Kuzey Ege’de Tatil Yapmanın Güzellikleri

Koruma altına alınmış doğal ve tarihi güzelliklere tanık olmak, farklı aktiviteler ve lezzetler denemek, aynı zamanda tüm bunları uygun fiyatlarla gerçekleştirmek istiyorsan Kuzey Ege, senin için en uygun seçeneklerden birini oluşturuyor. Kuzey Ege’de unutulmaz bir tatil geçirmek için neler yapılması gerektiğini içeriğin devamına göz atarak öğrenebilirsin.

Nefes Kesen Bir Doğa ve Görkemli Bir Geçmiş Kuzey Ege’de Seni Bekliyor

Eteklerini Kuzey Ege sahillerinin süslediği Kaz Dağları, ülkemizde doğayı ve denizi kusursuz şekilde bir araya getiren nadir yerler arasında bulunuyor. Efsanelere konu olan eski ismiyle İda, günümüzdeki adıyla Kaz Dağları, bol oksijenli havası ve ödüllü plajlarının yanı sıra doğal sit alanı ilan edilmiş benzersiz bitki örtüsü ve şifalı olduğu düşünülen termal su kaynakları nedeniyle de yoğun olarak ziyaret ediliyor.

Kuzey Ege sahillerinde yaz dönemi boyunca 30’u aşkın mavi bayrak ödüllü plajın tadını çıkarabilir; deniz, kum, güneş keyfi için en sık tercih edilen yerler olan Ayvalık, Bozcaada, Edremit ve Gökçeada‘yı keşfedebilirsin. Tüm bunların yanı sıra Troya, Assos, Adramytteion gibi antik döneme ait olan tarihi alanları ziyaret edebilir; böylece filmlere, şiirlere ve şarkılara konu olan ihtişamlı bir geçmişe yakından tanıklık etme ayrıcalığına sahip olabilirsin.

Ziyaretçilerine her açıdan dopdolu bir tatil fırsatı sunan Kuzey Ege’yi, yaz tatilleri için tercih edebileceğin gibi doğa, kültür ve sağlık turizmi amacıyla da değerlendirebilirsin. Her beklentiye uygun turistik alternatifler barındıran bölgede safari, trekking, wind surf, yüzme, tırmanış gibi outdoor spor aktivitelerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor olman da cabası. Sağlığına özen gösteriyorsan Güre‘deki kaplıcalarda rahatlayabilir, Ege mutfağının nefis örneklerini tadabilir ya da zeytinyağı, şarap, reçel gibi bölgenin ünlü lezzetlerinden satın alabilirsin.

Kuzey Ege’de Uygun Fiyatlarla Unutulmaz Bir Tatil Geçirmek Mümkün

Turistik açıdan çok yönlü olmasına rağmen fiyat açısından özellikle Türkiye’nin güneyi ile karşılaştırıldığında makul seçenekler barındıran Kuzey Ege’de astronomik rakamlara ulaşmadan rahatlıkla tatil yapılabiliyor. Kuzeydeki konumundan dolayı sıcakların güneye göre daha kısa sürdüğü bölgede mayıs ve ekim ayları arasında denize girilebiliyor. Her açıdan en düşük fiyatlar ise yaz sezonu başlangıcı olan Mayıs ayı ile yaz sezonu bitişi olan Eylül ayında görülüyor.

Denize girmek gibi bir beklentin yoksa Kuzey Ege’yi diğer aylarda da ziyaret edebilirsin. Özellikle Bozcaada, Gökçeada feribot seferleri ve Ayvalık tekne turlarından dolayı bölgede deniz ulaşımı oldukça önemli bir yer tutuyor. Olumsuz hava koşullarından üst düzeyde etkilenen deniz ulaşımıyla ilgili problem yaşamamak için hava durumunu önceden kontrol etmek büyük ölçüde avantaj sağlıyor. Sen de en kısa sürede Kuzey Ege’yi keşfe çıkabilir, böylece farklı ve özgün bir tatil deneyimi yaşayabilirsin.

Jolly Tur ile Kuzey Ege turlarına katılmak istersen tıkla!

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Önceki yazıyı okuyun:
Kapadokya’da Balona Binmek Dışında Yapılacak 10 Şey

60 milyon yıllık tarihi ve müthiş coğrafi güzellikleriyle, doğa ve tarihin adeta bütünleştiği, her adımda bambaşka bir serüven, bambaşka bir...

Kapat