Bu Yaz Kuzey Ege Turu Yapmak İsteyeceğiniz 8 Muhteşem Rota

Kuzey Ege Turu ile yemyeşil bir doğaya, masmavi bir denize, eşsiz bir tarihe, balığın en tazesine, mezelerin en lezzetlisine doğru yolculuğa çıkıyoruz. Bu yaz kendimize Kuzey Ege turu hediye etmek için bahanemiz çok. Özgürlüğün, seyahat etmenin, Türkiye’nin güzelliklerini keşfetmenin ve doğayla iç içe olmanın tadı en güzel Kuzey Ege’de çıkar.

Kuzey Ege Turu İle Keşfedilmedik Yer Bırakmıyoruz

Kuzey Ege Turu ile Türkiye’nin muhteşem güzelliklerini keşfetmeye doyum olmaz. Ülkenin doğal güzelliklerini bir bir görebileceğimiz Kuzey Ege Turu ile Bozcaada‘da güneşin batışını izleyecek, Ayvalık‘ın arnavut kaldırımlarında dolaşacak, mitolojik efsaneleriyle Kaz Dağları‘nda oksijene doyacak, Foça’da tarihin izlerini sürecek, Çeşme ve Alaçatı‘da keyifli hatıralar yaşayacak, Bergama‘nın ve Assos‘un antik kentleri ile yüzyıllar öncesine gideceğiz.

* Kapak fotoğrafındaki yer Assos’tur.

Bozcaada

Kuzey Ege Turu

Kültür turlarının en özeller rotalarından biri olan Kuzey Ege rotasında yer alan ilk durak Bozcada oluyor. Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayandığı söylenen ve Yunan mitolojisinde Tenedos adıyla anılan Bozcaada, samimi havasıyla ve bozulmamış dokusuyla kendine hayran bırakıyor. Doğası kadar kültürel zenginliğiyle de ön planda olan Bozcaada’da gezilecek yerler arasında Rum ve Türk mahalleleri, Polente Feneri ve rüzgar gülleri, Bozcaada Kalesi yer alıyor. Muhteşem bir denize sahip olan Bozcaada’da denize girmek için adres ise Ayazma, Habbele ve Sulubahçe plajları oluyor.

Bozcaada Gezi Rehberi İçin Linke Tıklayın

Assos

Kuzey Ege TuruKuzey Ege’nin en önemli özelliği, bölgede yer alan hemen her yerin oksijen oranın yüksek olması. Kuzey Ege’nin nimeti olarak adlandırabileceğimiz temiz havayı içimize Assos‘ta çekmek için devam ediyoruz. Kekik kokularıyla ünlü Assos’un tarihi ve kültürel yapısı, hem benliğimizi hem de kültürümüzü zenginleştiriyor. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Psikoposluk Merkezi olan Assos’ta gezilecek yerler arasında ise AkropolAthena Tapınağı, sarnıçlar ve çeşmeler ve Anadolu’nun en etkileyici nekropolü yer alıyor.

Assos Gezi Rehberi İçin Linke Tıklayın

Cunda Adası

Kuzey Ege TuruTürkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan Cunda Adası, arnavut kaldırımlı taş sokakları ve evleri ile tam bir doğal fotoğraf platosu konumunda. Rum ve Türk mimarisi örneklerinin görüldüğü Ayvalık’ta yer alan Cunda Adası, Kuzey Ege Turu ile keşfedilecek özel yerlerden biri. Kuzey Ege’nin incisi, sakız aromalı dondurması ve reçeliyle ünlü Cunda Adası’nın nostaljik sokaklarını arşınlayıp Taksiryarhis Kilisesi ve Aşıklar Tepesi‘ni ziyaret ederken sadece bu bölgeye özgü papalina balığının da tadına bakmayı unutmamak lazım. Ayvalık’ta denize girmek için istikamet ise Akvaryum, Maden Adası ve Ortunç, Hamam Koyu oluyor.

Kaz Dağları

Kuzey Ege TuruKuzey Ege turu yaparken dünyanın en yüksek derecede oksijene sahip yeri olan Kaz Dağları’na safariyle yapmamak olmaz. Akçay’da safari jeeplerine binilip Alp Dağları’ndan sonra en fazla oksijene sahip Kaz Dağları’nı keşfetmek için yola koyulmak gerçekten benzersiz bir deneyim… Kaz Dağları Milli Parkı’nın güzelliğine bu yolculukta tanık oluyoruz. Milli park içerisinde yer alan seyir tepesinde hepimiz içimizdeki fotoğrafçıyı konuşturacağız ve rotamızı  Şahin Deresi Kanyonu‘na çevireceğiz. Buradaki oksijen, temiz hava ve çam kokuları eşliğinde Ağlayan Çam’a ulaşacak ve Kaz Dağları’nda çıkan büyük yangından kurtulan Ağlayan Çam’ın hikayesini öğreneceğiz.

Bergama

Kuzey Ege TuruKuzey Ege Turu ile keşfetmeye Bergama ile devam ediyoruz. Antik dönemdeki Pergamon devletinin başkenti olan Bergama’nın tıp merkezi olan ve sağlık Tanrıçası Asklepion’a adanmış olan Asklepion Antik Kenti sizleri bekliyor olacak. Ardından ise Foça’da nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren kayalıkları, Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu sizlere ev sahipliği yapacak.

Bergama Gezi Rehberi İçin Linke Tıklayın

Çeşme

Kuzey Ege TuruYaz tatili denilince akla ilk gelen yerlerden biri oluyor Çeşme. Kuzey Ege Turu ile deniz tatili için en ideal yerlerden biri olan Çeşme’de akvaryum gibi bir denize girebilir, damla sakızlı kahvenizi yudumlarken tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. Çeşme plajları, gece hayatı, aynı zamanda binlerce yıllık tarihi eserlerin doğa ile iç içe atmosferi ile  herkesi kendine hayran bırakıyor. Çeşme otelleri de beklentiyi oldukça yüksek bir şekilde karşılıyor. Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Çeşme’de görülecek yerler arasında ise Çeşme KalesiKervansarayErythrai Antik Kenti ve Çeşme’nin en eski yerleşim yeri olan Germiyan Köyü yer alıyor. Çeşme’de denize girilecek yerler listesine ise Boyalık Koyu, Dalyan koy, Sakızlı Koy, Aya Yorgi Koyu, Çeşme Paşalimanı Plajı, Pırlanta Plajı, Çark Plajı, Ilıca Plajları mutlaka eklenmeli.

Alaçatı

Kuzey Ege Turuİzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan tertemiz, masmavi denizi ve birçok su sporuna imkan sağlayan rüzgarı ile Ege’nin incisi Alaçatı her zaman iyi bir fikirdir. Tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanan ve antikçağdaki ismi Agrilia olan Alaçatı, arnavut kaldırımlı dar sokakları, ihtişamı ile göz dolduran Rum evleri ve eski taş evlerden restore edilen pansiyon ve kafeleri ile küçük ama hareketli bir tatil cenneti konumunda. Deniz ürünleri, ot yemekleri ile lezzetli bir mutfağa sahip olan belde, her yıl düzenlenen Alaçatı Ot Festivali ile de turist akınına uğruyor. Türkiye’deki tek sakız ağacı bahçesi Alaçatı’da yer aldığı için baştan söylemeliyiz ki burada sakıza ve sakızlı yiyecek içeceklere doyacaksınız.

Alaçatı’da Yapılacak 10 Şey

Foça

Kuzey Ege TuruM.Ö. altıncı yüzyılda İyonlar tarafından keşfedilerek yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanan Foça, doğal güzellikleri ile İyon medeniyetinde doğup tüm uygarlıklara yayılan felsefe ve mimarlık akımlarına da ilham veren özel bir yer. Fok balıklarının sevdiği bir bölge olan Foça’nın adı da bu özelliğinden geliyor. İzmir’in göz bebeği olan Foça’da sakin bir tatil yapmak, plajda güneşlenmek ve manzarayı seyre dalmak size huzur verecek. Ayrıca Foça sokaklarında dolaşmak, derin bir kültür ve tarihi yaşayarak öğrenmek de size benzersiz bir tatil yaşatacak. Foça’da nesilleri tükenme tehlikesi içerisinde olan Akdeniz foklarını yakından görebilir, berrak bir denizde yüzmenin keyfini sürebilirsiniz. Semt pazarlarına uğrayıp çeşitli otlar almadan dönmeyi de unutmayın deriz.

Jolly İle Ege’nin Güzelliklerini Keşfetmek İçin Tıkla

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir