Mavi Yolculuk Turuyla Mavinin İzinde

Bodrum Gökova Turu 

Halikarnas Balıkçısı’nın şiirlerine konu olmuş, bembeyaz inci gibi evleri, muhteşem tarihi kalıntıları ile Bodrum Limanı’nda gecelemeyle Mavi Yolculuğumu başlayacak. Sabahın ilk ışıkları ile Orak Adası’na dümenimizi çevireceğiz. Ardından şirin balıkçı köyü Çökertme’ye bir süre demir atıp sonrasında Yedi Adalar’a geçeceğiz.

Yedi Adalar’dan sonra Sedir Adası bizi bekliyor olacak. Sedir Adasında maviye ve yeşile doyduktan sonra Karacasöğüt Köyü’nde köy hayatını yaşabilirsiniz. Çam ormanları ile tertemiz bir atmosfer sunan Löngöz Koyu bir sonraki durağımız olacaktır. Ardından cennet koylardan Tuzla Koyu ve Kargılı Koyu rotamızda olacaktır. Pabuç Burnu ve burada güzel bir köy turu yapacağız.  Son olarak Yalıçiftlik Koyu’ndan Bodrum Limanı’na hareket edeceğiz.

Mavi Yolculuk Turları

Mavi Yolculuk Turunda Neler Yapılır?

Şarkıların ve şiirlerin limanı Bodrum Limanı’nda güzel bir akşam yemeği ile Mavi Yolculuğumuz başlıyor. Geceyi de ışıl ışıl yıldızların altında Bodrum’a denizden bakarak geçireceğiz. Sabahın ilk ışıkları ile hedefimiz kıyıları zeytin ağaçları ile bezeli Orak Adası olacak. Orak Adası’nın akvaryum misali berrak suları dalma meraklıları için adeta bir cennettir. Dilediğinizce burada yüzebilirsiniz.

Orak Adası’nda sonra akşam yemeği için türkülere konu olmuş Çökertme Köyü’ne demirleyeceğiz. Bu şirin balıkçı köyünde küçük bir yürüyüş yapıp köy havasını koklayacağız.

Sabahın erken saatlerinde Yedi Adalar’a ulaşmak için buradan yolda olacağız. Yedi Adalar’daki ilk durağımız gördüğünüz manzaranın güzelliği karşısında şaşıracağınız Küfre Koyu olacaktır. Küfre Koyu’nun muhteşem manzarası eşliğinde yüzme keyfi paha biçilemez olacak.

Yedi Adalar’daki bir sonraki durağımız ise çam ağaçları ile süslü İngiliz Limanı olacak. İngiliz Limanı, zamanında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesi sebebiyle bu isimle anılıyor. Turkuaz renge sahip bu güzel koyda denize girmek bir harika.

İngiliz Limanı

Sabahın ilk ışıkları ile Sedir Adası’na bir diğer adıyla Kleopatra Adası’na doğru yol almaya başlayacağız. Dünyaca ünlü Kleopatra Plajı muhteşem kumsalı ve olağanüstü berrak  suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesini andırır. Akşam yemeği ve geceyi geçirmek için Karacasöğüt Köyü’ne hareket edeceğiz. Bu şirin köy Marmaris’e çok yakındır ve dilerseniz Marmaris veya Dalyan-Kaunos turlarına katılabilirsiniz.

Pırıl pırıl bir güne yüzerek başladıktan sonra çam ormanları ile çevrili yemyeşil bir doğa harikası Löngöz Koyu bizi bekliyor olacak. Mutlaka bol oksijenli çam ormanlarının içinde küçük bir yürüyüş yapmalısınız. Ardından Ali Baba’nın yerinde dinlenebilirsiniz. Turkuaz sularında yüzmek ve geceyi geçirmek için Tuzla Koyu’na demir atacağız.

Günün ilk ışıkları ile Kargılı Koyu’na diğer adıyla Molla İbrahim Koyu’na varacağız. Burada öğle yemeğimizi yedikten sonra Kisebükü’ne ulaşacağız. Kisebükü tarihi kalıntılar açısından inanılmaz zengin bir bölgedir. Hamam, sarnıç ve kilise gibi kalıntılar kumsalın etrafına sıralanmışlardır. Bu kalıntıları kesinlikle incelemelisiniz.

Kisebükü

Sabah Pabuç Burnu’na ulaştıktan sonra yerel halkı görmek, yaşantılarına şahit olmak ve yöresel lezzetleri tatmak için dilerseniz küçük köy turuna katılabilirsiniz. Güneşin batışına yakın Yalıçiftlik Koyu’na ulaşacağız ve beş çayımızı bu koyda yudumlayacağız. Akşam yemeği ve gecelemeyi ise aşkın ve şiirlerin beldesi Bodrum Limanı’nda yapacağız.

Mavi Yolculuk Turu Hakkında Bilgiler 

  • Mavi yolculuk turlarımızdaki tüm tekneler klimalıdır.
  • Tekneye biniş ve iniş Bodrum Limanından olmaktadır.
  • Liman masrafları ve çıkış işlemleri tur ücretine dahildir.
  • Deniz havlusu temin edilmez.
  • Tam Pansiyon konaklama mevcuttur. Kahvaltı, öğlen yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği verilir.
  • Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları tur ücretine dahil değildir.
  • Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.

Mavi Yolculuk Turlarını incelemek için tıklayınız…

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir