Noel Öncesi Münih

Selamlar son altı aydır yurt dışına çıkmamıştık. Baktık kaşıntılarımız artmış tüm aileyi çoluk çocuk sarmış :) Biz de vakti geldi deyip bir yıllık Schengen vizemizi alıp 2017 yılını Avrupa’ya ayırmaya karar verdik. Daha önce Berlin’e 2014 Aralık ayında giriş yapmıştık. Vizeyi uzun süre alabilmek için tekrar aynı ülkeden alalım dedik. Berlin’e gittiğimizde Sıla, Doruk bebeğe yaklaşık 5 aylık hamileydi o zamanlar. Yani Berlin, Doruksuz son seyahatimizdi :) Bu sefer rotayı Münih’e yani Almanya’nın 3. büyük şehrine çevirdik. Avusturya’ya olan yakınlığı da dikkatlerimizden kaçmadı elbette :)  O kadar yol gitmişken bir ülkeyi daha aradan çıkarırız, dedik.

Çocukla gezmek zor diyenlere inat tekrar hatırlatırım Doruk 4 aylıkken Japonya’ya gitmiştik. Neyse lafı çok uzatmadan güzel bir giriş yaptık sanırım. Gezilecek yerleri bir de bizim gözümüzden bakın bakalım.

Marienplatz

1158 yılında kurulan meydanda önceleri idam sehpaları kurulur, suçlular idam edilirmiş. Şimdi ise kafelerle dolu Münih’in en turistik noktalarından biri. Eski Belediye Sarayı (Altes Rathaus) ve Yeni Belediye Sarayı (Neues rathaus) bu meydanda yer alıyor.

Neues Rathaus

Neogotik mimariye sahip Yeni Belediye Sarayı’nın kule yüksekliği 85 metredir. Her gün sabah 11’de kulede 43 çan ve 33 figürün yer aldığı bir gösteri gerçekleşir. Bu saatte burada olup gösteriyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Altes Rathaus

15. yy’da yapılan bina 2. Dünya Savaşı sırasında bombalanmış ve aslına bağlı kalınarak yeniden inşa edilmiştir. Şu an içerisinde çok şahane bir Oyuncak Müzesi yer alır.

Frauenkırche

1468-1488 yılları arasında inşa edilmiş kathedral içinde çok önemli isimlerin mezarlarına ev sahipliği yapıyor. En önemli isim Kral 4. Ludwig’in mezarıdır. Kathedralde aynı anda 20 bin kişi ayine katılabilir büyüklüğünü buradan hesap edin artık. Kule yüksekliği 109 metredir.

Deutsches Museum

Dünyanın en geniş kapsamlı bilim ve teknolji müzesi olarak geçen Alman Müzesine mutlaka yolunuz düşmeli. Öyle bir kaç saatte bitmez yarım günü buraya ayırın derim çok keyif alacaksınız. Yetişkinler ve çocuklar için de oldukça keyifli bir müze. Biz Doruk la çok eğlendik :)

Englischer Garten

Avrupa’nın 3,7 km2 lik en büyük parklarından biri olan İngiliz Bahçesi , şehrinden gürültüsünden uzakta çok keyifli bir park. Bildiğiniz üzere minik gezgin Doruk park hastası :) Gittiğimiz her seyahatte gidilecek yerler arasına mutlaka bir park rotası ekliyoruz.

Tier Park

Bu seyahatin olmazsa olmazsı elbette hayvanat bahçesi. Doğa aşığı bir çocuğunuz varsa onu mutlu etmek ve  keyifli zaman geçirmesini sağlamak için mutlaka ama mutlaka gidin.

Unutmayın Hayat yaşadığınız yerden ibaret değil,hayat her yerde ve tüm dünya senin… Mutlu seyahatler

Sıla & Ozan & Doruk İŞCAN

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Merhabalar ; 2002 yılında Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesinde tanışarak 2009 yılında evlendik.Antalya'da ikamet ediyoruz.Sıla özel bir şirkette genel müdür asistanı ,ben ise beş yıldızlı bir otelde resepsiyon departmanında Bell Captain olarak görev yapıyorum.2010'da başladığımız seyahatlerimize 2015 yılından itibaren üç kişi olarak devam ediyoruz.Minik gezgin Doruk artık iki yaşında... Ailece daha nice yollar diyarlar görebilmek dileğiyle... Herkese mutlu seyahatler... Sıla & Ozan & Doruk İŞCAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir