Orta Avrupa’yı Jolly ile Keşfet

Tarihi yapılar, müzik ve eğlence… Hangi gezi programında bu üçünü birbiriyle iç içe geçirebilirsiniz? Cevap çok basit, elbette Orta Avrupa turu… Şimdi önünüze bir harita alarak bu bölgeye bir göz atın. Sanki kendilerini ziyaret etmenizi bekler gibi dizilmiş üç ana şehir Budapeşte, Viyana ve Prag sizin de dikkatinizi hemen çekti değil mi? Madem merakınızı cezbettiler, öyleyse gelin bu şehirlere daha yakından bir bakın.

Birlikten Doğan Güzellik Budapeşte

Tuna Nehri’nin dokunuşuyla anlam kazanan şehirlerden olan Budapeşte’nin Buda yakası ki batı yakasıdır, tarihi yapılarıyla “gezilecek” yer iken, Peşte daha çok eğlencenin merkezi olmaya özen göstermiştir. Bu iki yakanın en önemli düğüm noktası olan Erszebet Köprüsü, şehre bir bütün olarak hakim olmanızı sağlayacak Gellert Tepesi, konik çatılı mimarisiyle masal şatosunu andıran Balıkçılar Kulesi‘ni rotanızda mutlaka işaretleyin!

Birkaç defa küllerinden doğan ve bin yıla yakın maziye sahip olan St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü ve parlamento binası gibi yapılarla mimari dokusu zengin bu şehirde geçireceğiniz zamanı birçok fotoğrafa sığdırmak isteyeceksiniz. Orta Avrupa gezisinin Budapeşte durağında gündüzü gezmeye ayırabilir, akşamları ise renkli Çigan Geceleri‘nde eğlenceye kapılıp gidebilirsiniz. 

Notalarla Nakşedilmiş Viyana

Orta Avrupa gezisinde sadece opera binasını görmek ve bir konsere katılabilmek için bile bu şehre gidilir! Müzik birinci sırada olsa da, tarih boyunca Budapeşte’nin büyük ağabeyi rolünde olan Viyana, mimari olarak da değerli bir şehir. Tiyatro, Hofburg Sarayı ve üniversite bu açıdan önemli örnekler arasında yer alıyor.

Kahvesiyle meşhur Viyana’da ufak molalarda farklı lezzetleri yakalamaya çalışabilirsiniz. Söz içeceklerden açılmışken, Viyana yakınındaki Grinzing kasabasına yapılacak ufak bir ziyaret de şarap severleri mutlaka mutlu edecektir.

Sanatın Her Dalının İzini Taşıyan Prag

Köprüler bu sefer Franz Kafka‘nın şehrinde, Vlatava Nehri üzerinde yükseliyor. Bu köprülerin en özeli ise 4. Charles Köprüsü, burayı mutlaka yürüyerek geçmelisiniz. Küçük mahalle ve eski şehir meydanını adımlarken görebileceğiniz birçok görkemli tarihi yapı arasında Astronomik Saat Kulesi gözünüzden kaçamayacak kadar farklı. Eğer Vlatava Nehri’nde bir tekne turuna katılırsanız, şehrin tepe noktasında bir parkta sessizce sizi selamlayan ve saniyelerin akışını usulca hatırlatan dev bir metronomla karşılaşacaksınız…

Prag’ın bir diğer meziyeti ise konuklarını geceleri de çok eğlendirebilmesi. Aslında bu konuda oldukça meşhur sayılır! Gece kulüpleri bir başka elbette, ama giyim kuşamdan tavırlara dek Orta Çağ’a düşmüşsünüz hissi yaratan Orta Çağ geceleri başka bir yerde tecrübe edemeyeceğiniz bir eğlence sunuyor.

İşte size 3 şehir… Elbette burada anlatılanlar yalnızca özet ve okumaktan fazlası gerek! O nedenle şöyle 1 haftalık bir kaçamak yapın ve Jolly Tur’un Orta Avrupa turları ile bu şehirlerin kokusunu alın.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

2 Yorum

  1. Yurt dışı gezilerinizden kampanya dahilinde olanlar hakkında gezi planı ve fiyat bileğilerini öğrenmek istiyorum.. kolay gelsin

    1. İsmail Bey Merhaba,

      ‘Bilgi Almak İstiyorum’ formunu doldurarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirseniz seyahat danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

      İyi seyahatler:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir