Muhteşem Doğasıyla Kaz Dağları Kamp Turu

Kısaca Kaz Dağları

Kaz Dağları Balıkesir ve Çanakkale arasında Edremit Körfezi’nin kuzeyinde yer almaktadır. Bir diğer adı da İda Dağları’dır. Vardığınız andan itibaren mükemmel atmosferi ve doğasılya sizi büyüleyecek Kaz Dağları’ndan bir daha geri dönmek istemeyeceksiniz. Doğayla iç içe olacağınız bu macerada dere kenarında çadırınızı kurabilir ya da dilerseniz ahşap evlerde konaklayabilirsiniz. Her sabah kuşların cıvıltısıyla uyanıp, yıldızların gecenizi aydınlatacağı bir gökyüzüyle uyuyacaksınız.

River and Bridge

Ormanlık bir alanda konaklama sağlayacağınız için ağaçların altının serin olacağını unutmayın. Gündüzleri her ne kadar sıcağı hissedecek olsanız da geceleri soğuk olabileceğini unutmayın. Yanınıza gece sizi üşümekten koruyacak eşyalar almak isteyebilirsiniz. Gitmeden önce bilmelisiniz ki doğanın içine doğru bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve orası bir çok canlının yaşam yuvası konumunda.

Camp Fire

Çevre temizliğine önem göstermenin yanında sineklerin, karıncaların sizin huzurunuzu kaçırmasını istemiyorsanız önleminizi önceden almanızı tavsiye ediyoruz. Gittiğinizde yüzmeyi düşünüyorsanız suyun gerçekten soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Yoğun iş temponuz arasında Kaz Dağları tam da aradığınız tatil olacak. Biraz sessizlik ve huzur size çok iyi gelecek.

Wooden House

Bölgede merak edeceğinizi düşündüğümüz bir konuda tuvaletler. Buradaki tuvaletler en titiz olan insanın bile kullanabileceği düzeyde temiz. Hijyen konusunda endişelenmeniz gereken bir durum olmayacağını söylemek istedik.

Tatilinizin son günü geldiğinde biliyoruz ki buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Forest

Kaz Dağları Kamp Turu Programı

Kaz Dağları turumuz daha önceden belirlenmiş kalkış noktalarından başlıyor ve geceyi yolda geçiriyoruz. Sabah saatlerinde otobüste alacağımız ikramlarımızla kahvaltımızı yapıyoruz. Saat 10:00 – 11:00 arası kamp alanına varıyoruz. Burada kamp yapacağımız yeri belirledikten sonra çadırlarımızı kuruyor ve yerleşiyoruz.

Kazdagi Park

Her şeyi tamamladıktan sonra öğlen yemeği ve sonrasında kamp alanını terk etmeyecek ve uzaklaşmayacak şekilde etrafı gezebilirsiniz. Bu serbest zaman aralığında dileyen misafirlerimiz rehberimizle birlikte 5km.lik yürüyüşe katılarak Kaz Dağları’nın muhteşem doğasını keşfedebilir dileyen misafirlerimiz de kamp yakınında bulunan göletlere girerek serinleyebilir ya da güneşlenebilirler. Serbest zaman sonrası akşam yemeği hazırlıklarımız başlıyor. Ayrıca akşam yemeği sonrası ateş başı sohbeti yapıp hikayeler anlatacağımız ateşimiz için çalı çırpı toplamaya da yardım edebilirsiniz. Gece geç saatlere kadar ateş başında sürpriz ikramlarımızla birlikte sohbetimiz sürüyor. Daha sonrasında ertesi güne enerji toplamak için çadırlarımıza dönüyoruz.

Waterfall

Tam olarak sabahın ilk ışıkları olmasa da erken saatlerde uyanıyoruz ve açık hava da muhteşem bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından bölgede keşfetmediğimiz yerleri keşfe çıkıyoruz. Büyük şehirlerin tüm stresinden ve yorgunluğundan kaçıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için rehberimizle birlikte ekstralarımızdan olan milli park gezisi düzenlenebiliyor. Hem doğaya hem kültüre fazlasıyla doyacaksınız. İlerleyen saatlerde öğlen yemeği hazırlıklarımız başlıyor ve güzel bir öğlen yemeği ile hoşsohbetlerimiz oluyor ve biraz daha kaynaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası dilerseniz bölgeyi keşfe devam edin, dilerseniz uzanın ve muhteşem Kaz Dağları atmosferinde kaybolun.

Marsmallows

Akşam saatlerine doğru dönüş yolunda oluşabilecek trafiği de hesaba katarak toplanmaya başlıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz başlarken herkesi nereden aldıysak aynı yerlerde indiriyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir