Orta Karadeniz Doğa ve Tarih Turu

Orta Karadeniz’i daha özel ve detaylı gezmeye ne dersiniz? Cevabınız evet ise sizin için özel mi özel bir Orta Karadeniz turu hazırladık. Gezimiz Orta Karadeniz’in doğa harikası, eşsiz şehri Amasya ile başlayacak. Şehzadeler şehri Amasya’nın tarihi ve doğa güzelliklerini gezdikten sonra rotamızı dokumalarıyla ünlü Tamzara’ya ve yemyeşil Kümbet Yaylası’na çevireceğiz. Sonrasında Orta Karadeniz’i ince ince gezmeye fındığın ve kirazın başkenti Giresun ile devam edeceğiz. Oradan da yemyeşil Ordu ve Fatsa geçiş rotalarımız olacak. Son olarak da Bandırma Vapurunun daimi mekanı Samsun’un tarihi güzellikleriyle Orta Karadeniz gezimizi noktalayacağız.

Gelin gezimizi gün gün size anlatalım:

1. GÜN (Perşembe) 

Gece, otobüs ile başlayacak yolculuğumuza aşağıdaki biniş noktalarından katılabilirsiniz:

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (MarmaraPark Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK Otoparkı)
22.00 BJK Yıldız Camii Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.15 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mc Donald’s
00.15 İzmit Asya Otel karşısı

Grubumuzdaki tüm misafirlerimizi biniş noktalarından aldıktan sonra Gerede, Tosya, Çerkeş üzerinden gezimizin ilk durağı olan Amasya’ya doğru olan yolculuğumuz başlayacak.

Giresun

2. GÜN (Cuma)

Sabahın ilk ışıklarıyla Amasya’ya ulaşırken grubumuzla güzel bir kahvaltı yapıp tüm enerjimizi topladıktan sonra ilk işimiz elmasıyla meşhur şehrin, elmayla yapılmış organik ürünler alabileceğimiz bir yerde küçük bir alışveriş molası vereceğiz. Bu ürünleri başka bir yerde bulamayacağınızı düşünerek alışveriş yapmayı ihmal etmemelisiniz. Gecesi ayrı güzel gündüzü ayrı güzel bu şehrin önce tarihini öğrenmeliyiz diyerek ilk durağımız Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi olacak. Bu akıl almaz müzede 12 farklı medeniyetin eserlerini bir arada göreceğiz. Tunç Çağından başlayarak Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerini tüm çıplaklığıyla göreceğiz. Müzede mumyaların bulunduğu bölüm ise en çok ilginizi çekecek bölüm olacak.

Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi

Müze gezimiz sonrası Amsya’da şehzadelik yapmış  Sultan İkinci Beyazid’ın külliyesini göreceğiz. Külliye içerisinde paratoner olarak kullanılmış çınar ağaçlarını, o dönemde payitaht İstanbul’u merak eden ama gidemeyen Amasyalılar için İstanbul siluetinin çizildiği tarihi şadırvanı , kapı girişlerindeki denge sütunlarını ve caminin içini gördükten sonra Yeşilırmak kıyısına ineceğiz.

Amasya Yeşilırmak Kenarı

Amasya’ya hayat veren Yeşilırmak’ın kıyısına inşâ edilmiş birbirinden güzel tarihî Osmanlı evlerinin bulunduğu mahalleyi gezdikten sonra Şehzadeler Parkında güzel bir yürüyüş yapacağız. Parktaki padişah büstleriyle adeta tarihte yolculuğa çıkacağız. Sonrasında Roma dönemi kemerleri üzerine oturtulmuş alçak köprüden geçerek Hazeranlar Konağına ulaşıp Osmanlı dönemi yaşantısını daha iyi anlayabileceğiz.

Amasya Hazeranlar Konağı

Amasya’yı karış karış gezdikten sonra Erbaa Reşadiye güzergahından eski ismiyle Şark-i Karahisar bugünkü ismi ile Şebinkarahisar’dan geçerek eski Ermeni yerleşimi olan ve adını bir halk oyununa da veren Tamzara‘ya geçeceğiz. El değmemiş bu yerleşimde rehberimizin belirleyeceği sürede serbest zamanının olacak. Bu süre içerisinde Tamzara dokumalarını inceleyip alışveriş yapabilirsiniz. Tamzara’daki Dilek Çeşmesinde dileklerinizi dileyip akıl suyundan içip serinleyeceğiz.

Tamzara

Tamzara’daki keyifli gezimize Eğribel Geçidinden geçip yeşilin bin bir tonuyla ruhunuza huzur katacak Kümbet Yaylasıyla devam edeceğiz. Karadeniz’i doyasıya yaşayabilmek için akşam Kümbet Yaylasında konaklayacağız. Akşam yemeğimizi de otelimizde yiyeceğiz.

Kümbet Yaylası

3. GÜN (Cumartesi) 

Kümbet Yaylasındaki enerjik bir sabaha otelimizde güzel bir kahvaltıyla başlayacağız ve kahvaltı sonrasında da fındığın ve kirazın başkenti Giresun’a doğru yola çıkacağız.  Yol üzerinde bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan ve bugün Kuzalan Tabiat Parkı sınırları içerisinde olan Kuzalan Şelalesinde küçük bir mola verip eşsiz doğa fotoğrafları çekeceğiz. Molamızın ardından yola kouyulup Giresun’a varacağız.

Kuzalan Şelalesi

Yunan Mitolojisinde Altın Postun aranışı efsanesinde de bahsi geçen Doğu Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını panaromik olarak gördükten sonra Giresun Kalesine çıkacağız. Tüm Giresun’u tepeden göreceğimiz bu yerde çaylarımızı yudumlayıp küçük bir dinlenme molası vereceğiz. Molamızın ardında Ordu Boztepe gezimiz için yola çıkacağız.

Ordu Boztepe

Karadeniz’in en gelişmiş şehirlerinden olan Ordu’ya vardıktan sonra otobüsümüzle Boztepe’ye çıkacağız. Bu tepeden Ordu’nun şarkılara konu olmuş o güzel manzarasını izleyip serbest zamanda dilerseniz Boztepe’ye teleferikle çıkabilirsiniz. Boztepe’de vakit geçirdikten sonra yolumuzun üzerinde bulunan ve dünyanın en kaliteli fındığı olarak kabul edilen ve antik çağ yazarlarının kaynaklarında ‘’orduları ayakta tutan Kerasus Yemişi’’ olarak adlandırılan Fındık alışverişi yapabileceğimiz uygun bir noktada mola vereceğiz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra Fatsa‘da bulunan otelimize geçip akşam yemeğimizi otelimizde yiyeceğiz.

Ordu Fındık

4. GÜN (Pazar) 

Fatsa’daki otelimizde yapacağımız kahvaltımız sonrasında gezimizin son durağı Samsun’a doğru yola çıkacağız. Samsun’un Çarşamba ilçesindeki çivisiz cami olarak adlandırılan  Göğceli Cami‘yi ziyaret edeceğiz. Bu camiyi gezdikten sonra Samsun’a ulaşacağız. Samsun’a ulaştığımız zaman 19 Mayıs 1919 da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Gazi Müzesini, Heinrich Krippel tarafından yapılmış ve dönemi itibariyle denge bakımından dünyada 2.sırada yer aldığı söylenen Atatürk Anıtını, İlk Adım Anıtını ve Bandırma Vapurunu gezip öğle yemeklerimizi yedikten sonra İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Samsun Atatürk Heykeli
Samsun Atatürk Heykeli

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
 • Lüks araçlarla ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
 • Tüm çevre gezileri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri-yaylalara çıkış minibüs ücretleri
 • Rehberlik hizmetleri
 • Otelimizde 2 adet açık büfe sabah kahvaltısı
 • Otelimizde 2 adet açık büfe veya set menü akşam yemeği
 • Jolly Tur Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra Turlar
 • Öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Otelde yapılan özel harcamalar

Öğle Yemekleri:
1 yemek Amasya Lale Han Restoran 27 TL
2 yemek Keşap Cinağa Restoran 30 TL
3 yemek Samsun Nihat Usta Pide 25 TL

Tarih ve Fiyatlar

22-29 Eylül 2016 

                                                                                                                                     İki Kişilik Oda Kişi Başı                              Tek Kişilik Oda

Ankara’dan Orta Karadeniz Doğa ve Tarih Turu – 2 Gece Otel Konaklamalı:               359,1 TL                                                   445,5 TL

İstanbul’dan Orta Karadeniz Doğa ve Tarih Turu – 2 Gece Otel Konaklamalı:             444,6 TL                                                   629,1 TL

06-13-20-27 Ekim 2016

Ankara’dan Orta Karadeniz Doğa ve Tarih Turu – 2 Gece Otel Konaklamalı:               359,1 TL                                                   445,5 TL

İstanbul’dan Orta Karadeniz Doğa ve Tarih Turu – 2 Gece Otel Konaklamalı:             444,6 TL                                                   629,1 TL

 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir