Merkür Retrosu ve Burçlara Göre Seyahat İpuçları

(Öncelikle yükselen burcunuza sonrasında güneş burcunuza göre okumanızı öneririm)

KOÇKOÇ: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ü gruplar, dernekler, aynı ideali paylaştığınız kişiler, dostluklar, arkadaşlıklar ve gelecek adına yapılan planlar ile ifade ettiğimiz 11. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilir ve geleceğinizi şekillendirmek adına oluşturduğunuz projeleri tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çeşitli gruplarla bir araya gelmek vasıtasıyla ertelemiş olduğunuz seyahat planları var ise bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

BogaBOĞA: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini mesleki hedefleriniz, kariyeriniz, toplum önündeki pozisyonunuz, hayatınızdaki otorite figürler ve kimlikler ile ifade ettiğimiz 10. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte mesleğiniz ile bağlantılı evrak, yazışma, anlaşma ve sözleşmeleri okurken ekstra dikkatli olmalısınız. Mesleki anlamda kendinizi geliştirmek adına öncesinde yapmış olduğunuz hayata geçmeyen herhangi bir eğitim, proje gündeme gelebilir. İşinizi ve kariyerinizi ilgilendiren konularla bağlantılı olarak kısa bir seyahat gündeme gelebilir.

ikizlerİKİZLER: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini uzak seyahatler, yabancılar, denizaşırı ülkeler, medya, yayıncılık, eğitim-öğretim gibi konular ile ifade ettiğimiz 9. ev alanında deneyimleyeceksiniz. Yurtdışı bağlantılı kişiler ya da uzun zamandır görmediğiniz uzaklardaki dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Bu süreçte ertelemiş olduğunuz bir yurtdışı seyahat planı var ise yeniden gündeme gelebilir. Yolculuğa çıkarken muhakkak evdeki elektronik eşyaları kontrol etmeli pasaport, kimlik  gibi evrakları unutmamaya özen göstermelisiniz.

yengecYENGEÇ: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini değişim, dönüşüm, transformasyon, ortak hisseli kazanımlar, okült ve metafizik konular ile ifade ettiğimiz 8. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde sözü edilen konula ile ilgili yeni bir girişimde bulunmaktan ziyade geçmişte var olan ancak hayata geçiremediğiniz konulara odaklanmak daha doğru olacaktır. Özellikle sözü edilen tarihlerde kredi, borç almak vermek gibi  finansal konulara dikkat etmenizi öneririm. Geçmişte tahsil edemediğiniz finansal kazanımlarınızı bu dönemde geri alabilirsiniz. Bu süreçte kadim medeniyetlerin var olduğu antik uygarlıklara seyahat ve kültür turları sizin için iyi bir fikir olabilir.

aslanASLAN: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşma ve sözleşmeler, evlilik, eş gibi kavramlarla ifade ettiğimiz 7. ev alnınızda deneyimleyeceksiniz. İş ya da özel yaşamla bağlantılı her türlü anlaşma ve sözleşmeyi yaparken dikkat etmelisiniz. Ertelemiş olduğunuz bir ortaklık projesi tekrardan hayatınızın orta noktasında olabilir. Yeni bir anlaşma , sözleşmeye ve ortaklığa odaklanmak yerine var olan ilişki modellerinizdeki sorunları gözden geçirmeniz daha uygun olacaktır. Eş ya da ortaklıklarla bağlantılı kısa bir seyahat fikri gündeme gelebilir.

basakBAŞAK: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini iş yaşamı,çalışma ortamı, beraber çalıştığınız kişiler, yanınızda çalışanlar ve evcil hayvanlar ile ifade ettiğimiz 6. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Öncesinde almış olduğunuz bir iş teklifi yeniden gündeme gelebilir. Zor ve yıpratıcı çalışma koşulları sağlığınızı zorlayabilir. Bu süreçte sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz, ertelediğiniz  check- up ve rutin sağlık kontrollerinizi yaptırabilirsiniz. Zihin ve beden dengenizi olumlu yönde etkileyecek termal oteller, spa merkezleri ve kaplıcaların dahil olduğu seyahat turlarına çıkmak sizin için iyi bir fikir olabilir.

TeraziTERAZİ: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini aşk, yaratıcılık, çocuklar,eğlenceler size keyif veren hobiler ve sportif faaliyetler anahtar kelimeleriyle ifade ettiğimiz  5. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte çocuklarınız ,yaratıcılığınız ve hobilerinizle bağlantılı konularda yeni bir projeye odaklanmak yerine var olan projeleri gözden geçirmek daha doğru olacaktır. Geçmişte yaşanan ve geçmişin tozlu raflarına kaldırılmış olan bir aşk ilişkisi yeniden hayatınızın orta noktasında yerini alabilir. Sportif faaliyetlerin de yer aldığı tur programlarını bu dönemde değerlendirmek sizin için iyi bir fikir olabilir.

akrepAKREP: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini ev, aile, yuva, ebeveynler, bilinçaltı gibi anahtar kelimelerde ifadesini bulan 4. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte ev ve emlak alım satımıyla ilgili yeni bir projeyi hedeflemek yerine var olan projeniz  ile ilgili eksiklikleri gözden geçirmek daha akıllıca olacaktır. Bununla birlikte sözü edilen konularla bağlantılı her türlü anlaşma,sözleşme ve kontrata  imza atarken dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınız ve ailenizle ilgili geçmişte rafa kaldırmış olduğunuz bir konu yeniden gündeme gelebilir. Ailenizle birlikte geçirebileceğiniz bir tatil programı bu süreçte sizin için iyi olabilir.

yayYAY: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini yakın çevreniz, akrabalarınız, kardeşleriniz ve komşularınızla ilişkileriniz ana başlıkları olmak üzere deneyimleyeceğiniz ev alanı 3. eviniz olacak. Bu süreçte bahsi geçen kişilerle her türlü sözlü ve yazılı iletişim konusuna ekstra dikkat etmeniz gerekmekte. Yanlış anlama, yanlış anlaşılma konularınız fazlaca olacağı bu süreçte sonrasında gereksiz alınganlıklar ve pişmanlıklar yaşamamak adına daha dikkatli seçmelisiniz. Uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınız ile bu dönemde tekrar görüşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu dönemi ertelediğiniz eğitim, öğretim programlarını yenide hayata geçirmek adına değerlendirebilirsiniz. Yakın çevrenizle birlikte yapacağınız kısa seyahatler iyi bir fikir olabilir.

oglakOĞLAK: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini sahip olduğunuz maddi kazanımlarınız ve kaynaklarınız, parasal durumunuz gibi finansal konularla ifade ettiğimiz 2. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz.Bu dönemde finansal kazanımlarınızı artırmak adına yeni bir projeyi gerçekleştirmek yerine var olan kaynaklarınızla ilgili birtakım değerlendirmeler yapmak daha doğru olacaktır.Borç almak, borç vermek, kredi kullanmak konularında daha dikkatli olmalısınız. Uzun zamandır beklediğiniz ve almayı düşündüğünüz finansal bir kazanım size geri gelebilir.

kovaKOVA: 

Burcunuzda geri harekette olacak Merkür’ün pozisyonunu ve  yansımasını direk olarak hissedeceksiniz. 1. ev alanınızda retro pozisyonunda olacak Merkür kişisel girişimleriniz, kendinizi sözlü ve yazılı bir biçimde ifade etme biçiminiz ile yakından ilgili olacak. Bu süreçte sizi ilgilendiren her türlü konuda yeni bir girişimde bulunmamaya ekstra özen göstermelisiniz. Fiziksel görünümünüzde bir değişiklik yapmak isterseniz 14 Şubat ve sonrasını beklemenizi öneririm. Kendinizi ifade ederken  sözcüklere biraz daha dikkat..

balıkBALIK: 

Kova burcunda geri pozisyonda olacak Merkür’ün etkisini iç dünya, kalabalıklardan izole olma, tek başına kalma ihtiyacı, vizyonlar, hayaller, kapalı alanlar ile ifade ettiğimiz 12. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu süreç içerisinde kalabalıkların arasında kendinizi yapayalnız hissedebilir ve iç dünyanıza dönmeyi arzulayabilirsiniz. İlerideki projeleriniz için zihinsel ve fiziksel hazırlıklar yapmak bu süreçte en iyisi.Bu tarihlerde geçmişteki bir dedikodu,perde arkasından yapılan herhangi bir düşmanlık tekrar gündeme gelebilir. Ruhsal, spritüel konulara odaklanmak, iç gözlem yapmak, rüyalarınızın verdiği mesajları doğru bir biçimde okumaya çalışmak doğru bir yaklaşım olabilir.Bu dönemde inançlar ile bağlantılı dini ve ruhsal disiplinlerin fazlaca olduğu bölgelere seyahat etmek iyi bir fikir olabilir.

YILDIZLARIN DÜŞLERİNİZİ GERÇEK KILMASI DİLEĞİYLE….

EMİNE GÜCEK

www.astrolojiada.com

blank

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir