Mart Ayı Burç Analizleri ve Seyahat İpuçları

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Sonrasında Güneş Burcunuza Okumanızı Öneririm)

KOÇKOÇ:

Sevgili Koçlar…Mart ayına Başak burcunda gerçekleşen dolunay ile başlamaktayız.Bu süreç içerisinde Mart’ın özellikle ilk yarısında iş yaşamınız ve çalışanlarınız ile ilgili birtakım değişimler, yeni teklifler ile karşılaşacağınız bu dönemde özellikle sağlığınız ile ilgili konulara ekstra dikkat etmeniz gerekmekte. Mesleki yaşamınızı ilgilendiren konularda öncesinde atmış olduğunuz adımların sonuçlarının netleştiği bir dönem. 13 Mart itibariyle Merkür 12. ev alanınıza geçiş yapmakta. Bu dönemde yalnız kalmak, kalabalıklardan izole olmak ve iç gözlem yapmak ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz. Mart ayında burcunuza bulunan Venüs ve Mars’ın da desteğiyle yeni kişisel kararlar almak dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak planlarınız arasında olabilir. Mart ayının ikinci yarısından itibaren Venüs’ün 2. ev alanınıza geçişiyle birlikte parasal konularda Venüs’ün desteğiniz alabilmeniz mümkün. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta bu anlamda gelir ve gider dengesini iyi koruyabilmeniz. Mart ayının ilk yarısında günlük yaşamın rutininden, stresinden sizi uzaklaştırabilecek ve sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek alternatif sağlık turlarına katılmaya ne dersiniz?

BoğaBOĞA:

Sevgili Boğalar… Başak burcunda gerçekleşecek dolunay ile başladığımız Mart ayında dolunayın etkilerini özel yaşamınız yaratıcılığınız ve kimliğinizi ortaya koyduğunuz 5. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da halihazırda var olan ilişkiniz ile ilgili radikal kararlar alma arifesinde olabilirsiniz. Her iki durumda da fazlaca eleştirel bir bakış açısının ilişkinizi yıpratmamasına özen göstermelisiniz. 13 Mart itibariyle iletişim ve hız gezegeni Merkür’ün 11. ev alanınıza geçişiyle birlikte aynı ideali paylaştığınız grup, dernek ve organizasyonlar yoluyla oluşturduğunuz arkadaşlıklarınızın vurgulanacağı bir döneme geçiş yapacaksınız. Geleceğe dair ideallerinizi gerçekleştirebilmeniz ve mesleki kazanımlarınızı artırabilmeniz adına Merkür’ün desteğini alabilirsiniz. Mart ayının ikinci yarısından itibaren Venüs’ün burcunuza geçmesiyle birlikte kendinizi her zamankinden daha iyi ifade etmek, dış görünüşünüzde birtakım değişiklikler yapmak  ve sosyalleşmek arzusu içerisinde olacaksınız. Oldukça duygusal olacağınız bu dönemde sevgiliniz ile birlikte  yapacağınız romantik  bir tatil planına ne dersiniz?

ikizlerİKİZLER:

Sevgili İkizler… Mart ayına Başak burcunda gerçekleşecek bir dolunay ile başlamaktayız. Bu dolunayda odak noktanız eviniz, kendinizi güvende hissettiğiniz yaşam alanınız ve aileniz olacak. Bu dönemde evinizle ilgilenmek, ev değiştirmek ya da ailenizin birtakım problemleriyle ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. Gereksiz eleştirilerin aile içerisinde birtakım huzursuzluklara neden olmasını istemiyorsanız eleştirinin dozuna dikkat. 13 Mart’ta iletişim ve hız gezegeni Merkür’ün Balık seyrine başlamasıyla birlikte önümüzdeki bir aylık süreçte mesleğinizle ilgili birtakım sözleşme ve anlaşmalar gündeme gelebilir. Aynı dönemde mesleki anlamda kendinizi geliştirmek adına birtakım eğitimler ve seyahatler gündeme taşınabilir. Üstlerinizle olan iletişimin her zamankinden daha yoğun olduğu günler. Venüs’ün 17 Mart itibariyle Boğa burcuna geçişiyle birlikte özellikle duygusal ilişkilerde kendinizi ifade edememe, bulunduğunuz kalabalıklardan içe dönme arzusu ve gizli bir aşk ilişkisi gündeminizin orta noktasına taşınabilir. Mart ayında eğitimler, iş ile ilgili seyahatler ve yolculuklar için hazır mısınız?

yengecYENGEÇ:

Sevgili Yengeçler gümüş saçlı gece kraliçesinin oğulları ve kızları… Mart ayına 14 derece Başak burcunda gerçekleşecek olan bir dolunay ile başlamaktayız. Özellikle Mart ayının ilk yarısında akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız ile ilişkilerinize vurgu yapan dolunay sürecinde eğitim öğretim, kısa seyahatler, bilgi alışverişi gibi konular önem arz edecek. Zihinsel faaliyetlerinizin arttığı bu günlerde eleştirel bir tavır ve yaklaşım tarzı sergilememeye dikkat etmelisiniz. 13 Mart itibariyle hareketin, iletişimin ve hızın gezegeni Merkür Balık burcunda seyahat etmeye başlayacak. 9.ev alanınıza geçiş yapacak olan Merkür yurt dışı, eğitim öğretim, yayıncılık, ufkunuzu ve zihinsel dünyanızı ve yabancılarla ilişkinizi geliştirecek birtakım destekleri de sunacak. Özellikle bu dönemde uzaklara yapacağınız bir seyahat fikri hayata geçebilir. Venüs’ün 17 Mart itibariyle Boğa burcuna geçiş yapmasıyla bu ayın ikinci yarısından itibaren pek çok yeni insanla tanışmak, gruplar ve birtakım organizasyonlar vasıtasıyla arkadaşlarınızla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte katılmış olduğunuz sosyal ortamlarda kadınların desteğini alabilirsiniz.

aslanASLAN:

Sevgili Aslanlar… Mart ayına 5 Mart’ta Başak burcunun 14 derecesinde gerçekleşecek olan bir dolunay ile başlamaktayız. Mart ayının ilk yarısında  sahip olduğunuz kaynaklar ve finansal konular odak noktanız olacak. Bu günlerde gelirinizi artırmak, kredi çekmek, borç alıp vermek gibi maddi konularda öncesinde atmış olduğunuz adımların sonuçlarını alabilirsiniz. Bütçenizi kontrol etmek adına yapacağınız birtakım hesaplamalar sürecin diğer bir teması olarak karşımıza çıkmakta. 13 Mart itibariyle tanrıların habercisi, iletişimin, hızın, hareketin gezegeni Merkür Balık burcuna ve 8. ev alanınıza geçiş yapacak. Mart ayının ikinci haftasından itibaren etkilerini hissedeceğiniz bu transit eş ya da ortaklıklar yoluyla edindiğiniz kazanımlarınız, miras, sigorta, nafaka, pirim gibi finansal konularda Merkür’ün desteğini alabilirsiniz. Ancak her koşulda imzalayacağınız kontrat ve evrakları dikkatle okumanızı öneririm. 17 Mart itibariyle Boğa burcuna geçiş yapan Venüs kariyeriniz, mesleki hedefleriniz, sizden üst pozisyonda olan otorite kimlikler ile ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. Transit Mars’ın uzun yolculuklar evinizde bulunduğunu unutmadan seyahat planlarınızı yaparken hız ve acelecilik eğilimlerinden kaynaklanan olumsuz birtakım durumlarla karşılaşmamak adına ekstra dikkatli olmanızı öneririm.

basakBAŞAK:

Sevgili Başaklar… 5 Martta burcunuzun 14 derecesinde gerçekleşecek olan bir dolunay ile Mart ayına giriş yapmış bulunmaktayız. Özellikle Mart ayının ilk haftasında kişisel anlamda kendi gücünüzü ortaya koyabileceğiniz ve kendinizi başkalarına ifade edebilmek adına yeni birtakım girişimlerinizin sonuçlarını alabileceğiniz bir döneme girmiş bulunmaktasınız. “Ben” ve “Sen” eksenin de gerçekleşecek dolunayın etkisiyle gelişmemize olanak sağlamayan birtakım ilişki modellerini sonlandırmak ihtiyacı içerisine girebiliriz. Arındırıcı bir etkiye sahip olan bu dolunayda fiziksel görünümünüzde birtakım değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz. 13 Mart itibariyle Merkür Balık burcuna geçiş yaparak 7. ev alanınızı etkilemeye başlayacak. Bu dönem önemli birtakım anlaşmaların ve sözleşmelerin gündeme geldiği ticari ortaklıkların vurgulandığı bir sürece işaret etmekte. 17 Mart itibariyle Venüs 9. ev alanınıza geçiş yaparak yabancılar, yurt dışı yolculuklar ve uzak seyahatler ile ilgili konularda size destek sağlayacak. Mart ayının ilk yarısında doğal, şifalı ve arındırıcı tedavilerin uygulandığı spa merkezlerinin olduğu alanlara doğru gerçekleştireceğiniz bir tatil fikrine ne dersiniz?

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler… Mart ayına Başak burcunun 14 derecesinde meydana gelecek bir dolunay ile başlamış bulunmaktayız. 12. ev alanınızda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle  ay ortasına dek kelimenin tam anlamıyla ruhsal bir arınma süreci içerisinde olacaksınız. Bu günlerde münzevi bir yaşam biçimiyle birlikte huzuru kendi iç dünyanıza dönerek ve iç gözlem yaparak değerlendirmek isteyebilirsiniz. Kendinizle yüzleşeceğiniz bu dönem içerisinde ruhsal, spritüel birtakım konulara yönelmek manevi anlamda size iyi gelebilir. Öte yandan gizlenmiş birtakım olayların  üzerindeki sır perdesinin aralandığına tanık olabilirsiniz. Merkür’ün 13 Mart itibariyle Balık burcuna geçişiyle birlikte 6. ev alanınız hareketlenerek  yoğun bir çalışma temposu içerisine de girmiş olacaksınız. Çalışma ortamınız beraberce çalıştığınız kişilerle olan iletişiminizin de son derece hızlanacağı bu günlerde işiniz ile ilgili var olan sorunları çözmek, yeni bir projeyi hayata geçirmek için Merkür’ün desteğini alabilirsiniz. 17 Mart itibariyle transit Venüs Boğa burcuna geçerek eş ve ortaklıklar yoluyla oluşturduğunuz miras, nafaka, kredi gibi finansal konularda olumlu gelişmelerin yaşanabileceği bir döneme işaret etmekte. Bununla birlikte özellikle genital birtakım cerrahi müdahaleler söz konusu olabilir. Ruhsal anlamda size iyi gelecek meditasyon kamplarının olduğu tematik seyahatlere ne dersiniz?

akrepAKREP:

Sevgili Akrepler… Mart ayına Başak burcunun 14 derecesinde gerçekleşen bir dolunay ile giriş yapmış bulunmaktayız. 5 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayın etkisini sosyal yaşamınız, aynı ideal ve amaç doğrultusunda bir araya geldiğiniz kulüp, dernek gibi birtakım organizasyonlar ile ifade ettiğimiz 11. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde mesleki kazanımlarınızı artırabilir ve katılmış olduğunuz gruplarla öncesinde atmış olduğunuz birtakım projelerin, adımların sonuçlandığına tanık olabilirsiniz. Hızın, iletişimin gezegeni Merkür 13 Mart itibariyle Balık burcuna geçerek özel ilişkileriniz, yaratıcılığınız, çocuklarınız ile olan ilişkileriniz noktalarında size destek sunacak. Aşk hayatınızın da hareketlendiği bu dönemde çocuk sahibiyseniz onların  eğitimiyle ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. Venüs’ü 17 Mart’ta Boğa burcuna geçişiyle birlikte mart ayının ikinci haftasından itibaren eş ya da ortaklıklar yoluyla kurmuş olduğunuz ikili ilişkileriniz vurgulanacak. İlişkilerinizde orta noktayı yakalayabilmek ve kurmuş olduğunuz ortaklıklarınızda var olan sorunları çözebilmek adına bu transiti değerlendirebilirsiniz. Mart ayının ikinci yarısında çocuklarınız ile birlikte gerçekleştireceğiniz eğlenceli bir seyahate ne dersiniz?

yayYAY:

Sevgili Yaylar… Mart ayına 5 Mart’ta Başak burcunun 14 derecesinde gerçekleşecek olan bir dolunay ile başlamaktayız. Dolunay’ın etkisiyle mart  ayının ilk yarısında mesleğiniz ile ilgili oluşturmuş hedefleriniz, kariyerinizle bağlantılı öncesinde atmış olduğunuz adımların sonuçlarını görebilmeniz mümkün olacaktır. Ani bir iş teklifiyle birlikte iş ve ev arasında birtakım ikilemler yaşayabilirsiniz. 13 Mart itibariyle genel anlamıyla iletişim, hız gibi sözcüklerle ifade ettiğimiz Merkür Balık burcuna geçerek özel yaşamınız, aileniz, kendinizi en rahat hissettiğiniz 4. ev alanınızı hareketlendirmekte. Bu dönemde ev, emlak alım satımı, evde yapacağınız birtakım değişiklikler gündeme gelebilir. Venüs’ün 17 Mart itibariyle Boğa burcuna geçmesiyle birlikte çalışma ortamınız birlikte çalıştığınız arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde yapıcı ve uzlaşı içinde olabileceğiniz bir döneme de geçiş yapmaktasınız. Sağlığınız özellikle boğaz bölgesiyle ilgili birtakım sorunların da ortaya çıkabileceği bu dönemde fazlaca beslenmek eğilimine karşı dikkatli olmalısınız. Aileniz ile birlikte gideceğiniz göl kenarında bir tatile ne dersiniz?

oglakOĞLAK:

Sevgili Oğlaklar… Mart ayına girmiş olduğumuz hafta içerisinde Başak burcunun 15 derecesinde meydana gelen dolunayın etkilerini üniversite, akademik çalışmalar, yayıncılık, eğitim öğretim, yabancılar ve uzun yolculuklar ile ifade ettiğimiz 9. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde kendinizi geliştirmek adına bir eğitim öğretim faaliyetine başlayabilir ya da bu konularla bağlantılı bir seyahate çıkabilirsiniz. Hız ve iletişim gezegeni Merkür 13 Mart itibariyle ayın ikinci yarısında yakın çevreniz, kardeşleriniz, zihinsel faaliyetleriniz ile ilgili iletişiminizde size destek sağlayacak. Bu dönemde yeni birtakım anlaşmalar, sözleşmeler ile birlikte kısa seyahatleri de gündeminize taşıyacak. Yakın çevrenize kendi fikirlerinizi rahat bir biçimde ifade edebileceğiniz bu dönemde bazı anlaşmalar ve sözleşmelere imza atabilirsiniz. Venüs’ün  ayın ikinci yarısında Boğa burcuna geçişiyle birlikte özel ilişkilerinizi ve aşk yaşamınızı hareketlendireceği dönemde partnerinizle birlikte gidebileceğiniz hoş bir tatile ne dersiniz?

kovaKOVA:

Sevgili Kovalar… Mart ayına Başak burcunun 14 derecesinde gerçekleşen bir dolunay ile giriş yapmış bulunmaktayız. 5 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayın etkisiyle ortak finansal konular, miras, sigorta, cinsellik, birtakım cerrahi müdahaleler ile ifade ettiğimiz ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Bu dönemde madde ötesi konular, yaşam ve bilinmeyene doğru ilginiz artabilir. Ruhsal anlamda kendinizi dönüştüreceğiniz bu süreçte hislerinizi fazlaca abartma eğilimi içerisinde olup duygusal krizlerin sizi etkilemesine izin vermek yerine mistik metafizik konulara yönelmek iyi bir fikir olabilir. Merkür’ün Balık burcuna geçişiyle birlikte Mart ayının ikinci yarısından itibaren finansal kaynaklarınızı artırmak adına alternatif yöntemler ve yeni birtakım projelere imza atabilirsiniz.Venüs’ün Boğa burcuna geçişiyle birlikte Mart ayının ikinci yarısından itibaren ev içerisinde birtakım tadilatlar yapmak, evinizde dekoratif birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.Bu süreç içerisinde aile içerisinde var olan birtakım sorunları çözmenizde Venüs size destek sağlayabilir. İşiniz ve finansal kaynaklarınızı artırmak adına yapacağınız bir seyahat fikri özelikle bu ayın ikinci yarısında gündeme gelebilir.

balıkBALIK:

Sevgili Balıklar… Mart ayını karşıt burcunuz olan Başak’ta meydana gelen bir dolunay ile karşılıyorsunuz. 5 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunayın etkisini ben ve sen ekseni adını verdiğimiz ilişkiler, ortaklıklar ve evliliğiniz ile bağlantılı 7. ev alanınızda deneyimleyeceksiniz. Özellikle mart ayının ilk yarısında ortaklıklar kanalıyla oluşturmuş olduğunuz ilişki modellerini mercek altına alabilirsiniz. İlişkilerinizde var olan birtakım problemler dolunayın aydınlatıcı etkisiyle daha belirgin hale gelebilir. Bu noktada ilişkilerinizde eleştirel bir bakış açısının etkisiyle kadın ve erkek figürleri arasında birtakım gerilimler yaşamamak adına biraz daha dikkat etmenizi öneririm. 13 Mart itibariyle genel anlamıyla iletişim ve hız gezegeni adını verdiğimiz Merkür kendinizi, fikirlerinizi ifade etme sürecinde her zamandan daha çok ön planda olacağınız bir noktada size destek sağlayacak. Mart ayının ikinci yarısından itibaren 3. ev alanınıza geçiş yapacak olan Venüs, yazışmalar, anlaşmalar ve birtakım ticari faaliyetlerinizde olumlu etkiler sağlayabilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde uzlaşı ve huzur arayışı içinde olacağınız bu dönemde yeşilin her tonuna hakim olan bir doğa gezisine ne dersiniz?

Yıldızların Düşlerinizi Gerçek Kılması Dileğiyle

Emine GÜCEK

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir