Kurban Bayramı’nda Klasik İtalya Turu

Jolly Tur, tüm yaz boyunca Akdeniz’in en romantik ülkesi İtalya, romantizmi yaşamak isteyenler için fırsat niteliğinde bir tur düzenliyor. Klasik İtalya isimli tur, Roma’da 3 gece, Floransa’da 2 gece ve Venedik’te 2 gece olmak üzere toplam 7 gece olarak planlandı. Başlangıç fiyatlarının 549 Euro olarak belirlendiği turda bu şehirler dışında İtalya’nın görkemli ve bir o kadar Akdenizli pek çok şehir gezilecek. Jolly Tur’un düzenlemiş olduğu bu turda İtalya’nın önemli tüm şehirlerini görme ayrıcalığını yakalamak mümkün.

Avrupa’nın en büyük liman şehirlerinden biri olan ve Akdeniz’in büyüleyici adalarına ulaşabilecek Napoli, bu şehirlerden biri. Bir diğeri, eteklerinde kurulduğu Vezüv Yanardağı’nın 2000 yıl önce patlamasıyla binlerce insanın küller altında kalıp bugün taşlaşmış insanlar şehri olarak anıldığı Pompei. Ünlü eğik Pisa Kulesi, Ünlü mimar Giorgio Vasari’nin inşa ettiği Şövalyeler Meydanı, Mucizeler Meydanı’ndaki (Campo dei Miracoli) Pisa Katedrali (Duomo di Pisa) ile Pisa

Pisa Kulesi

Rengarenk evlerin çevrelediği küçük limanı ve şarkılara konu olmuş muhteşem güzelliğiyle İtalya Rivierası’ndaki Portofino…  Modanın dünya merkezlerinden biri olmasının yanı sıra dünyanın en büyük gotik katedrali Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala gibi eşsiz yapılarıyla Milano

Matthew Bellamy, Madonna, George Clooney, Gianni Versace, Ronaldinho, Sylvester Stallone, Julian Lennon, Richard Branson, Ben Spies ve Pierina Legnani gibi ünlü isimleri kıyılarında konuk eden eşsiz güzelliğiyle Como Gölü

Dolu dolu geçecek ve bir hafta boyunca sayısız eser ve tarihi yapı görme fırsatı elde edilecek bu turda gezip görecekleriniz bu yapılar ve şehirlerle sınırlı değil kuşkusuz. Romantizmin başkentlerinden biri olarak anılan ve tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulu Roma’da gezilecek yerler arasında Vatikan ve San Pietro Katedrali, Collosseum, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri yer alıyor.

İtalyan Rönesansı’nın doğum yeri Floransa; Jolly’nin düzenlediği turun olmazsa olmazları arasında. Leonardo da Vinci, Michelangelo ve Dante’nin ilhal kaynaklarından Floransa’da Jolly Tur’un rehberlerinde gezilecek görülecek güzellikler arasında Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali, Sinyorler Meydanı bulunuyor.

Floransa

Romantik olduğu kadar ünlü müzisyen Antonio Vivaldi’nin doğduğu şehir olması nedeniyle en güzel melodilerin şehri olarak da tanımlanabilecek Venedik… Times Online Gazetesi’nin Roma’ya meydan okurcasına “Avrupa’nın en romantik şehri” olarak tanımladığı Venedik’te ziyaret edilecek mekânlar arasındaki San Marco Meydanı da var. Meydandaki en eski kahvehane olan Caffe Florian’in pek çok yazar, şair ve müzisyenin buluşma yeri olduğunu belirtmek gerekiyor. O isimler arasında Goethe, Thomas Mann, Marcel Proust, Hemingway ve Twain gibi pek çok ünlü vardı. Cıvıl cıvıl alışveriş mekânları ve Grand Kanal’ın en güzel manzaralarından birini gören konumuyla Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Bu arada aynı zamanda bir “kanallar şehri” olarak anılan Venedik’te 4 kilometrelik uzunluğuyla Grand Kanal; deneyimlenecek güzellikler arasında yer alıyor. Dileyen misafirler ise Venedik’te Gondollar ile gezerek unutulmaz bir tatil geçirme fırsatı bulacaklar.

BUNLARI YAPMADAN DÖNMEYİN:

  • Milano – Como Gölü Turu’na Katılın

Bu tura katılmadan İtalya’da tam manasıyla gezdim demeyin. Milano turu sırasında aralarında dünya çapında ün kazanmış sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu’nu da deneyimleyeceksiniz. Tiyatroyu keşfederken burada sahne alan Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların yad etmeyi unutmayın. Bu turda ismini Avrupa’nın dördüncü büyük katedralinden alan Duomo Meydanı’nı da gezeceksiniz. Katedralin görkemli mimarisi ve süslemelerinin hazzını yaşadıktan sora sizi yapıları ve cam tavanıyla 1877 yılının mirası olan Galleria Vittorio Emanuele bekliyor olacak. Burada da alışverişin hazzını yaşamayı ihmal etmeyin.

Milano

  • Pisa – İtalyan Rivierası Turuna Katılın 

İtalya’da mutlaka keşfetmeniz gereken turlardan biri. İtalya’nın hiç kuşkusuz en güzel bölgelerinden biri olan Toskana’da yer alan Pisa’ya doğru yol alırken, olağanüstü doğanın ve bütün estetikleriyle zamana karşı dimdik duran yapıların keyfini çıkarın. Pisa’ya vardığınızda ünlü Mucizeler Meydanı, bir başka deyişle Piazza dei Miracoli başta Pisa Kulesi olmak üzere büyüleyici yapılarıyla sizi karşılayacak. Pisa Kulesi Piazza dei Miracoli, bir başka deyişle Mucizeler Meydanı’nda yer alıyor. Turun devamında şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur liman şehri Portofino’ya tekne ile gezi ve İtalyan Rivierası’nın nefes kesici güzellikleri var.

  • Napoli ve Pompei Turuna Katılın 

Doğanın olağanüstü güçlerine tanıklık etmek için bu turu da İtalya’da mutlaka görülmesi gerekenler listenize not almalısınız. 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir