Likya Turu Yaparken Hayran Kalacağınız 6 Yer: Yaz Tatili Rotaları

Türkiye’yi keşfetmeye bu kez Likya turu ile kimi zaman antik kentler arasında yürüyüş yaparak kimi zaman da denizler üzerinden seyir alarak devam ediyoruz. Yeşil ve mavinin kucaklaştığı, tarihin ve doğanın bütünleştiği Likya turu ile benzersiz bir tatil yapmaya hazır mısınız? Kral mezarlarını keşfederken benzersiz koylara demir atacağımız, Akdeniz’in muhteşem doğası ile yeniden enerji bulacağımız Likya turu gezimize siz de bize eşlik etmek istersiniz, rotamız hazır.

Likya Turu

Antik kentlerin keşfedileceği, akvaryum gibi sularda yüzeceğimiz benzersiz bir tatil için hedefimiz Akdeniz. Muhteşem anılar biriktirip fotoğraflar çekeceğimiz ve kendimizi yeniden keşfederken Türkiye’nin güzelliklerine de hayran kalacağımız Likya turu ile yola çıkmanın şimdi tam zamanı. Üstelik dünyaca ünlü Likya yolu yürüyüş rotasının içerisinde yer alan güzelliklere de tanık olarak…

Dalyan

Likya turuTürkiye’nin tatil cennetleri say say bitmez. Güzel ülkemizin masmavi sulara ve tarihi bir geçmişe sahip yerlerinden biri olan Dalyan, denizi Köyceğiz Gölü’ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikayesinin izinde kaya mezarlarını keşfedeceğiniz eşsiz bir yer. Dalyan hem doğal güzelliği hem de efsanelere konu olan tarihi ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapan İztuzu Plajı ise eşi benzeri bulunmayan bir güzellik olarak karşımıza çıkıyor.

Akyaka

Likya turuMimarlık ödülü almış evleriyle meşhur Akyaka, son günlerin en çok tercih edilen tatil destinasyonlarının başında geliyor. Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer alan önemli bir turizm merkezi konumundaki Akyaka’da keşfedilecek birçok durak var. Gökova Körfezi’ni selamlayarak teknelere binip seyir alma vakti şimdi. Denizler tanrısı Poseidon’un sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın adıyla anılan plajı ve adayı bünyesinde barındıran Jacques Cousteau’nun ‘Dünyanın Cenneti’ dediği Gökova’nın el değmemiş koylarını gezmeye başlayın. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy bu rota boyunca hayranlık duyacağınız yerlerden sadece birkaçı. Batı Menteşe Dağları’nın altındaki yüzlerce gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, yer yer 5 metreye kadar uzanan su altı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı ise unutulmaz bir güzellik olarak hafızanıza kazınacak.

Kaş

Likya turuBozulmamış dokusu, akvaryuma benzer denizi ve muhteşem doğası ile Kaş, Türkiye’nin ne denli güzel olduğunu ispatlarcasına karşılıyor bizleri. Kaş’ın ünlü Kaputaş Plajı, denize girmek ve fotoğraf çekmek için ilk durak oluyor. Coğrafi olarak şekli bir yayı andırdığı için bu ismi alan Kaş, Akdeniz’in turizm cennetlerinden biri olması nedeniyle dünyanın birçok ülkesinden de turist ağırlıyor. Lahitler, kaya mezarları ve benzersiz deniz canlıları ile bir dalış merkezi konumunda da olan Kaş’ta Uzun Çarşı’da gezebilir, çarşının bitimindeki lahidi keşfedebilir, Antiphellos antik kentinin tiyatrosunu ziyaret edebilirsiniz. Kaputaş Plajı kadar meşhur Akçagerme, Büyükçakıl, Küçükçakıl, ile Bayındır Liman, İnceboğaz ve Limanağzı plajlarına giderek muhteşem Kaş denizinin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Kekova

Likya turuDünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nın dalgalarına kendinizi bırakıp tatilin keyfini çıkarttıktan sonra şimdi rotamızda derin bir tarihe sahip olan Kekova var. Bu dakikadan itibaren etrafınız sonsuz bir mavilik ve antik kentlerle çevrili olacak. Kekova’nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü’ne doğru yolculuğa devam ettiğinizde Türkiye’nin kendine has kıyı köyü ve dokusunu koruyan nadir güzelliklerden biri ile karşılaşmış olacaksınız. ‘Kekova mavisi’ olarak bilinen o rengi canlı canlı göreceğiniz Üçağız’dan tekneye binip çok değil, 10 dakika kadar seyir aldıktan sonra Akdeniz’in benzersiz koyları arasında yer alan Esmeralda Koyu, Hamidiye Koyu ve Tersane Koyu’na varacaksınız. Kekova, kral mezarları ve antik kentleri ile dünya üzerindeki nadir yerleşim yerlerinden biri konumunda. Simena Köyü, Kekova Adası ve M.Ö ll.yy’da gerçekleşen depremle bir kısmı sular altında kalmış olan Batık Şehir kalıntıları ise, Kekova’da keşfedeceğiniz gizli hazinelerden sadece birkaçı. Dağ kekikleri ile çevrili ve yanık dondurması ile ünlü Üçağız‘da yüzerken denizin içerisindeki lahitleri fotoğraflayabilir, kano kiralayarak etrafı keşfe çıkabilirsiniz.

Göcek

Likya turuDünyanın sayılı yat merkezlerinden biri olan Göcek, büyüklü küçüklü muhteşem koyları ile Toros Dağları’nın bittiği yerde başlıyor ve sonsuz mavilikler içerisinde devam ediyor. Türkiye’nin tatil başkentlerinden biri olan Göcek coğrafi yapısı, bakir koyları, keşif adaları ile dünyanın birçok ülkesinden turist ağırlarken yerli turizmin de kalbinin attığı bir yer oluyor. Benzersiz kumsallara ev sahipliği yapan Göcek’te Günlüklü ve Hamam KoyuYassıca ve Göcek Adası ile adını Bedri Rahmi Eyüboğlu’nda alan Bedri Rahmi Koyu keşfedilecek yerlerin başında geliyor.

Ölüdeniz

Likya turuBabadağ’ın eteğinde bulunan Belcekız Mevkii’ni selamlayıp tekne ile masmavi sulara açılın. Ölüdeniz‘in koylarını deniz üzerinden keşfetmek kadar güzeli yok. Dümeni Kaplan Kelebeği ile ünlü, mevsiminde yüzlerce kelebeğin görülebildiği meşhur Kelebekler Vadisi’ne çevirin. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başka değerimiz Kelebekler Vadisi’nde ister vadi yürüyüşü yapın, ister akvaryum gibi denizin keyfini çıkartın. Ölüdeniz’in muhteşem koylarını tüm gün süren bir deniz yolculuğu ile keşfederken sırasıyla Gemiler Adası, Soğuksu Koyu, Camel Beach, Akvaryum Koyu‘nda demir atın. Eğer maceraperest bir ruhunuz varsa o halde Ölüdeniz tam size göre bir yer. CMAS,PADI,SSI sertifakalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası, dalış noktalarına giderek Akdeniz’in derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Eğer daha önce dalış yapmadıysanız “discovery dalış” yapma imkanı da bulabilirsiniz. Bu kadar macera bana yetmez diyorsanız muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Jolly ile bu yaz Akdeniz’de tatile çıkmak için tıkla

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir