Kurban Bayramını Yurt Dışında Geçirmeye Ne Dersin?

BAYRAMDA ROMANTİK BİR İTALYA GEZİSİ

Jolly Tur ile yurtdışında romantik bir bayram geçirmek isteyenler için Akdeniz’in en romantik ülkesi İtalya’ya, “Baştanbaşa İtalya” isimli tur düzenliyor. Roma’da 3 gece, Floransa’da 2 gece ve Venedik’te 2 gece olmak üzere toplam 7 gece olarak planlanan turun başlangıç fiyatı, 699 Euro olarak belirlenmiş durumda. Elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Zira, 10-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Baştanbaşa İtalya Turu, henüz şimdiden en büyük ilgiyi gören turlar arasında yer alıyor.

Şarkılara konu olmuş muhteşem güzellikteki İtalya Rivierasında yer alan Portofino, dünyanın moda başkenti Milano, yüzlerce yıl öncesinden kalan ve dünya miraslarının başında yer alan Pompei Antik Kenti bu tur sırasında görülebilecek ayrıcalıklı yerlerden birkaç tanesi. Lüks malikânelerin yer aldığı Como Gölü, eğik duruşu ile adeta İtalya’nın simgesi haline gelmiş Pisa Kulesi ayrıca sayılabilecek birkaç diğer örnek.

Dolu dolu geçecek ve bir hafta boyunca sayısız eser ve tarihi yapı görme fırsatı elde edilecek bu turda Roma’da gezilecek yerler arasında Vatikan ve San Pietro Katedrali, Collosseum, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri; Floransa’da Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali, Sinyorler Meydanı; Venedik’te ise San Marco Meydanı ve Kilisesi, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Büyük Kanal bulunuyor. Dileyen misafirler ise Venedik’te gondollar ile gezerek unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı bulacaklar.

DOĞA, TARİH VE SANAT İÇİN BARSELONA’YA AÇIK DAVET

Bayramda görkemli bir tarih, üstün bir sanat anlayışı, eğlence ve renkli bir gastronomi ile tanışmak istiyorsanız yurtdışında tercih edeceğiniz şehir Barselona olabilir. Jolly Tur’un 13-16 Eylül tarihleri arasında düzenlediği “Barselona Turu”nda döneme özel başlangıç fiyatı 599 Euro olarak belirlendi.

Gaudi başta olmak üzere Picasso, Miro ve Dali gibi sanatçıların eserleriyle süslenmiş sokaklarında gözünüzü alamayacağınız bir gezi gerçekleştirirken, özellikle peri masallarından fırlamış evleriyle Park Guell, şaşırtıcı ve meydan okuyuculuğuyla Casa Mila ve tamamlanamamasına rağmen olağanüstü çarpıcılığıyla La Sagrada Familia; mutlaka görmeniz gereken eserlerden sadece birkaçı.

Bu arada Montjuic Kalesi’nden şehrin görkemli manzarasını kuşbakışı izlemeye, sokak çalgıcıları, ressamlar, canlı heykelleri ve alışveriş olanaklarıyla La Rambla Caddesi’nde gezinmeye, şehrin en ünlü pazarı La Boqueria’da yerel kültürle tanışmaya, dünyaca ünlü gece hayatını deneyimlemeye, Flamenko gecelerinin tadını çıkarmaya zaman ayırmayı ihmal etmeyin.

AVRUPA’NIN ELEGANT ŞEHİRLERİNDE DOYUMSUZ BİR TATİL

Jolly Tur, bayram tatilini yurtdışında geçirmeyi planlayanlar için Avrupa’nın elegant şehirlerinde doyumsuz bir gezi fırsatı sunan “Elegant Avrupa Turu”nu öneriyor. 7 gece-8 günlük bu gezi, 11 Eylül-18 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Gezinin başlangıç fiyatı yine bu döneme özel olarak 749 Euro olarak belirlendi.

Bu gezide olağanüstü doğal güzelliklerinin yanı sıra çarpıcı bir tarihin derinlikleriyle Zürih; sizi karşılayacak şehirlerden biri olacak. Şehirdeki keşif yolculuğunuzda sizi adalarla bezenmiş Konstanz Gölü, her biri farklı bir öykü anlatan Alp Köyleri, Fransız ve Alman ortak kültürünün ürünü Ren Şarap Yolu ve bu yol üzerindeki Notre Dame Katedrali, Küçük Venedik, Küçük Fransa’nın da bulunduğu zengin bir tarihi yolculuk, Ren Nehri ve kanallarındaki eşsiz güzellikler ve lezzetler karşılayacak.

Dünya jet sosyetesinin ikametgahlarından biri olan Como’da doyumsuz maviliklerin yeşilin tonlarıyla süslendiği Lugano ve Lugano Gölü, Ren Vadisi ve Alp Dağları’nın en güzel buluşmalarından biri olan Lihtenştayn Ve Como Gölü’nde eşsiz bir deneyim sizi bekliyor.

Avrupa’nın bir diğer elegant ismi Cenova’da ise Duomo Katedrali, La Scala Meydanı, Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı gibi şehirle özdeşleşmiş eserlerin yanı sıra şarkılara ilham olmuş güzelliğiyle Portofino’nun güzellikleri karşılayacak. Gezi Monaco, Monte Carlo, Cote d’Azur’un en güzel koy ve burunları üzerinden Nice’a varış ve ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais, dünya jet sosyetesinin gözde beldesi Cannes ve lavanta tarlaları, şık butikleri ve şirin sokaklarıyla Aix en Provence ile devam edecek. Bu arada üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla ünlü Avignon’a ve onun tarihine bir yolculuk yapmayı ihmal etmeyin. Gezinin son durağında ise sizi yine köklü bir tarihin mirasları kadar olağanüstü doğal güzellikleriyle Lyon karşılayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir