Türkiye’nin Kurban Bayramı Rotası: Bayramda Nereye Gitsek?

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. 9 günlük tatile çok az bir zaman kaldı. Planlar, programlar yapıldı. Otel rezervasyon işlemleri halledildi. Bayram hazırlığını çok önceden yapanlar şimdi eli kulağında tatili bekliyor. Hala bir planı olmayanlar da geç kalmış değiller. Bu bayramda evde mi kalacağız, bir yere gitmeyeceğiz mi soruları içerisinde boğulan ve işin içinden çıkamayanlar için bu bayrama yakışır rotaları yazdım. Bu arada unutmadan, otellerin çok çabuk tükendiğini ve artık hızlıca planınızı yapmanız gerektiğini de söylemeyi unutmayayım.

Kurban Bayramı Rotaları

Bu Kurban Bayramı tatilimiz 9 gün. Doya doya deniz tatili yapabileceğimiz, yemelere doyamayacağımız, keşiflerimize yeni keşifler ekleyeceğimiz bu bayram tatilinde nereye gideceğini hala düşünenler için birkaç önerim var.

Kıbrıs

Kurban BayramıYavru Vatan Kıbrıs, dört mevsim eğlenceyi sonuna kadar vadeden güzelliklerden biri. Yılbaşı, bayram tatilleri ve birçok özel günde tercih edilen Kıbrıs, vizesiz ve pasaportsuz hava alanı çıkışı sonrası kapılarını aralıyor bizlere. Yüksek kalitedeki Kıbrıs otelleri ile dört dörtlük bir tatil yapmak isteyenler için Kıbrıs planı şimdiden hazırlanmalı derim. Bafra’nın uzun kumsallarında, Gazi Mağusa’nın eşsiz denizinde, Lefkoşa’nın derin tarihinde ve Girne’nin 7/24 eğlencesinde kendinize uzun bir tatil molası verebilir, Akdeniz’in keyfini çıkartabilirsiniz.

Kuşadası

Kurban BayramıÜlkemizin doğal güzelliklerini keşfetmeyi seviyorsanız Kuşadası, Çeşme ve Pamukkale turlarına katılın ya da Kuşadası otellerinin keyfini çıkartarak huzura erin. Türkiye’nin eski tatil merkezlerinden biri olan ve yıllardır Türk turizminin can damarı konumundaki Kuşadası’nın muhteşem koylarında denize girebilir, bölgede daha önce görmediğiniz kültürel değerleri keşfe çıkabilirsiniz. Kuşadası’nın 3 kilometre uzağında bulunan ve antik çağda bir sağlık ve bakım şehri olarak kurulan Pygela, şifalı sulara sahip olduğu için Truva savaşları ile adını hatırlayacağımız Kral Agamemnon’un 10 yıl süren bu savaş süresince yorgun düşen askerlerini dinlendirdiği yer olarak biliniyor. Türkiye’nin farklı tatil yerleri arasında oldukça orijinal bir rota oluşturan Pygela’da Kurban Bayramı’nda olmak isterseniz hemen hazırlıklara başlayın derim.

Çanakkale

Kurban Bayramı'ndaHem tarih, hem gurme turu yapmak hem de deniz tatilinin keyfini sürmek isteyenler Çanakkale otelleri için elini çabuk tutsun ve rezervasyonunu bugünden itibaren yapmaya başlasın. Zira Akdeniz otelleri gibi hızla tükenen ve doluluk oranı oldukça yüksek bir yer Çanakkale. Bozulmamış dokusu, Kaz Dağları’ndan gelen temiz havası, Ege suyunun muhteşemliği derken Kurban Bayramı için Çanakkale rotasının peşinde gitmeyi düşünebilirsiniz. Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Edremit, Assos, Küçükkuyu gezisi ile Kuzey Ege turu yapmayı da planınız içerisine dahil edebilirsiniz. Bayramda Çanakkale’de olacaklar buraların ünlü peynir helvasından yemeyi ve dağ kekikleriyle lezzetlenen etlerin tadına bakmayı unutmasın.

Bozcaada

Kurban BayramıKuzey Ege rotasında yer alan Bozcada, Kurban Bayramı tatili için öneriler listesinde elbette olmazsa olmazdı. Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayandığı söylenen ve Yunan mitolojisinde Tenedos adıyla anılan Bozcaada, samimi havasıyla ve bozulmamış dokusuyla kendine hayran bırakıyor. Doğası kadar kültürel zenginliğiyle de ön planda olan Bozcaada’da gezilecek yerler arasında Rum ve Türk mahalleleri, Polente Feneri ve rüzgar gülleri, Bozcaada Kalesi yer alıyor. Muhteşem bir denize sahip olan Bozcaada’da denize girmek için adres ise Ayazma, Habbele ve Sulubahçe plajları oluyor. Bozcaada otelleri ise tüm sempatikliği ile misafirlerini ağırlıyor. Yine uyarımı yapayım. Bozcaada otelleri yoğunluk olduğu için çok çabuk tükeniyor.

Dikili

Kurban BayramıDenizcilerin saklı cenneti Bademli koyu kıyılarında, Dikili’ye bağlı olan Kalem Adası da Kurban Bayramı’nda gidilecek yerlerden biri. Ege’nin Maldivleri olarak anılan Kalem Adası, Yunanistan’ın Midilli Adası ile karşı karşıya bir konumda bulunuyor. Ayvalık, Bergama ve Aliağa ile komşu olan Kalem Adası’nda tatil yapmak isteyenler, çevredeki birçok güzelliği de görebilme şansı bulabilir. Palmiye ve zeytin ağaçları ile çevrili Kalem Adası, turkuaz rengi denizi ve incecik kumlu sahiliyle Türkiye’de görülmesi gereken yerlerden biri. Kalem Adası otelleri için uygun tarih aralığında seyahatinizi planlayın ve Ege’nin güzelliğine kendinizi bırakın.

Dalyan

Kurban BayramıDalyan, denizi Köyceğiz Gölü’ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikayesinin izinde kaya mezarlarını keşfedeceğiniz eşsiz bir yer. Dalyan hem doğal güzelliği hem de efsanelere konu olan tarihi ile her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapan İztuzu Plajı ise eşi benzeri bulunmayan bir güzellik olarak karşımıza çıkıyor. Kurban Bayramı için Dalyan otelleri de sizleri bekliyor. Tabii yine elinizi çabuk tutmanız kaydıyla…

Alaçatı

Kurban Bayramı

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan tertemiz, masmavi denizi ve birçok su sporuna imkan sağlayan rüzgarı ile Ege’nin incisi Alaçatı her zaman iyi bir fikirdir. Tarihi MÖ 600’lü yıllara dayanan ve antik çağdaki ismi Agrilia olan Alaçatı, arnavut kaldırımlı dar sokakları, ihtişamı ile göz dolduran Rum evleri ve eski taş evlerden restore edilen pansiyon ve kafeleri ile küçük ama hareketli bir tatil cenneti konumunda. Deniz ürünleri, ot yemekleri ile lezzetli bir mutfağa sahip olan belde, her yıl düzenlenen Alaçatı Ot Festivali ile de turist akınına uğruyor. Türkiye’deki tek sakız ağacı bahçesi Alaçatı’da yer aldığı için baştan söylemeliyiz ki burada sakıza ve sakızlı yiyecek içeceklere doyacaksınız. Alaçatı otelleri için şimdi rezervasyon için yaptırın.

Göcek

Kurban BayramıGöcek otelleri kadar yatları da dillere destan olduğundan bütçenize göre gidebileceğiniz en iyi rotalardan birini oluşturuyor. Koy koy gezip muhteşem bir denize girebileceğiniz Göcek’te yeşilin mavi ile buluştuğu muhteşem bir tatil yapın. Göcek coğrafi yapısı, bakir koyları, keşif adaları ile dünyanın birçok ülkesinden turist ağırlarken yerli turizmin de kalbinin attığı bir yer oluyor. Benzersiz kumsallara ev sahipliği yapan Göcek’te Günlüklü ve Hamam KoyuYassıca ve Göcek Adası ile adını Bedri Rahmi Eyüboğlu’nda alan Bedri Rahmi Koyu keşfedilecek yerlerin başında geliyor.

Otelle İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir