında gösteriliyor. Öyle ki İngiliz ve İrlandalı genç öğrenciler kayak için yoğunlukla bu bölgeyi tercih ediyorlar. Kayak pistleri kolay, orta ve zor şeklinde renklendirilmiş beyaz, kırmızı ve siyah pistler bulunuyor. Her seviye için kayak keyfini dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Herhangi bir aksilik olmasına karşılık sağlık ekibi, tıbbi imkanlar yeterlidir. Helikopterli sağlık ekipmanları ve sağlık ekipleri sürekli hizmet verecek şekilde konumlandırılmıştır. Eğitim için yoğunlukla kullanılan pistlerde ekipmanlar her yıl yenilenmektedir. Bunda Pamporovo kompleksinde bulunan kayak malzemeleri yapım fabrikalarının da büyük desteği vardır.

Pamporovo Kayak Pistlerinde Sürekli Kar var mıdır?

Kayak sezonunun açık olduğu 3-4 aylık süreçte kayak pistlerinde sürekli kar bulunur. Gerçek karın eksik olduğu durumlarda sürekli suni karla desteklenen pistler havadaki güneş ve havanın ılık soğukluğu ile birlikte ışıl ışıl parlar. Diğer yandan pistlerde hemen hiç sis bulunmaması tercih sebebidir.

Pamporovo’da Kayak Eğitmenleri Var mı?

Her yerde olduğu gibi burada da kayak komplekslerinde de farklı seviyeler için kayak eğitimleri mevcut. Dileyen başlangıç eğitimi alırken, dileyen snowboard ya da ileri seviye eğitim alabilir. Eğitmenleri güler yüzlü ve uzmandır.

Pamporovo Ucuz mudur Pahalı mıdır?

Türkiye’deki muadil kayak pistleriyle karşılaştırıldığında oldukça ucuzdur. Ekipman, ski pass, yeme içme dahil bir çok hizmeti Türkiye’dekinin neredeyse yarı fiyatına alabilirsiniz.

Pamporovo’ya Gidiş Kolay mıdır?

İstanbul’dan gümrük ve kısa molalar dahil 9 saatte varabiliyorsunuz. Gümrük geçişi sıraya bağlı olarak değiştiği gibi en az 45 dakika sürebilmektedir.

Pamporovo’da Sezon Ne Zaman Açılıyor?

Aralık ayının sonlarına doğru açılan sezon, yılbaşı ve sömestr zamanlarında en gözde dönemlerini yaşıyor. Ancak son yıllarda bölgeye olan ilgiden ötürü tatil planlarının erkenden yapılması gerekiyor. Çünkü bu dönemlere yakın zamanlar içinde doluluklardan müsaitlik bulmak zorlaşıyor. Kar sezonu ise Mart-Nisan aylarına kadar sürebiliyor.

blank

Pamporovo Otelleri Konforlu mudur?

Dağ otelleri olduğundan dolayı odaları genelde küçüktür. Türkiye’deki otelcilik hizmetleri çok gelişmiş olduğundan oda ve tesis kaliteleri ilk bakışta düşük gelebilir. Ancak orman havası içinde, kayakla iç içe olduğunuzu düşünürseniz tesis kaliteleri zaten ikinci planda kalıyor. Özellikle Alkoçlar Grand Murgavets ve Pamporovo Hotel bölgede öne çıkan en önemli iki tesis durumunda. Bu tesisler dışında kalabileceğiniz 9-10 adet farklı tesis bulunmaktadır.

Merkezde Nasıl Vakit Geçirebiliriz?

Merkezde Alkoçlar Grand Murgavets’in tavernasında akşam yemeğinde a la carte olarak kuzu çevirme yemeği oldukça tavsiye edilir. Akşam yemeğinde taverna müziği eşliğinde yemeğinizi yiyerek eğlenebilirsiniz. Dilerseniz Irish Pub‘da canlı müzik, dilerseniz gece kulübünde dans ederek gündüz kayakla yorulan bedenlerinizi dinlendirebilirsiniz. Ayrıca Alkoçlar Otelin casinosuna da uğrayabilirsiniz.

blank

Gezmekten ve gezdiği yerlerin fotoğrafını çekmekten çok hoşlanıyor. Anadolu'nun bin yıllık güzellikleri ve hoşgörüsüyle, Mısır'ın antik özellikleri onu aşırı cezbediyor. Bu esnada batının da iyi yanlarını alarak, hayatın huzurla yaşandığı Avrupa kasabalarına oldukça ilgi duyuyor.

1 Yorum

  1. Çağdaş bey gerçekten çok güzel bir kayak merkezi, önümüzdeki senede gideceğim nasip olursa. Resimlerin sayısını biraz daha çoğaltırsanız bir çok kişi hayran kalacaktır böyle güzel bir doğa harikasına

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir