Kışın Doğa Tatili Yapılacak Yerler

Doğa tatili denince akıllara ılık ve serin havalarda yapılan, sıcağın bunaltıcı etkisinden uzak, doğanın ferahlığını ve konforunu doya doya yaşayabileceğiniz sonbahar – kış tatilleri gelir. Ülkemizin doğa tatili için gözdesi olan duraklar arasında Sapanca, Abant, Bolu, Ağva ve Şile sayılabilir. Bu şirin durakların hepsinde sakinliğin, doğanın ve huzurun gölgesinde bir tatil sizi bekler. Günübirlik gitseniz dahi metropollerin gri havasından kolayca uzaklaşabileceğiniz, her durakta farklı bir tat yakalayabileceğiniz bu rotaya daha yakından bakalım.

Derenin Kenarında Ormanın İçinde: Sapanca ve Abant 

Sapanca’ya her gittiğimizde ilk ziyaret noktamız Maşukiye kahvaltıları oluyor. Dere kenarında herhangi bir yerde muhteşem manzara eşliğinde, serpme kahvaltı ziyafetiyle güne başlamak harika bir fikir! Sapanca tatillerinin olmazsa olmazlardan biri de göl kenarında yürüyüş ve bisiklet turları. Kışın yapılan Sapanca kaçamaklarında Kartepe‘ye uğrayıp kayak bile yapabilirsiniz.

Orman şehri Bolu’nun göz bebeği ise Abant… Burada bol oksijen, temiz hava depolayın: Şehir hayatına dönüşte buna ihtiyacınız olacak. Spor düşkünleri hafta sonu spor merkezlerine kapanmak yerine Abant’ta trekking ve at binmeyi tercih edebilirler. Bizim gibi konfor düşkünleri de fayton turlarını, sandal gezilerini seçebilir. Köy pazarından yapacağınız alışveriş ise sofraları şenlendirecek türden.

Bolu’da yapılabilecek renkli turlar arasında Göynük ve Mudurnu gibi ilçeleri de es geçmemek lazım. Eski Türk evleri, yöresel yemekleri ve zanaat ürünleriyle bu şehirde görülmeye değer pek çok yer bulabilirsiniz.

Yeşilden Maviye Büyülü Renkler: Ağva ve Şile

Bir yanda yeşilin büyüsü, diğer yanda mavinin huzuru: Ağva… İster günübirlik hoş bir kaçamak, ister şık otellerde konaklama imkanıyla tatlı bir istirahat sizi bekliyor. Aşıklar yolu, Göksu ve Yeşilçay, Kerpe, Kadırga koyu, Saklıgöl Ağva’nın tarihi zenginlikleri arasında yer alıyor. Köy kahvaltısı ile başlayan günü, doğa yürüyüşleri ve tarihi ziyaretlerle noktalayabilirsiniz.

Zeki Müren’in vazgeçilmezlerinden, Karadeniz kıyılarının incisi Şile de başka bir doğa tatili opsiyonu. Tarihi evlerin seyrine doyamayacak, Ağlayan Kaya efsanesini bir de Şile’nin insanlarından dinlemek isteyeceksiniz. Her mevsim taze balığın en doğru adresi olan Şile’nin limandan seyrine doyamayacaksınız. Onbir göller vadisinde yapacağınız bir yürüyüş haftanın tüm stresini alıp götürecek.

Doğa tatiline çıkmak için Jolly Tur’un sunduğu seçeneklere bakabilir, şehirden uzaklaşarak keyif ve huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Turla İlgili Bilgi Almak İstiyorum

Hangi destinasyon olursa olsun, Jolly Tur sizlere özel turlar düzenleyerek yeni dünyalar keşfetmenize yardımcı oluyor.
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI MEVZUATI KAPSAMINDA
MÜŞTERİ ONAY FORMU
Bu onay metni, Club Jolly Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (“Şirket”) müşterilerinden satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la toplanan kişisel verilerin (aşağıda tanımlanmaktadır) nasıl kullanılacağını açıklamaktadır. Müşterinin kişisel verileri, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak toplanacak, kullanılacak, işlenecek, saklanılacak, ifşa edilecek, aktarılacak ve güvende tutulacaktır.Şirket müşterinin ve beraberinde hizmet alan kişilerin ismi, soy ismi, cinsiyeti, doğum tarihi, uyruğu, T.C. kimlik numarası, pasaport numarası ve tipi, detaylı adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları, kredi kartı bilgileri, kredi kartının geçerlilik tarihi ve CVV numarası (“Kişisel Veriler”) hakkında bilgi toplayacaktır.Şirket Kişisel Veriler’i, iştiraki olan UTS Turizm ve Ticaret Limited Şirketi (“UTS”), grup şirketi olan Gordion Teknoloji Anonim Şirketi (“Gordion”) ve Şirket’in yetkili satış acenteleri dahil olmak üzere seyahatinizle bağlantılı tüm hizmet sağlayıcılarıyla (“Hizmet Sağlayıcıları”) satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la paylaşacaktır.Şirket, UTS, Gordion ve Hizmet Sağlayıcıları Kişisel Veriler’i yalnızca satışlar, özel teklifler, indirimler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme gibi pazarlama amaç(larıy)la kullanacak, işleyecek, saklayacak, ifşa edecek, ve güvende tutacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in, saklanması konusunda müşterinin bulunduğu ülkedeki hukuk düzeni ile denk seviyede veri koruma düzenlemeleri olmayabilecek, seyahat edilecek ülkelerde, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve İngiltere’de bulunan ve seyahat acenteleri ile seyahatinizle bağlantılı Hizmet Sağlayıcıları dahil olmak üzere Şirket ile işbirliği içinde olan üçüncü kişilere aktarabilecektir. Ancak Şirket, Kişisel Veriler’in bu ülkelerde Kanun’a ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına uygun olarak korunması için yeterli önlemleri alacaktır.Şirket, Kişisel Veriler’in yetkisiz veya yasadışı işlenmesine veya erişimine, sehven kaybına, imhasına veya zarar verilmesine karşı korunmasını sağlayacak ve Kişisel Veriler’in saklanması için uygun güvenlik seviyesini oluşturmak amacıyla, tüm gerekli teknik ve diğer önlemleri alacaktır. Şirket ayrıca, Kişisel Veriler’e yasadışı erişimini önlemek amacıyla gerekli önlemleri almakta ve Kişisel Veriler’in toplanması, saklanması ve işlenmesi üzerine düzenli olarak denetimler yapmaktadır. Kişisel Veriler’e erişimi sadece bu verilere kati şekilde erişime ihtiyacı olan ve kati sözleşmesel gizlilik yükümlülüğüne sahip çalışanlar, sözleşmesel yükleniciler, yetkililer ve diğer ilgili taraflar ile kısıtlı tutulmaktadır.
Kanun uyarınca müşteri, Kişisel Veriler’in işlenip işlenmediğini öğrenme; işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme; işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme; yurt içinde veya yurt dışında Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişileri bilme; Kişisel Veriler’in eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme; işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde Kişisel Veriler’in silinmesini veya yok edilmesini isteme; Kanun Madde 7 uyarınca yukarıda bahsedilen düzeltme, silme veya yok etme işlemlerinin, Kişisel Veriler’in aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme; işlenen Kişisel Veriler’in münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme; ve Kişisel Veriler’in Kanun’a aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahiptir.

Şirket’in Kanun ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatına ilişkin uyum ve politikalarına dair daha fazla bilgi edinmek ve talepleriniz için Şirket’e https://www.jollytur.com/iletisim adresinden ulaşılabilecektir.

Kendi adıma ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcılar adına bu bildirimi okuduğumuzu ve kişisel verilerimizin bu bildirimde açıklandığı şekilde kullanılmasına, işlenmesine ve üçüncü kişilere veya yurtdışına aktarılmasına izin verdiğimizi onaylıyorum.
Bu onay formunun, benim ve adına sözleşmeyi onayladığım katılımcıların açık rızası dahilinde onaylandığını, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve yürürlükte olan diğer veri koruma mevzuatı çerçevesinde, Jolly Tur’a bu kişiler tarafından yöneltilebilecek davalar ve tazminat talepleri dahil olmak üzere tüm taleplerden sorumlu olduğumu Jolly Tur’u tüm bu taleplerden ari tutacağımı kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir