Mavi Yolculuk Turuyla Mavinin İzinde

Bodrum Gökova Turu 

Halikarnas Balıkçısı’nın şiirlerine konu olmuş, bembeyaz inci gibi evleri, muhteşem tarihi kalıntıları ile Bodrum Limanı’nda gecelemeyle Mavi Yolculuğumu başlayacak. Sabahın ilk ışıkları ile Orak Adası’na dümenimizi çevireceğiz. Ardından şirin balıkçı köyü Çökertme’ye bir süre demir atıp sonrasında Yedi Adalar’a geçeceğiz.

Yedi Adalar’dan sonra Sedir Adası bizi bekliyor olacak. Sedir Adasında maviye ve yeşile doyduktan sonra Karacasöğüt Köyü’nde köy hayatını yaşabilirsiniz. Çam ormanları ile tertemiz bir atmosfer sunan Löngöz Koyu bir sonraki durağımız olacaktır. Ardından cennet koylardan Tuzla Koyu ve Kargılı Koyu rotamızda olacaktır. Pabuç Burnu ve burada güzel bir köy turu yapacağız.  Son olarak Yalıçiftlik Koyu’ndan Bodrum Limanı’na hareket edeceğiz.

Mavi Yolculuk Turları

Mavi Yolculuk Turunda Neler Yapılır?

Şarkıların ve şiirlerin limanı Bodrum Limanı’nda güzel bir akşam yemeği ile Mavi Yolculuğumuz başlıyor. Geceyi de ışıl ışıl yıldızların altında Bodrum’a denizden bakarak geçireceğiz. Sabahın ilk ışıkları ile hedefimiz kıyıları zeytin ağaçları ile bezeli Orak Adası olacak. Orak Adası’nın akvaryum misali berrak suları dalma meraklıları için adeta bir cennettir. Dilediğinizce burada yüzebilirsiniz.

Orak Adası’nda sonra akşam yemeği için türkülere konu olmuş Çökertme Köyü’ne demirleyeceğiz. Bu şirin balıkçı köyünde küçük bir yürüyüş yapıp köy havasını koklayacağız.

Sabahın erken saatlerinde Yedi Adalar’a ulaşmak için buradan yolda olacağız. Yedi Adalar’daki ilk durağımız gördüğünüz manzaranın güzelliği karşısında şaşıracağınız Küfre Koyu olacaktır. Küfre Koyu’nun muhteşem manzarası eşliğinde yüzme keyfi paha biçilemez olacak.

Yedi Adalar’daki bir sonraki durağımız ise çam ağaçları ile süslü İngiliz Limanı olacak. İngiliz Limanı, zamanında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesi sebebiyle bu isimle anılıyor. Turkuaz renge sahip bu güzel koyda denize girmek bir harika.

İngiliz Limanı

Sabahın ilk ışıkları ile Sedir Adası’na bir diğer adıyla Kleopatra Adası’na doğru yol almaya başlayacağız. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı muhteşem kumsalı ve olağanüstü berrak  suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesini andırır. Akşam yemeği ve geceyi geçirmek için Karacasöğüt Köyü’ne hareket edeceğiz. Bu şirin köy Marmaris’e çok yakındır ve dilerseniz Marmaris veya Dalyan-Kaunos turlarına katılabilirsiniz.

Pırıl pırıl bir güne yüzerek başladıktan sonra çam ormanları ile çevrili yemyeşil bir doğa harikası Löngöz Koyu bizi bekliyor olacak. Mutlaka bol oksijenli çam ormanlarının içinde küçük bir yürüyüş yapmalısınız. Ardından Ali Baba’nın yerinde dinlenebilirsiniz. Turkuaz sularında yüzmek ve geceyi geçirmek için Tuzla Koyu’na demir atacağız.

Günün ilk ışıkları ile Kargılı Koyu’na diğer adıyla Molla İbrahim Koyu’na varacağız. Burada öğle yemeğimizi yedikten sonra Kisebükü’ne ulaşacağız. Kisebükü tarihi kalıntılar açısından inanılmaz zengin bir bölgedir. Hamam, sarnıç ve kilise gibi kalıntılar kumsalın etrafına sıralanmışlardır. Bu kalıntıları kesinlikle incelemelisiniz.

Kisebükü

Sabah Pabuç Burnu’na ulaştıktan sonra yerel halkı görmek, yaşantılarına şahit olmak ve yöresel lezzetleri tatmak için dilerseniz küçük köy turuna katılabilirsiniz. Güneşin batışına yakın Yalıçiftlik Koyu’na ulaşacağız ve beş çayımızı bu koyda yudumlayacağız. Akşam yemeği ve gecelemeyi ise aşkın ve şiirlerin beldesi Bodrum Limanı’nda yapacağız.

Mavi Yolculuk Turu Hakkında Bilgiler 

  • Mavi yolculuk turlarımızdaki tüm tekneler klimalıdır.
  • Tekneye biniş ve iniş Bodrum Limanından olmaktadır.
  • Liman masrafları ve çıkış işlemleri tur ücretine dahildir.
  • Deniz havlusu temin edilmez.
  • Tam Pansiyon konaklama mevcuttur. Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği verilir.
  • Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları tur ücretine dahil değildir.
  • Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.

Mavi Yolculuk Turlarını incelemek için tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir