Kurban Bayramı İçin Müthiş Tatil Önerileri

Kurban Bayramını yeni yerler görmek ve unutulmaz bir tatil haline getirmek isteyenler için müthiş tatil önerileri hazırladık. Yeşille iç içe bir doğa tatili mi yoksa masmavi denizin huzur veren sesini mi istersiniz? Yoksa hayaliniz buram buram kültür kokan bir gezi mi? Bu listede herkes kendine uygun bir tatil önerisi bulabilir. Bence vakit kaybetmeden tatil önerilerimize bir göz atın!

1) Kapadokya Turlarıyla Kendinizi Bambaşka Diyarlarda Hissedebilirsiniz.

Kapadokya Turları

Kendinizi bir masal kentinde hissetmek ve leziz şaraplarından tatmak isterseniz Kapadokya’da harika zamanlar geçireceksiniz. Peribacalarının o harikulade görüntüsü eşliğinde güneşin batışını seyretmek sizce de hoş olmaz mı?

2) Eskişehir Odunpazarı Turlarıyla Şehr-i Aşkı Yaşayabilirsiniz.

Eskişehir Odunpazarı Turları

Kurban Bayramında şirin, samimi aynı zamanda modern bir şehir görmek isterseniz bayramda Eskişehir Odunpazarı turlarıyla harika bir kültür turu yaşayabilirsiniz. Porsuk çayı kenarındaki küçük kafelerde kahvenizi yudumlarken restore edilmiş ahşap Odunpazarı konaklarında nostaljiyi doyasıya hissedeceksiniz.

3) Ege Akdeniz Turlarıyla Sahillerin Tadını Çıkarabilirsiniz.

Ege Akdeniz Turları

Kurban Bayramı için en güzel önerilerden biri de mavinin, denizin ve sahillerin keyfini çıkarmak isteyenlerin tercihi muhakkak Ege Akdeniz turları olmalı. Hele bir de hala tatile çıkamadıysanız bu bayram tatilini fırsat bilip bunun acısını ancak Ege Akdeniz turlarıyla çıkarabilirsiniz. Tur detayını öğrenmek için hemen şuraya tıklayın!

4) Safranbolu Turlarıyla Tarihi ve Nostaljiyi Tadabilirsiniz.

Safranbolu Turları

Hem yeşili hem de Türk kültürünün el değmemiş halini görmek ve tanımak isterseniz Safranbolu’da bunları fazlasıyla bulacaksınız. Tarihî ahşap konakların içinde bir an durup bu evlerde ne hayatlar ne insanlar yaşamıştır acaba diye hayallere dalabilirsiniz. Buram buram tarih ve nostalji kokan bir gezi isterseniz Safranbolu turlarına bayılacaksınız.

5) Pamfilya Turlarıyla Deniz ve Arkeolojiyle İç İçe Bir Tatil Geçirebilirsiniz.

Antalya

Günümüze dek pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bu bölgede hem arkeoloji gezisi yapacak hem de denizin, sahillerin tadını hem de Kurban Bayramının çıkarabileceksiniz. Yanii deniz tatili yanında dolu dolu bir kültür turu da sizleri bekliyor olacak.

6) Karadeniz Turlarıyla Yeşile Doyabilirsiniz.

Karadeniz / Sümela Manastırı

Yeşile hasret ve aşıksanız Karadeniz turları Kurban Bayramında size bire bir gelecek. Yeşile doyarken bir yandan da Karadeniz’in tarihiyle bütünleşip Karadeniz lezzetleriyle bayram edeceksiniz. Karadeniz turlarını daha ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

7) Rodos Likya Turlarıyla Yeşil ve Mavinin Kucaklaşmasına Şahit Olabilirsiniz.

Rodos

Rodos Likya turlarıyla Kurban Bayramında denizi, yeşili, doğayı doyasıya yaşarken bir yandan da tarihi Rodos sokaklarını arşınlayıp hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ölüdeniz, Fethiye gibi dünyanın en güzel sahillerinde denize girmek büyük bir ayrıcalık olacak.

8) Kuşadası, Çeşme ve Pamukkale Turlarıyla Doğal Güzellikleri Keşfe Çıkabilirsiniz.

Pamukkale

Ülkemizin doğal güzelliklerini keşfetmeyi seviyorsanız Kuşadası, Çeşme ve Pamukkale turlarında birazcık ağzınız açık kalabilir. Pamukkale’nin gözlerinizi kamaştıracak travertenleri, Kuşadası’nın ve Çeşme’nin durdurak bilmeyen eğlence hayatı sizi sizde alabilir.

9) Beypazarı Abant Yedigöller Turlarıyla Doğanın Tadına Varabilirsiniz.

Abant

Doğa ile terapi yapmak ve huzur bulmak isteyenlerin en doğru adresi Beypazarı Abant Yedigöller Turlarıdır. Şehir yaşamından bunaldıysanız Milli Parkların enfes havasıyla sağlık bulacak, Abant Gölü kenarında belki ruhunuzu dinleyip tatilinizi huzur dolu geçirebileceksiniz.

10) Yeşil Karadeniz-Batum Turlarıyla Hem Doğayı Hem de Tarihi Tadabilirsiniz.

Batum

Yeşil Karadeniz Batum turlarıyla yaylaların ve muhteşem Karadeniz yemeklerini tadarken Batum’un tarihi ve yeşil sokaklarında doyasıya gezip gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir