Lüks Gemi Seyahati için 5 Öneri

Dünyayı Denizden Keşfetmenin En Konforlu Hali 

Dünyanın cennet köşelerini lüks deniz yoluyla keşfetmek ve dahası bunu konforlu bir gemiyle yapmak sanırız, pek çoğumuzun hayalidir. Mavi bir gökyüzü altında ona meydan okuyacak kadar mavi bir deniz üzerinde ilerlerken neredeyse her gün farklı bir şehirde ya da ülkede olmak, başlı başına heyecan verici bir deneyim. Bu keşfi göz alıcı ayrıntılarla planlanmış konforlu bir gemiyle yapmak heyecanın dozunu daha da artıran eşsiz bir deneyim olabilir.

Jolly Tur, dünyanın cennet köşelerine yolculuğu dünyanın en iyileri tanımını hak eden lüks gemilerle düzenliyor. Bu olağanüstü coğrafyalarda olağanüstü bir konforla yolculuğa çıkarken seni nelerin karşılayacağına şöyle bir göz atalım. Ne dersin?

1) MSC Meraviglia ile Akdeniz Turu

Bu devasa lüks geminin rotaları; Messina-İtalya, Valletta-Malta, Barselona-İspanya, Marsilya-Fransa ve Cenova-Napoli-İtalya‘dır. Bu ülkelerin eşsiz güzelliklerine götüren MSC Meraviglia karaya adım atmayı istemeyeceğin kadar konfor ve rahatlık veriyor.

Bu gemide termal merkezler, Uzak Doğu masajları, özel güneşlenme alanları, mermer banyolar ve ergonomik yataklarla vücuduna harika bir dinlenme yaşatabilirsin. Bunlar dışında lounge, sun deck, pool bar gibi özel alanlar, 24 saat boyunca butler hizmeti, yine 24 saat boyunca açık resepsiyon hizmetleri, fitness ve yoga dersleri, çocuklara özel aktiviteler, restoran ve barlardaki olağanüstü menüler  bu gemide verilen lüks hizmetlerden sadece birkaçı.

MSC Meraviglia gemisinin en göz alıcı özelliği yürüyüş alanlarının dijital gökyüzü ile kaplanmış olması. Dahası, geminin, sıvı atık üretmeyecek çevreci bir anlayışla tasarlanması. Ayrıca bu gemide dünyaca ünlü Cirque du Soleil gösterilerini de izleme şansın olacak.

MSC Meraviglia ile Akdeniz turunu incelemek için tıkla!

2) Harmony Of the Seas ile Batı Karayipler

Bu gemi Batı Karayiplerin gizemli coğrafyalarını keşfederken, konfor ve lüksten taviz vermek istemeyenlere hitap eden bir gemi. Batı Karayipler rotası Fort Laurderdale-Flodira, Babadee-Haiti, Falmouth-Jamaika, Cozumel-Meksika olarak belirlenen bu 9 günlük gezi boyunca kendini adeta olağanüstü büyüklükteki beş yıldızlı bir oteldeymiş gibi hissedeceksin.

362 metre uzunluğundaki, 66 metre genişliğindeki, 18 katlı ve 73 metre yüksekliğindeki bu gemi, adeta yüzen bir şehir. Bu gemide 20 restoran, 6 bar,  23 yüzme havuzu ve dahası bu yüzen şehirde buz pistinden mini golf sahasına basketbol sahasından dev bir spa merkezine kadar pek çok ayrıntı bulunuyor.

Gemiyi diğerlerinden farklı kılan özellik ise Biyonik Bar‘a sahip olması. Bu barda servis yapanlar birer robot. Gemi, 30 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük iki su kaydırağına ev sahipliği yapıyor. Bu arada lüksün sadece yetişkinler için tasarlandığını düşünüyorsan yanılıyorsun. Zira, bu gemide çocukların doyasıya eğlenip sosyalleşebilecekleri su parkları da düşünülmüş.

Harmony Of the Seas’in lüks odaları, Michelin yıldızlı restoranlarla rekabet edecek kadar iddialı restoranları, beş yıldızlı otellere meydan okuyacak kadar özelleştirilmiş spa ve havuzlarıyla lüksün doruklarda olduğu bir tatil geçirebilirsin.

Harmony Of the Seas ile Batı Karayipler turunu incelemek için tıkla!

3) MSC Seaside ile Transatlantik Turu

Sıcacık kumlara ve masmavi denizlere yelken açmak istersen MSC Cruise gemilerinin en yenisi MSC Seaside ile Transatlantik turuna çıkmalısın.

MSC Seaside gemisi tasarımıyla ve mimarisiyle cruise gemileri içinde bir devrimdir. Bu gemi ilk kez 2017’de Miami’de denize inecek ve Karayipler turuna başlayacak. Rıhtım mantığıyla dizayn edilmiş geminin açık alanında alışveriş alanları, yemek ve güneşlenme alanları asansör ile birbirlerine bağlanmıştır.

MSC Seaside’ı diğer cruise gemilerinden ayıran özellik  etkileyici Aqua Park’ı ile denizlerdeki ilk slide boarding teknolojisini, interaktif oyunlar ve nefes kesici su parkı teknolojileri ile bileştirerek her yaşa uygun eğlenceler sunmasıdır.

Geminin en güzel özelliği de günde 20 saat açık olan ve 13 farklı gastronomik köşeye sahip gurme büfeleri olacak. Nereye gidersek gidelim en önemlisi muhakkak yemektir.

MSC Seaside ile Transatlantik turunu incelemek için tıkla!

4) MSC Opera ile Küba ve Karayipler Turu

Egzotik güzelliklere devrimci bir ruhun kol gezdiği bir coğrafyayı eklemek isteyenlerdensen, alanının yine en iyilerinden biri olarak kabul edilen MSC Opera ile Küba ve Karayipler Turu tam da sana göre.

5 yıldızlı otel konforuyla donatılmış bu gemi, belki de bu tanımdan daha da fazlası. Rotası Havana, Montego Bay, Georgetown, Cozumel, Havana, Belize City-Isla de Roatan, Costa Maya, Isla de la Juventud, Havana olarak belirlenmiş bu gemide söz konusu olan olağanüstü bir konfor.

Müzik ve dans dolu alanları, spa ve fitness salonları, yüzme havuzları, çocuklar için harika oyun alanları, discolar, barlar, özel executive kulüp, gastronomi şehri olarak ifade edilebilecek zenginlikteki restoranları, alışveriş merkezleriyle adeta bir şehrin üstünde seyahat edeceksin.

MSC Opera ile Küba ve Karayipler turunu incelemek için tıkla!

5) Celebrity Solstice ile Alaska Turu

Beyaz coğrafyaların tutkunlarındansan ve bu zorlu coğrafyalarda güvenli, ama bir o kadar konforlu bir gemiyle yolculuk yapmak istiyorsan Celebrity Solstice ile Alaska Turu tam da sana göre. 10 günlük bu seyahatte rotalar, Alaska’nın en önemli simgeleriyle donatılmış coğrafyalarından oluşturulmuş. Bu rotalardan birkaçı Ketchikan, Tracy Arm Fiord, Juneau, Skagway, Alaska Inside Passage‘dır.

Celebrity Solstice gemisi teknolojide sınırların ne denli zorlandığını ortaya koyacak kadar iddialı. Bunun yanında özel ödüllü yemekleriyle özel restoranları, barları, olağanüstü bir spa deneyimi, fantastik canlı gösteriler, özel olarak tasarlanmış disko, tiyatro ve bar alanları, cam üfleme dahil pek çok şovlar bu geminin sihirli dünyasını hissettirecek olanaklardan sadece birkaçı.

Celebrity Solstice ile Alaska turunu incelemek için tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir