Kurban Bayramı’nda Klasik İtalya Turu

Jolly Tur, tüm yaz boyunca Akdeniz’in en romantik ülkesi İtalya, romantizmi yaşamak isteyenler için fırsat niteliğinde bir tur düzenliyor. Klasik İtalya isimli tur, Roma’da 3 gece, Floransa’da 2 gece ve Venedik’te 2 gece olmak üzere toplam 7 gece olarak planlandı. Başlangıç fiyatlarının 549 Euro olarak belirlendiği turda bu şehirler dışında İtalya’nın görkemli ve bir o kadar Akdenizli pek çok şehir gezilecek. Jolly Tur’un düzenlemiş olduğu bu turda İtalya’nın önemli tüm şehirlerini görme ayrıcalığını yakalamak mümkün.

Avrupa’nın en büyük liman şehirlerinden biri olan ve Akdeniz’in büyüleyici adalarına ulaşabilecek Napoli, bu şehirlerden biri. Bir diğeri, eteklerinde kurulduğu Vezüv Yanardağı’nın 2000 yıl önce patlamasıyla binlerce insanın küller altında kalıp bugün taşlaşmış insanlar şehri olarak anıldığı Pompei. Ünlü eğik Pisa Kulesi, Ünlü mimar Giorgio Vasari’nin inşa ettiği Şövalyeler Meydanı, Mucizeler Meydanı’ndaki (Campo dei Miracoli) Pisa Katedrali (Duomo di Pisa) ile Pisa

Pisa Kulesi

Rengarenk evlerin çevrelediği küçük limanı ve şarkılara konu olmuş muhteşem güzelliğiyle İtalya Rivierası’ndaki Portofino…  Modanın dünya merkezlerinden biri olmasının yanı sıra dünyanın en büyük gotik katedrali Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala gibi eşsiz yapılarıyla Milano

Matthew Bellamy, Madonna, George Clooney, Gianni Versace, Ronaldinho, Sylvester Stallone, Julian Lennon, Richard Branson, Ben Spies ve Pierina Legnani gibi ünlü isimleri kıyılarında konuk eden eşsiz güzelliğiyle Como Gölü

Dolu dolu geçecek ve bir hafta boyunca sayısız eser ve tarihi yapı görme fırsatı elde edilecek bu turda gezip görecekleriniz bu yapılar ve şehirlerle sınırlı değil kuşkusuz. Romantizmin başkentlerinden biri olarak anılan ve tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulu Roma’da gezilecek yerler arasında Vatikan ve San Pietro Katedrali, Collosseum, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri yer alıyor.

İtalyan Rönesansı’nın doğum yeri Floransa; Jolly’nin düzenlediği turun olmazsa olmazları arasında. Leonardo da Vinci, Michelangelo ve Dante’nin ilhal kaynaklarından Floransa’da Jolly Tur’un rehberlerinde gezilecek görülecek güzellikler arasında Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali, Sinyorler Meydanı bulunuyor.

Floransa

Romantik olduğu kadar ünlü müzisyen Antonio Vivaldi’nin doğduğu şehir olması nedeniyle en güzel melodilerin şehri olarak da tanımlanabilecek Venedik… Times Online Gazetesi’nin Roma’ya meydan okurcasına “Avrupa’nın en romantik şehri” olarak tanımladığı Venedik’te ziyaret edilecek mekânlar arasındaki San Marco Meydanı da var. Meydandaki en eski kahvehane olan Caffe Florian’in pek çok yazar, şair ve müzisyenin buluşma yeri olduğunu belirtmek gerekiyor. O isimler arasında Goethe, Thomas Mann, Marcel Proust, Hemingway ve Twain gibi pek çok ünlü vardı. Cıvıl cıvıl alışveriş mekânları ve Grand Kanal’ın en güzel manzaralarından birini gören konumuyla Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Bu arada aynı zamanda bir “kanallar şehri” olarak anılan Venedik’te 4 kilometrelik uzunluğuyla Grand Kanal; deneyimlenecek güzellikler arasında yer alıyor. Dileyen misafirler ise Venedik’te Gondollar ile gezerek unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı bulacaklar.

BUNLARI YAPMADAN DÖNMEYİN:

  • Milano – Como Gölü Turu’na Katılın

Bu tura katılmadan İtalya’da tam manasıyla gezdim demeyin. Milano turu sırasında aralarında dünya çapında ün kazanmış sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu’nu da deneyimleyeceksiniz. Tiyatroyu keşfederken burada sahne alan Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların yad etmeyi unutmayın. Bu turda ismini Avrupa’nın dördüncü büyük katedralinden alan Duomo Meydanı’nı da gezeceksiniz. Katedralin görkemli mimarisi ve süslemelerinin hazzını yaşadıktan sora sizi yapıları ve cam tavanıyla 1877 yılının mirası olan Galleria Vittorio Emanuele bekliyor olacak. Burada da alışverişin hazzını yaşamayı ihmal etmeyin.

Milano

  • Pisa – İtalyan Rivierası Turuna Katılın 

İtalya’da mutlaka keşfetmeniz gereken turlardan biri. İtalya’nın hiç kuşkusuz en güzel bölgelerinden biri olan Toskana’da yer alan Pisa’ya doğru yol alırken, olağanüstü doğanın ve bütün estetikleriyle zamana karşı dimdik duran yapıların keyfini çıkarın. Pisa’ya vardığınızda ünlü Mucizeler Meydanı, bir başka deyişle Piazza dei Miracoli başta Pisa Kulesi olmak üzere büyüleyici yapılarıyla sizi karşılayacak. Pisa Kulesi Piazza dei Miracoli, bir başka deyişle Mucizeler Meydanı’nda yer alıyor. Turun devamında şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur liman şehri Portofino’ya tekne ile gezi ve İtalyan Rivierası’nın nefes kesici güzellikleri var.

  • Napoli ve Pompei Turuna Katılın 

Doğanın olağanüstü güçlerine tanıklık etmek için bu turu da İtalya’da mutlaka görülmesi gerekenler listenize not almalısınız. 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehir.

Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir