Balayından İbaret Değil: Maldivler Turu Yapmak İçin 10 Neden

Maldivler turu yapmayı balayından ibaret sanıyorsanız fena halde yanılıyorsunuz demektir. Güney Asya’nın balayı cenneti Maldivler genel olarak balayı tatili için tercih edilen bir yer gibi gözükse de aslında birçok güzelliği daha vaat ediyor. Gelin Maldivler’e daha yakından bakalım ve her zamankinden farklı bir bakış açısıyla Maldivler’i size tanıtalım.

Maldivler Nerede?

Maldivler turuMaldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlet. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alır. Küresel iklim değişiklikleri yüzünden yüzyıl içerisinde sular altında kalacağı öngörülmektedir.  Maldiv halkının % 97’si Müslüman olup devlet “başkanlık” tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. Dünyanın birçok yerinde Maldivler balayı için tercih edilse de aslında kendisi balayı tatilinin yanı sıra farklı seyahat deneyimleriyle misafirlerini ağırlıyor.

Maldivler Turu Yapmak İçin 10 Neden

Dünyanın en benzersiz plajlarına, kumsallarına ve denizine sahip Maldivler genel olarak aklınıza balayı yeri olarak kazılı kaldıysa sizi ön yargılarınızdan kurtarıp Maldivler turu yapmanızı sağlayacak geçerli sebeplerimiz var. İşte neden Maldivler turu yapmalısınız sorusunun cevapları;

Su Altı Oteli

Maldivler turu

Az önce üzerimizden geçen şey bir köpek balığı mıydı? Evet bu ve benzeri cümleleri normal hayatta nerede kullanacaksınız bilemeyiz ama Maldivler’de bol bol kuracağınızdan emin olabilirsiniz. Üstelik Su Altı Oteli’nde kalıyorsanız zaten bir köpek balığı üzerinizden doğal olarak geçecek ve siz zamanla bu duruma alışıp bir dakika geç kalsa ‘bugün biraz geç kaldı galiba’ demeye başlayacaksınız. Maldivler turu kapsamında mutlaka görmeniz, görmekle yetinmeyip kalmanız gereken Su Altı Oteli size benzersiz bir deneyim sunacak. Bizim için Maldivler turu yapmanın ilk adımı da işte bu deneyim…

Maldivler Ulusal Müzesi

1952 yılından bu yana ziyarete açık olan müze bölgenin tarihine ayna tutuyor. İslam döneminden Budist kraliyet döneminin eserlerine kadar pek çok farklı esere ev sahipliği yapan müzede yaşam tarzını görebileceğin günlük eşyalar, sikkeler, silahlar ve heykeller yer alıyor. Maldivler balayı konseptinden çıkınca sizi bir müzeyle karşıladığı için şaşırabilirsiniz.

Sultan Park

Male’da yer alan park, kraliyet sarayının yanı başında yer alıyor. Kamuya açık olan Sultan Park’ta tropikal bitkilerin örnekleri görülebiliyor. Yerel halkla iç içe olabileceğin alan, botanik çeşitliliğiyle bölge doğasını yakından tanıman için güzel bir fırsat. Yapay göletleri ve çiçeklerle dolu bahçeleri unutamayacağına eminiz.

Çayhaneler

Maldivler’deki yaşama tanık olabileceğin çayhaneler caddeleri süslüyor. Maarukeytu Hota ve Faseyha Point en bilinen çayhaneleri oluştururken hem turistler hem de yerliler gün içinde dinlence için bu cafeleri tercih ediyor. Hedhikaa yememi ve kalhu içmeyi unutmamalısın. Biraz nefeslendiysen gezmeye devam ediyoruz.

Cuma Camii

Maldivler turuMale’da yer alan cami etnik yapısıyla dikkat çekiyor. 1658 yılında inşa edilen yapı, 1153 yılında yapılan eski caminin kalıntılarının üzerinde yükseliyor. İslam mimarisi izlerini taşıyan bina, UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesi’nde bulunuyor. Maldivler’e geleceklere görmeleri tavsiye edilen yerlerden biri olan camiyi mutlaka görmelisin.

Utheemu Ganduvaru

Tarihi özelliği ile dikkat çeken bölge, Maldivler’in kuzeyinde yer alıyor. Sultan Mohamed Thankurufaan’ın yaşadığı yer olarak önem arz eden bölge, bölgenin kahramanlık hikayelerine ev sahipliği yapıyor. Maldivler’e gelip tarihi yerlerini görmemek olur mu?

Resifler

Maldivler turu

Manta, HP, Banana, Biyadhoo resiflerinde dalış yapmadan dönmemelisin. Dalışın yanında pek çok su sporunu da deneyimleyebileceğin bölgede onlarca dalış noktası yer alıyor. Hem gündüz hem de gece dalışlarıyla su altı dünyasını keşfedebilirsin.

Plajlar

Maldivler turu

Bikini plajı, The Artificial Beach, Hulhumale, Villingili ve Gan sahilleri berrak suları ile seni bekliyor. Villingili bölgenin tek golf sahasını da hizmete sunarken, her plajda göreceğin farklı özellikler bölgenin ince kumlarına, sığ sularına kısaca Maldivler’e hayran kalmana neden olacak.

Bağımsızlık Meydanı

Maldivler turuMaldivler’in en büyük meydanını görmeden dönme. İhtişamı ile dikkat çeken meydan Jumhoore Maidhaan meydanı olarak da biliniyor, bağımsızlığın simgesi olan meydan bakımlı yapısıyla göz dolduruyor.

Egzotik Yemekler

Maldivler turu

Hindistan cevizi içmeden güne başlayamıyorum şekerim lafını ülkeye dönüşte sık sık edeceksiniz zira egzotik yemekler ülkesi Maldivler her defasında aklınızın bir yerine düşecek ve kendini hatırlatacaktır. Tropikal ve egzotik yiyecekleri sadece hindistan cevizi ya da değişik meyvelerle sınırlı olmayan Maldivler’de hayatınızda görmediğiniz deniz ürünleri ile karşılaşacaksınız. Maldivler turu planını hazırlarken yemek konusunu da atlamayın deriz.

Jolly ile Uzak Doğu Turları‘na Katılmak İçin Tıkla!

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir