Motosikletle Keyifli Rotaların Peşinde… Poyrazköy…

Merhaba, bundan böyle ayda bir kez sizlerle beraber Türkiye’nin keyifli rotalarına motosiklet süreceğiz. Bu yolculuğa katılmanız için motosiklete binmeniz şart değil, bu keyif noktalarına arabanızla da ulaşabilir, şehrin karmaşasından birkaç saatliğine de olsa uzaklaşabilirsiniz.

Poyrazköy, Kavacık’a yaklaşık yarım saat mesafede, İstanbul Boğazı‘nın Karadeniz’e çıkış noktasında bir köy. Poyrazköy’e gitmek için Kavacık’tan Beykoz istikametine doğru yol alıp İstanbul’un kuzey ormanlarının arasından geçerek ulaştığınızda, sizi karşılayan manzara karşısında az önce yaptığınız yolculuğun tadına varmak için, Mustafa’nın Çay Bahçesi‘nde kendinize bir mola verin. Eğer hafta sonu değilse kalabalık ve trafik sorunu yok, ancak hafta sonları kalabalığı oldukça fazla olduğundan seyahat planını buna göre yapmak gerekiyor.

Motosiklet Rotaları

Kahvaltı için son derece yeterli mekânlar var ve bunlar plajın üstünde mükemmel boğaz manzarası eşliğinde hizmet veriyorlar. Mustafa’nın menemeni benim favorim.

Mustafa'nın Menemeni

İstanbul’da denize girmek için birçok nokta var. Poyrazköy, Karadeniz’e yakınlığı sebebiyle görece olarak Marmara Denizi’nden daha temiz ve plajı taş yerine kum olmasıyla da tercih edilesi bir yerdir.

Poyrazköy Plajı ve Manzara

Öğle veya akşam Poyrazköy’de ne yenir derseniz, bunun tek cevabı balık. Sahil boyunca dizili lokantalarda makul fiyatlarla hem taze hem de lezzetli balık yemeniz mümkün.

Motosiklet tutkunları için Poyrazköy’ü çekici kılan sadece  Poyrazköy, Akbaba arasındaki virajlar değil, Poyrazköy’ün size sunduğu doğal güzellikler ve aynı zamanda  cana yakın insanları.

Poyrazköy’e gelmişken mutlaka yörenin tarihi ve kültürel yapılarını da ziyaret etmenizi öneririm. Osmanlı döneminde Cezayirli Hasan Paşa tarafından 1778 yıllında Fransız mimar Baron De Tott‘a yaptırılmış olan Poyraz Kalesi tarihi itibariyle görülmeye değerdir. Kale içinde yer alan gözetleme kulesi, camii ve çeşmeyi de mutlaka görmelisiniz.

Bu aralar yukarıda bahsettiğim bu keyifli rotayı yapmak için kendinize vakit ayırın ve Poyrazköy’e gidin. 3. köprü inşaatı sebebiyle yol yapım çalışmaları olabileceği için azami dikkatle motosikletlerinizi sürmenizi tavsiye ederim

3. köprü inşaatının Poyrazköy’ü etkileyeceği kesin, ancak bu olumlu mu yoksa olumsuz mu olacak, bunu zaman gösterecek.

Bir başka rotada buluşmak üzere,

Güvenli sürün,

Hoşçakalın…

 

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir