Mars İkizler ve Merkür Retro Sürecinde Seyahat İpuçları

(Öncelikle Yükselen Burcunuza Göre Sonrasında Güneş Burcunuza Okumanızı Öneririm)

KOÇKOÇ:

Sevgili Koçlar, bu ayın önemli göksel geçişlerinden biri 12 Mayıs itibariyle  hız, enerji, motivasyon gücü, direnç gibi kelimelerle ifade ettiğimiz transit Mars  İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran’a dek 3. ev alanınızı hareketlendirecek. Bu süreç içerisinde yakın çevre ile ilişkileriniz, kısa seyahatleriniz ve zihinsel süreçlerinizin bulunduğu noktalarda Mars’ın etkisiyle hızlı ve önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Mars geçiş yaptığı her alana birtakım agresyonları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle özellikle trafikte, yolculuklarda aşırı hıza karşı ekstra dikkat etmenizi öneririm. Yakın çevrenizle fikir tartışmalarına da açık olduğunuz bu noktada daha sakin kalabilmeniz önemli. Eğitim ve kısa seyahatlerin gündeme geleceği bu dönemde kardeşleriniz ve yakın çevrenizle planlamış olduğunuz aktif olabileceğiniz ve gerginlikten uzak bir seyahat fikrine ne dersiniz?

BoğaBOĞA:

Sevgili Boğalar, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 2.ev alanınıza hareket kazandıracak. Mars’ın bu evden geçişiyle birlikte sahip olduğunuz değerler ile birlikte odak noktanız finansal kazanımlarınız olacak. Mars’ın geçiş yaptığı her alanda hareket ve enerjinin arttığını göz önünde bulundurursak harcamalarınıza dikkat etmenizi öneririm. Bu dönemde fazlaca para harcama eğiliminde olabilirsiniz. Bu enerjiyi maddi güvencenizi sağlamak adına yapıcı ve mücadeleci bir biçimde değerlendirmenizi öneririm. Merkür’ün de 19 Mayıs itibariyle bu ev alanında retro hareketiyle birlikte finansal kazanımlarınızı artırmak adına öncesinde ertelediğiniz birtakım seyahat planları gündeme gelebilir.

İkizlerİKİZLER:

Sevgili İkizler, oldukça hareketli bir haftaya başlamış bulunmaktasınız. 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, motivasyon gücü, direnç gibi kelimelerle ifade ettiğimiz transit Mars  burcunuzda seyahate başlayacak ve 24 Haziran 2015’e dek 1. ev alanında seyahatine devam edecek. Kendinizi daha aktif ve enerjik hissedeceğiniz bu dönemde acelecilik eğiliminden kaynaklanan birtakım kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Kişisel isteklerinizi başkalarına kabul ettirmek adına zorlayıcı bir tavır takınmamaya dikkat etmenizi öneririm. Kişisel birtakım karalar alırken inisiyatif alma gücünüzün de artacağı bu dönemde 19 Mayıs itibariyle Merkür’ün de geri harekette bulunacağını göz önünde bulundurursak seyahat planlarınızı yaparken pasaport, kimlik gibi eşyalarınızı tekrar tekrar kontrol etmeye ekstra dikkat.

YengeçYENGEÇ:

Sevgili Yengeçler, bu ayın önemli göksel geçişlerinden biri 12 Mayıs itibariyle  hız, enerji, motivasyon gücü, direnç gibi kelimelerle ifade ettiğimiz transit Mars  İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran’a dek 12. ev alanınızda bu seyahate devam edecek. Bu dönemde enerjinizin düştüğünü ve motivasyonunuzun azaldığını hissedebilirsiniz. Hareket enerjinizi içselleştirdiğiniz bu noktada hastalıklara karşı dikkatli olmalısınız. Perde arkasından yapılan düşmanlıkların da gündeme gelebileceği bu dönemi olumlu anlamıyla değerlendirebilmek adına ruhsal-manevi konulara doğru yönelebilirsiniz. Yeni herhangi bir girişim ya da planlama yapmaktan ziyade bu dönemi iç dünyanızı güzelleştirmek adına değerlendirebilirsiniz. Bu tarihlerde yoga, meditasyon ve spa merkezlerinin olduğu içsel bilgeliğinizi zenginleştirecek bir seyahat fikrine ne dersiniz?

AslanASLAN:

Sevgili Aslanlar, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 11. ev alanınıza ivme kazandıracak. Geleceğe dair hedefleriniz, mesleki kazanımlarınız, çeşitli gruplar vasıtasıyla arkadaşlık ilişkilerinize doğru odaklanacağınız bu süreç içerisinde özellikle ortaklaşa hareket ettiğiniz kişilerle olan ilişkinize dikkat etmenizi öneririm. Aynı yolda yürüdüğünüz ancak farklı idealleri paylaştığınızı fark ettiğiniz arkadaşlıklarınızı sorgulama sürecine girebilirsiniz. Kolektif bir biçimde gerçekleştirdiğiniz etkinliklerde bireysellik arzunuz arttığını ya da bireysel olma çabası içinde olan arkadaşlarınızın agresif tavırlarını gözlemleyebilirsiniz. Bu görünümü olumlu yönüyle kullandığınızda ideallerinizi gerçekleştirmek adına kendi gücünüzü katıldığınız topluluklarda rahatça sergileyebilirsiniz. 19 Mayıs itibariyle Merkür’ün de 11. ev alanınızda retro pozisyonda olacağını düşünürsek gruplar ve topluluklarla öncesinde düşündüğünüz bir seyahate hazır olmanızı öneririm.

BaşakBAŞAK:

Sevgili Başaklar, 12 Mayıs itibariyle yaşamda kalabilme cesaret ve gücümüzü, öncelikli motivasyonlarımızı, fiziksel gücümüzü anlatan Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 10. ev alanınızda hareket edecek. Bu dönemde yaşamdaki en temel hedeflerinizi gerçekleştirebilmek adına yoğun bir efor sarf edeceksiniz. Süreç içerisinde adımlarınızı doğru attığınız taktirde Mars size bu  hedeflerinizi gerçekleştirme noktasında destek sağlayacak. Yoğun çalışma temponuz ev ve iş arasında dengeyi sağlamakta sizi zorlayabilir. Kariyerin ile ilgili hedeflerinize odaklandığınızda sizden üst pozisyonda olan kişilerle birtakım gerilimler yaşamamaya dikkat etmelisiniz. Merkür 19 Mayıs itibariyle 10. ev alanınızda retro pozisyonda olacağı için öncesinde ertelenmiş olan kariyerinizle bağlantılı bir seyahat gündeme gelebilir.

TeraziTERAZİ:

Sevgili Teraziler, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 9. ev alanınızda hareketine devam edecek. Eğitim öğretim faaliyetleri, zihinsel süreçler, medya-yayıncılık ve uzun yolculuklar ile bağlantılı olan bu ev alanında sözü edilen noktalarda oldukça hareketli bir döneme başlamış bulunmaktasınız. Bu dönemde öncelikle uzun bir seyahat fikri gündeme gelebilir. Mars’ın bu alandan geçişiyle birlikte yolculuklarda acelecilik ve hız eğilimlerine karşı ekstra dikkat etmenizi öneririm. Merkür’ün de 19 Mayıs itibariyle bu ev alanında retro hareketine karşı sonrasında sorun yaşamamak adına yolculuğa çıkarken pasaport, kimlik, cüzdan gibi eşyalarınızı tekrar kontrol etmelisiniz. İnanç ve ideallerinizi başkasına kabul ettirmek adına agresif bir tavır sergilemekten kaçınmalısınız.

AkrepAKREP:

Sevgili Akrepler, 12 Mayıs itibariyle yaşamda kalabilme cesaret ve gücümüzü,öncelikli motivasyonlarımızı, fiziksel gücümüzü anlatan Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 8. ev alanınızda yolculuğuna devam edecek. Ortaklıklar vasıtasıyla oluşturduğunuz ya da başkalarına ait olan miras, nafaka, sigorta, kredi finansal kazanımlarınız bu dönemde odak noktanız olacak. Ödemelerinize ve harcamalarınıza dikkat etmeli ve gelir gider denge muhasebenizi iyi yapmalısınız. Huzursuzluk, gerginlik ve endişeli bir ruh halinin sizi etkilemesine izin vermek yerine metafizik ve okült birtakım konulara yönelebilirsiniz. Parapsikoloji ve gizem temalı romanlar okumak bu dönemde size iyi gelebilir.

YayYAY:

Sevgili Yaylar, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e kadar 7. ev alanınızda aksiyonu da beraberinde getirecek. İkili ilişkilerinizde hareketli bir dönem, evlilik ve ortaklıklarınızda rekabet gerektiren şartların ortaya çıkması söz konusu. Sözü edilen tarihlerde ilişkilerinizde politik bir tavır sergilemektense daha net ve direkt tepkilerle kendinizi ifade edebilirsiniz. Madalyonun bir başka yüzü ise bu süreçte hayatınızda var olan kişilerin daha agresif bir tutum sergilediğini gözlemleyebilirsiniz. Konuşulmamış ve hasıraltı edilmiş ne var ise bu dönemde konuşmayı tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta eleştirel bir yaklaşım tarzı sergilerken dengeyi iyi tutturabilmeniz. 19 Mayıs itibariyle retro Merkür de 7. ev alanınızda. Bu dönemde eş ya da partnerinizle öncesinde planlamış olduğunuz bir seyahati hayata geçirebilirsiniz.

OğlakOĞLAK:

Sevgili Oğlaklar, 12 Mayıs itibariyle yaşamda kalabilme cesaret ve gücümüzü, öncelikli motivasyonlarımızı, fiziksel gücümüzü anlatan Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e dek 6. ev alanınızda ilerleyecek. Çalışma arkadaşlarınız, iş yaşamınız ve çalışanlarınızla bağlantılı noktalarda ilişkilerinizde birtakım dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Oldukça yoğun bir çalışma temposuna gireceğiniz bu dönemde aşırı yorgunluk fiziksel ve sinirsel birtakım rahatsızlıklara karşı bünyenizi zayıflatabilir. Sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gereken bu süreçte kendinize zaman ayırmalısınız. İş yerinde birtakım gerilimler yaşamamak adına adımlarınızı daha temkinli atmanızı öneririm. Bu dönemde -acelecilik eğilime karşı dikkat ederek- sizi dinlendirecek kaplıca, termal ve spa merkezlerinin olduğu bir seyahat fikrine ne dersiniz?

KovaKOVA:

Sevgili Kovalar, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e kadar 5. ev alanınızda aksiyonu da beraberinde getirecek. Mars’ın gücü sizi özel ilişkileriniz, yaratıcılığınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz, sahne ve efor gerektiren sporlar ile ilgili konularda etkileyecek. Bu dönemi çocuklarınızın sorunları ile uğraşmak ya da özel ilişkilerinizi birtakım gelgitler biçiminde deneyimleyebilirsiniz. Ancak her koşulda Mars’ın verdiği bu yüksek enerjiyi dengeli bir biçimde kullanarak aşk yaşamınızdaki birtakım gerginliklere dikkat etmelisiniz. Bu dönemde alternatif doğa sporlarının da  olduğu bir seyahat fikrine ne dersiniz?

BalıkBALIK:

Sevgili Balıklar, 12 Mayıs itibariyle hız, enerji, efor, hareket, motivasyon gücü kelimeleriyle ifade ettiğimiz Mars İkizler burcunda seyahatine başlayacak olup 24 Haziran 2015’e kadar 4.ev alanınızda aksiyonu da beraberinde getirecek. Bu ev alanı kendimizi en güvende hissettiğimiz yaşam noktamızdır. Ev ve aile kavramlarıyla ifade ettiğimiz alanlarda birtakım gerilimlere karşı daha dikkatli olmalısınız. Evinizde birtakım değişiklikler yapmak, ev değiştirmek, emlakla ilgili konuların gündeme gelmesi ve ebeveynlerinizin sorunları ana temalarınız olabilir. Evinizin güvenliğine karşı gerekli tedbirleri almanızı ve acelecilik eğilimiyle birlikte ev içi birtakım kazalara karşı dikkatli olmanızı öneririm. Merkür’ün 19 Mayıs itibariyle retro pozisyonda olacağını göz önünde bulundurursak öncesinde planladığınız aileniz ile birlikte geçirebileceğiniz bir seyahat gündeme gelebilir.

Emine GÜCEK

Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle..

Emine GÜCEK 11.07.1978 Adana doğumlu olup ilk eğitimini Mersin'de,orta ve lise eğitimini Adana'da tamamlamıştır.Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi,Edebiyat Öğretmenliği bölümünden mezun olmuş, ülkenin farklı illerinde eğitimcilik yapmıştır. Münasebetsiz uzun hüzünleri, manasız kısa sevinçleri yaşamda anlamlandırma döngüsünde ve kendi içine yaptığı uzun yolculuklarda,astroloji hayatının orta noktasında olmuştur. Astrolojiye olan ilgisi yaşamın aslında zamanı ve mekanı yaşlandırmaktan daha da öte bir şey olduğunu farkettiği ve "AN"ların kalitesinin büyüsünü keşfettiğinde ortaya çıkmıştır. Astrolojik sembolleri çözme çabasında yolu, onu Astroloji Türkiye'nin değerli eğitmenleri Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer ile buluşturmuştur. Astroloji Türkiye, Astroloji Akademisi mezunudur. DerKİ.com ve AstroTürkiye.com'da Astroloji,Ezoterizm ve Mitoloji ile ilgili araştırma yazıları yazmaktadır. Yay yükselenli ve 9. ev stelyumlu haritası vaatlerini gerçekleştirme noktasında onu, bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna,yayıncılık,farklı kültürleri tanıma isteğine doğru çekmiştir. Seyahat etmiş olduğu yerlerdeki bölgeye has gözlemlerini,bölgenin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte dokusunu paylaşmak istemiş ve bu nedenle Gezmelerde.com seyahat portalını açmıştır. Yıldızların düşlerinizi gerçek kılması dileğiyle......... ASTROLOJİADA-Emine GÜCEK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir